Починаючи з допомоги дітям із інвалідністю, ГО «Час.Дія.Ти.» з перших днів повномасштабної війни розширила свою діяльність на тих, хто постраждав від конфлікту. Волонтерство, реставрація, передача автівок на фронт – частина великої роботи, яку веде ГО «ЧАС.ДІЯ.ТИ».
- Пане Руслане, вітаю Вас! Ваша особиста історія стала важливим фактором допомоги людям з інвалідністю та створення ГО «ЧАС.ДІЯ.ТИ.». Як саме Ви визначили напрямок діяльності ГО?
- У 2006 році, після нещасного випадку, я втратив пальці на обох руках та отримав І групу інвалідності. Спочатку виникало переконання, що з інвалідністю неможливо збудувати сім’ю та відчути радість сімейного життя. Проте час показав, жити повноцінно можливо. Мій новий погляд на життя позначився на взаємодії з Центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Пізніше, разом з однодумцями ми вирішили фінансово допомагати дітлахам та їх сім’ям. Так народилась наша ГО «ЧАС.ДІЯ.ТИ.».
- Яким чином Ви та члени ГО «ЧАС.ДІЯ.ТИ.» досягаєте поставлених цілей?
- Я пишаюся тим, що організація складається з виняткових і зацікавлених особистостей. Сергій Кирилюк та Денис Наумчак взяли на себе автомобільні напрямки, займаючись придбанням, перегонами, ремонтами та фарбуванням автівок для ЗСУ. Фінансово, та в інших аспектах, нам допомагають Роман Марценко, Олександр Піотрович, Костянтин Репрінцев, Андрій Іванков та Віктор Кирилкін.
Вдячний кожному за їхню працю та важливий взаємний внесок. Кожен з учасників організації – фахівець у своїй основній діяльності, але, незважаючи на особисті справи та родинні обов’язки, ми віддаємо свій час, кошти та енергію для допомоги хлопцям на передовій. На фронті залишаються наші хлопці, тому ми не можемо сидіти склавши руки. Крім волонтерської діяльності, ми підтримували й місцевий спорт. Організовували благодійні заходи та турніри, допомагали з екіпіруванням волейбольному клубу та дитячим секціям у Броварському районі. - Можете поділитися прикладами ініціатив, які були реалізовані з початком повномасштабної війни?
- Дійсно, багато наших близьких та знайомих вступили до ЗСУ, тому ми почали передавати захисну амуніцію на лінію зіткнення. Крім того, Сергій Кирилюк та Денис Наумчак активно вивозили людей з окупованих територій на Броварщині, транспортували гуманітарну допомогу із-за кордону та західної України. Ми також не залишали поза увагою домашніх тварин, залишених без господарів. Загалом на передову було доставлено близько 30 автівок, тепловізори, рації, ноутбуки, ліки та продукти харчування. Важливою частиною нашої роботи є допомога в екстрених ситуаціях. Наприклад, після підриву Каховської ГЕС ми передавали гуманітарну допомогу.
- З якими труднощами та викликами Ваша організація зіштовхується у процесі виконання місії організації, особливо в умовах війни?
- Ми маємо низку труднощів та викликів, серед яких головними є фінансові. Ми рідко оголошуємо збори в рамках ГО, намагаючись покривати всі витрати власними зусиллями. Наприклад, постійні донати ми отримуємо від друзів членів організації. Деякі з них змушені були покинути власний дім в Каховці, однак не припиняють допомагати. Також маємо перекази з-за кордону. Завдяки підтримці, наразі реалізовуємо важливий проєкт, спрямований на порятунок життів наших захисників. Я відкрив для себе новий рівень розуміння людських відносин, тож почав захоплюватись багатьма людьми. Разом з тим траплялись і прикрі випадки, коли до організації зверталися шахраї. Наприклад, один чоловік, видаючи себе за бійця з передової, звернувся із проханням зібрати 80 тисяч гривень. Незважаючи на це, переважають доброчесні люди, які віддано допомагають.
- Які цілі та завдання ГО «Час.Дія.Ти.» щодо майбутнього?
- Разом з постійними членами ГО «Час.Дія.Ти.» ми хочемо створити реабілітаційний простір для наших військових. За концепцією він має включати медичну та психологічну допомогу, а також бути комфортним для перебування та спілкування. Реабілітація наших захисників – найважливіше завдання сьогодення.
facebook: TimeActionYou