Перейти до панелі інструментів
миллениум

ТЕТЯНА НЕМНА на сьогодні здебільшого працює з українськими біженцями та переселенцями. Найчастіші запити стосуються важких емоційних станів, складнощів в адаптації дорослих та дітей до нових країн, нових умов життя.

Магістр психології працює в інтегративному підході та методі позитивної психотерапії. Пані Тетяна – модераторка фінансово-психологічної тренінг-гри «Психологія грошей», спеціаліст соціального проєкту «Разом», засновниця творчої студії для дітей та дорослих Star у м. Вільнюс.

– Тетяно, Ви практикуєте понад два роки. Більшості може здатись, що це не багато для психолога. Однак, знаємо, що клієнти отримують якісні послуги від Вас. Як для Вас виглядає справжня нагорода в роботі?

– Найбільшою нагородою моєї роботи є ті моменти, коли навіть після першої консультації клієнт говорить, що йому стало значно легше чи стало більш зрозуміло, куди рухатись далі, а на обличчі я бачу посмішку. Додам також, що за першою освітою я викладач фортепіано, і кількох учнів саме до мене приводять мами діточок, через те, що я ще й маю психологічну освіту.

– Розкажіть про техніки та методики, якими користуєтесь в практиці.

– Я працюю в інтегративному підході, а це означає, що техніки й методики підбираються під запит кожного конкретного клієнта. Я використовую техніки для заземлення, відчуття опори, якщо ми говоримо про емоційний стан людини. Використовую в роботі також арт-терапевтичні техніки.

Ще більшої уваги я приділяю методу позитивної психотерапії. Вона розглядає розвиток різних підходів як органічне накопичення знань та досвіду. Цей метод в роботі дозволяє взяти найцінніше та поставити на службу клієнту.
З цього приводу хочу поділитись гарною притчею, впевнена, що багатьом вона сподобається. У мене є правило в житті: «Сьогодні ти повинен стати хоч трохи кращим, ніж був учора». Коли людина до мене звертається за допомогою – це вже крок, бо далеко не кожен може зізнатись сам собі в тому, що з ним щось не те. І я, як і в цій притчі, тільки іншими, звичайно, методами й словами допомагаю людям. Треба ще зазначити, що психолог не дає порад, психолог може дати рекомендації. І ось притча, про яку я вище згадувала: Один учень запитав свого наставника – Суфія:
– Учителю, що ти сказав би, якби дізнався про моє падіння?
– Вставай!
– А наступного разу?
– Знов вставай!
– І скільки це може тривати, все падати й підійматись?
– Падай та підіймайся поки живий! Той, хто впав і не піднявся – мертвий.

– Окрім іншого, Ви – спеціаліст проєкту «Разом_фахівці». Які досягнення маєте у цій діяльності?

– В «Разом_фахівці» я практикую вже понад рік. В даному соціальному проєкті кожен повнолітній громадянин України може отримати три безкоштовні консультації тривалістю 30 хвилин. Та з початком повномасштабної війни в проєкті додали ще й групи підтримки, які проводились щодня, а наразі щоп’ятниці зранку та ввечері.

За час співпраці у «Разом» я була ведучою груп та консультувала індивідуально. Звичайно, коли клієнти залишають відгуки після таких зустрічей про свої зміни на краще та свій стан, який їх задовольняє по завершенню сесій – це і є найбільшим для мене досягненням.
– Тетяно, що, на Ваш погляд, сьогодні найголовніше для українців у збереженні ментального здоров’я? Дайте кілька практичних порад.

– На мою думку, насамперед варто бути в контакті з собою, бо, як говорили на одній з груп підтримки: «Люди можуть багато говорити, а мені з собою жити». Тобто, задовольняти свої базові потреби, по можливості (пити, харчуватися, спати, відпочивати, гуляти, фізично бути активним). Ще займатися саме своєю справою, як зараз говорять. Звичайно, ще бажано мати поряд людину, якій довіряєш, щоб можна було поговорити про почуття. Обов’язково цим ділитись, як то кажуть, «не носити у собі», добре й правильно, звичайно, мати психолога.

https://www.facebook.com/nemnatanya

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями