Сьогодні англійська мова на вершині попиту. Особливо у світі нових законодавчих ініціатив. Як краще її опанувати, як подолати «мовний бар’єр», та перетворити англійську в справжнього помічника, розповідає фахівчиня високого класу, впевнена та амбітна леді, справжня чудова викладачка – ОЛЬГА ОНОФРІЙЧУК.
- Пані Ольго, дуже приємно спілкуватись з Вами на сторінках нашого видання. Тим паче, що тема нашої бесіди дуже актуальна. Англійська мова сьогодні має попит як ніколи раніше. Чи є якісь особливості в опануванні саме англійської?
- Доброго дня, дякую за можливість поділитися своїм досвідом та порадами. Сподіваюся, що кожен, хто буде читати цю статтю, знайде щось цікаве та корисне для себе. Що ж, з приводу особливостей опанування саме англійської, я б почала з того, що це дуже цікавий, але не завжди легкий шлях. Я його порівнюю з підкоренням Говерли, коли для підкорення вершини потрібно підніматися крок за кроком, і це не завжди легко й просто. Так і з опануванням англійської: хоча ми й прагнемо швидше дістатись омріяного рівня, але досягаємо результату, йдучи маленькими, але впевненими кроками вперед. І це, мабуть, перше, що б мені хотілося сказати всім, хто або планує вивчати англійську, або вже на початку шляху: йдіть крок за кроком до мети, знайдіть той спосіб вивчення мови, який підходить саме вам, знайдіть вашого викладача, з яким вам буде комфортно.
- З чого потрібно починати працювати над англійською?
- Перше, з чого варто почати – це визначити, для чого треба вивчити англійську. Тому що дійсно, комусь вона потрібна, аби працювати в ІТ-компанії, комусь – для переїзду в іншу країну. А хтось хоче мати більше можливостей для професійного розвитку, наприклад, навчатися на курсах з англомовними спікерами або мати можливість читати статті англійською мовою. Розуміння мети допоможе зрозуміти, в якому напрямку рухатися.
- З чого почалось Ваше захоплення англійською?
- Насправді, це доволі кумедна історія. Мабуть, всі чули фразу «Все починається з дитинства». Ось у мене якраз так і було. Ще років у 9-10 я брала шкільні книги з англійської і намагалася навчати англійської свою найкращу подругу. Ми сідали за стіл, я відкривала книгу, щось пояснювала і дуже вірила в те, що я найкращий English teacher ever. Ось так і почався мій шлях у світ англійської.
- Чи є особливості саме у Вашій системі вивчення англійської?
- Я завжди кажу, що англійська – це інструмент, ключик до успіху. Саме тому дотримуюся принципу, що план навчання повинен будуватись відповідно до запиту та мети вивчення англійської. До того ж, я за акцент на «спікінгу», при чому з самого початку навчання, з першого ж заняття. Так, граматика важлива, безперечно, але ми вчимо мову, перш за все, щоб спілкуватись. І, звичайно, навчання повинне бути цікавим для самої людини, щоб була мотивація, розуміння для чого вчити англійську. Та це було приємним та ефективним процесом.
- Чи є загальні складнощі в опануванні англійською? Наприклад, страх говорити. Як його подолати?
- Так, дійсно, серед найпоширеніших складнощів – страх говорити. Цей мовний бар’єр походить ще з дитинства, коли ми десь мали досвід, що сварять за помилку. Найкращий спосіб подолати цей бар’єр – практика! Перший варіант, як це зробити – відвідувати спікінг-клуби. Ще варіант – записувати на відео чи голосові повідомлення англійською (це може бути будь-що: розповісти про свій день, про ваші плани, поділитися з друзями своїми новинами, але англійською). А ще рекомендую записувати «сторіс» та спілкуватися англійською з рідними та друзями. Так ви занурюватиметеся в світ англійської, звикатимете до англійської мови, а страх говорити буде потроху зникати.
Також рекомендую щодня читати статті, пости, книги та дивитись відео та фільми англійською. Нехай 5-10-15 хвилин, але щодня! В результаті ви оточуєте себе англійською, з‘являється нова лексика, покращуються listening skills… Головне правило – робити це регулярно.
- Які Ваші плани на роботу після Перемоги?
- Мені б дуже хотілося, аби після нашої Перемоги українці мали можливість легко порозумітися з іноземцями, розповідати їм про Україну, наші звичаї, культуру та традиції, співпрацювати та встановлювати партнерські зв’язки. Я також хочу і надалі бути «провідником» у світ англійської та можливостей, які вона відкриває.
instagram: inspirat.eng