Чи дійсно дитячи психологічні травми кардинально впливають на життя? Як зберегти гармонію у страшні часи війни? Як жити з позитивним настроєм? Про це ми спілкуємось з психологнею-розстановником, родологом, гештальт-терапевткою – Анжелікою КСЕБІ.
– Пані Анжеліко, ми раді вітати Вас на сторінках нашого журналу, і дуже бажаємо почути від Вас, і як від фахівця, і як від взагалі успішної людини: «Ми родом з дитинства» – чи справді ця фраза є 100% істиною, чи то більш метафоричне висловлювання
– Давайте розбиратися. Те, як ми оцінюємо себе, часом виявляється важливіше, ніж наші якості. Від самооцінки залежить сприйняття нас оточуючими, отже, успішність у роботі, спілкуванні, особистому житті. Ми заражаємо інших власною думкою про себе. Той, хто випромінює впевненість у собі, викликає симпатію, а людина затиснута часом провокує на зневажливе ставлення. Ми ніби припускаємо, що коли вона сама до себе так ставиться, то має підстави для цього. Запитання: звідки береться те чи інше ставлення до себе? Все тут від травми. Все, що колись загрожувало життю дитини, – це класична травма – момент, коли ми відчули себе в небезпеці, відчули своє безсилля. Наприклад, для більшості дитячий садок – психологічна травма. Травмуються від побаченого, почутого, пережитого, прожитого на власному досвіді. Мозок може спотворити ту картинку, яка була у дитинстві. Якщо діти емоційно починають вигадувати щось, то вони вирішили це прожити через гру.
– Коли Ви зрозуміли, що лікувати психологічні травми дитинства – це Ваше покликання?
– Психологією я захопилася ще у підлітковому віці. Люди часто приходили до мене за допомогою, за порадою, тому що я вмію уважно слухати. Мене часто називали психологом, Хто знає, може, напророкували професію, яка пізніше стала моїм покликанням! У мене 4 вищі освіти три з них психологічні. Найбільша насолода, яку я отримую під час роботи, це коли бачу трансформації моїх клієнтів, їх злети кар’єрними сходами і гармонію в особистих відносинах, а що найважливіше, гармонію наодинці з собою.
– Чи активізувало прояв травм повномасштабне вторгнення окупантів?
– Безперечно. Сьогодні масово виникає посттравматичний стресовий розлад у дорослих та дітей. ПТСР – це порушення психічного стану, яке може розвинутися після пережитої травматичної події, після війни. При цьому симптоми розладу з’являються не відразу, а через час, як правило, через три-шість місяців. Я вважаю що підтримуюча терапія необхідна і зараз і після закінчення війни.
– Які особливості саме Вашого методу роботи з клієнтом?
– Кожен психолог, психотерапевт має різні інструменти для роботи Підбираючи їх, немов ключики, він налаштовує струни душі на індивідуальну композицію клієнта. Я психологиня, розстановник, гештальт терапевтка, родолог. Люблю вибирати метод разом із клієнтом для проходження спільного шляху. Розстановка мій найулюбленіший метод, що дає швидкий результат. Також, я працюю у методі РПТ-миттєва трансформація особистості. Цей метод дає точкове влучення в ключову травму. А вона може виникнути ще до появи людини на світ. Це й умови зачаття, й думки матері про можливий аборт, та ін.. – і це впливає на розвиток і потім вже доросле життя людини
– Які ваші плани на роботу після Перемоги?
– Я щиро вірю, що після війни життя людей знову наповниться радістю. Я планую розширювати свою практику для того, щоб бути корисною людям, як під час, так і після війни. Я не припиняю вчитися і знаходити нові навички та ресурси для моєї роботи
– Що б Ви побажали нашим читачам щодо психологічного здоров’я їх та їх дітей?
– Щоб у їхньому житті завжди була внутрішня гармонія. Для цього я б запропонувала таку практику. Сісти зручніше. закрити очі візуально уявити екран телевізора і подивитися на ньому якийсь неприємний епізод зі свого життя, зафіксувати фокус уваги на емоціях всередині, потім взяти в руки пульт від телевізора і відмотати цей епізод до приємного стану всередині. Повторити це 3 рази і відкрити очі. А загалом бажаю вам завжди ловити яскраві, позитивні моменти життя, відчувати радість за кожен новий день.
+90 538 082 2290
Instagram: anjelikakseibi
facebook: anjelikakseibi