ОКСАНА ТАНАСІВ – американська художниця українського походження, чиї картини демонструються в США, Канаді, Європі. Її картини належать до музейних колекцій в Торонто, Коннектикуті, США, Пʼєштяні, Словакії тощо. Про любов до творчості та шлях до визнання говоримо у цьому інтерв’ю.
НАГОРОДИ:
- Премія «Культурна дипломатія» Громадської організації «Гранди, рейтинги та номінації» Благодійної організації «Комітет громадських премій України», Експертної ради.
- Лауреат номінації «Інновації міста Norwalk, Connecticut, USA» – нагорода та премія від мерії міста за вклад у розвиток бізнесу міста у 2023 році.
- І Премія за найкращий бізнес в галузі мистецтва та культури від Торгової палати Норуолка та Організації/Спілки Бізнесменів, Connecticut, USA 2022.
- Вітаю, Оксано! Ви – постсучасний автор понад 500 творів у стилях нео-фолк, реалізм, сюрреалізм, Vanitas XXI. Розкажіть про свій шлях митця. Як вдалося досягти такого рівня?
- Я не очікувала, що моє мистецтво стане справою цілого життя і приведе мене до того рівня, де я є зараз. Спочатку робила це для власного задоволення, в якості арт-терапії та хобі, але з часом зрозуміла, що можу займатися цим професійно. За моїм успіхом стоять десятиліття практики, вдосконалення навичок, пошуки галерей, арт-дилерів та сотні виставок, презентацій, міжнародних шоу.
- Ви емігрували з України на початку 2000-х років. Чи важко було знайти нове місце під сонцем?
- Як для людини з двома вищими освітами, які я здобула в Україні, мені довелося починати все з нуля в США. Я працювала на низькооплачуваних роботах, але з часом закінчила тут університет та влаштувалася на роботу менеджера з дизайну в американській компанії. Паралельно відкрила свою компанію і вихідними працювала в студії та проводила виставки. Так тривало десятиліття допоки я відкрила свою галерею-студію і повністю зосередилася на розвитку власного бізнесу.
- Ви – засновниця концептуальної колекції Dollar Art в стилі Vanitas XXI, що висвітлює соціальні, політичні та економічні теми через призму мистецтва та авторської техніки доларового колажу. Звідки прийшла така ідея взагалі?
- Це серія картин, в основі якої лежить концепція аналізу психологічної поведінки людини і те, як фінансовий аспект контролює, міняє, провокує, впливає на неї. Мої багаторічні спостереження за людьми, їхні певні вчинки спричиняли деякі візуальні картинки в уяві, які й матеріалізувалися в картинах.
- Багато поціновувачів називають Вашу картину з колекції Dollar Art «Without Face» пророчою. Ви згодні з таким описом?
- Ця картина у 2011-му стала першою в серії Dollar Art. На ній зображений Янукович в доларовому костюмі (корупція) на пустинному полі (слабка економіка).
Він сидить на невидимому кріслі (президент, який не має крісла президента) і не має обличчя (втратив своє лице в очах власного народу).
Чорні силуети внизу зі зброєю – це протести людей. Через 2 роки взимку 2013/14 років відбулась революція Гідності.
Таким чином картина стала пророчою і передбачила ці події. - Знаю, що Ви зараз працюєте над серією робіт «Код України». Про що ці картини?
- Це серія в стилі neo-folk, де перетворюю античні узори вишивки в сучасні композиції за допомогою нових технік, матеріалів. Я почала роботу над нею після вторгнення Росії в Крим та в Східну частину України. На створення даної серії мене надихнула ідея показати світові наскільки глибока, яскрава та древня є українська культура. Це була моя «культурна» відповідь російським пропагандистам, які стверджують, що Україну з її тисячною історією створив Ленін в ХХ столітті, або що це частина Росії.
- Ваші картини знаходяться в приватних колекціях поціновувачів мистецтва в різних країнах світу. Що надихає Вас продовжувати створювати такі шедеври?
- Мене надихають люди, які черпають в моїх картинах історичну, культурну інформацію, розгадують філософію повідомлень в Dollar Art. Це арт-колектори, поціновувачі мистецтва, відвідувачі моїх виставок. Надихає те, що моє мистецтво подобається і потрібне людям, бо я творю саме для них.
Оксана Танасів (ОКСІ)
https://en.wikipedia.org/wiki/Oksana_Tanasiv
www.oksanatanasiv.com
instagram: @oksi_fineart
facebook: Oksi Oksana Tanasiv