Перейти до панелі інструментів
миллениум

У психології немає єдиного напрямку для роботи. Є основа, котру мають знати усі спеціалісти й безліч варіантів того, як пізнати внутрішній світ людини. З МАРІЄЮ БУЗУЛУЦЬКОЮ говоримо про любов до істинної професії, як побороти панічні атаки та коли слід попросити про допомогу.

– Вітаємо, Маріє! Наше інтерв’ю пропоную розпочати з Вашого знайомства з психологією. Коли це сталося і в який момент Ви зрозуміли, що хотіли б допомагати людям знайти себе?
– Психологія привернула мою увагу десь років у 15, я хотіла краще себе зрозуміти. Тоді купила курси для ознайомлення з даним направленням і продовжила вивчати науку в університеті. На жаль, на той час професія психолога не мала такого попиту, тому пішла на іншу роботу. Отримала великий досвід роботи кухарем, коком у морських рейсах, а коли вийшла заміж, то чоловік мені сказав – «впевнений, що твоя істина професія саме психологія». Тому я прийняла рішення та вступила до Європейської Школи Психології. Пройшла шлях від учня до куратора, наставника та супервізора цього закладу.
– У яких саме направленнях психології Ви працюєте?
– Мій основний напрямок – Аналітична Психологія Карла Густава Юнга. Та окрім цього працюю у НЛП терапії та когнітивної поведінки, напрямках сексуальної психокорекції та арттерапії. На сеансах застосовую метафоричні карти, адже являюсь також й ігропрактиком. Проводжу трансформаційні ігри та не зупиняюся у
розвитку. Психологія взагалі не стоїть на місці, тому люблю завжди бути у тренді, знайти та впроваджувати найновіші підходи та пропонувати клієнтам дієві способи розв’язання проблем.
– Панічні атаки, мабуть, стали дуже частим явищем у війну, так? Чому?
– Ви праві. З початком повномасштабного вторгнення кількість пацієнтів із запитами про панічні атаки дуже виросла. Про що це каже? Про те, що ми зараз живемо у колективному несвідомому і піддаємося страху. Взагалі панічна атака – це коли ми себе дуже перевантажуємо фізично, у нас є нелюбов до себе, а далі неврози з’являються, які провокують ПА. Окрім психологічної терапії у таких випадках дуже раджу пройти медичне обстеження судин голови та шиї. Проблема може бути в організмі, а не в думках.
– Що Ви завжди радите клієнтам, аби побороти панічну атаку?
– У першу чергу – робота над собою. Тут дуже важливо усвідомити, що від ПА ніхто ще не помер. Своїм клієнтам я пропоную вести щоденник, в якому треба фіксувати час, причини, почуття та наслідки, які викликає атака. Також додати легку ранкову гімнастику, прогулянки свіжим повітрям і зменшити фізичне навантаження. Ну а вже на сеансах ми шукаємо першопричину такої поведінки.
– Маріє, а з якими зараз проблемами найчастіше до Вас звертаються клієнти?
– Зараз найпопулярніший запит – це ті самі панічні атаки, про які ми говорили. А якщо відійти від теми війни, то найбільша проблема людства – нелюбов до себе, низька самооцінка, відчуття самотності. Та зазначу, наша молодь стала частіше ставити собі питання «а хто я такий?» і свідомо йти у терапію, аби віднайти усі необхідні відповіді.
– Психологія допомагає роз­в’я­зати безліч проблем, але як наважитися піти за професійною допомогою і прийняти її?
– Знаєте, раніше похід до психолога автоматично робив вас психічно хворим для суспільства. Я радію, що цей стереотип ми подолали. Адже зараз люди йдуть на сеанс свідомо, бо розуміють, що мають якісь проблеми, які розв’язати самостійно не можуть. Більше скажу, у кожного психолога має бути свій психолог, адже це нормальний стан речей, коли стороння людина направляє тебе і підтримує на шляху терапії.
А прийняти допомогу ти зможеш легко, якщо це дійсно твій спеціаліст. Це як у коханні з першого погляду – ваш зв’язок встановиться на 100% і результати терапії будуть виняткові.
Наостанок хочу додати – бережіть себе і своїх близьких. І всім бажаю внутрішнього та зовнішнього спокою й мирного неба над головою.

mariabuzulutskaia_psyhcolog
+380633918603

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями