Консультація, планування лікування та складання раціону – це перші кроки на шляху до здорового тіла. І зробити їх допоможе коуч ОЛЕКСАНДРА ЗЕЛЕНСЬКА. Гостя нашого журналу розповідає про те, що є необхідним для збільшення внутрішньої енергії, як наважитись на зміни, чому дієти іноді не допомагають. Про все це читайте далі.
- Вітаємо, Олександро! Ви вчите сотні українців здоровому способу життя. У чому ж головне правило?
- Головне правило, яке поверне вам здоров›я, – це зниження радикальних жирів у раціоні. Це стосується і тваринних, і рослинних жирів. Саме вони стоять на заваді детоксу нашому організму й не дають очищувати його. А коли ми завершуємо цей важливий процес, то симптоми йдуть з нашого життя, а потім й самі хвороби.
- Як взагалі почати жити собі на користь та змінити шкідливі звички? Вся справа у мотивації чи неправильному підході до процесу?
- Звичайно у людини має бути стимул. У мене був аутоімунний тиреоїдит, який в медицині не лікується. Але я вирішила, що не збираюся все життя страждати від нього і почала багато читати. Прийшла до харчування за системою medical medium і за рік повністю стала вільною від діагнозу та ще й завагітніла. Тому стимул – це те, що буде вести вас до кінця. Важливо його мати, й зміна харчових звичок буде проходити набагато легше. Але перший крок – це відмова від продуктів, які забирають у вас здоров’я.
- Які обов›язкові продукти мають бути в здоровому раціоні? А вода – який тут показник?
- Багато живої їжі. Це фрукти, овочі, ягоди, зелень, натуральні спеції й продукти, які ростуть в диких умовах (такі, як хурма).
Вода – це дуже важливий фактор. Я на свої 47 кг випиваю 2 л. Якщо у вас суха шкіра чи губи, то це важливий показник, що ви не допитаєте воду. Додайте на пів літра 1/2 соку лимона і це вже не просто рідина, а цілющий напій, який очищуватиме вас від токсинів і повертатиме здоров’я. - А як щодо стереотипу про обов›язкову рідку гарячу страву на обід? Це правда?
- Дивлячись, що за страва. Їжа повинна давати вам енергію, наповнювати вітамінами та мінералами. Якщо це гарбузовий суп, зі спаржі чи батату, то такі дійсно дадуть вам сили. Якщо це важка для травлення гаряча страва, то після неї вам захочеться спати. Це означає, що така забере у вас накопичену енергію. Тому вже на цьому етапі можете робити вибір на користь їжі, яка вас наповнює ресурсом.
- А смузі корисні? Якщо так, то чим саме?
- Так, смузі – це дуже корисно. В одній склянці ви можете отримати справжній вибуховий напій, адже ягоди чи фрукти можна змішати з зеленню і кокосовою водою. Це розбудить і наповнить вас зранку. Треба лише пам’ятати, що через 1,5 – 2 години ви зголоднієте, тому раджу завжди мати при собі корисні перекуси. Також важливо не змішувати фрукти з льоном, кунжутом, кокосом та іншими жирами, інакше глюкоза з фруктів чи ягід не засвоюється належним чином. А це наше паливо для печінки, мозку і м’язів.
- Чому іноді дієти зовсім не допомагають?
- Бо за надмірною вагою можуть стояти проблеми зі здоров’ям. Якщо ви сидите на дієтах і результату немає, значить треба звернути увагу на печінку, наднирники та щитоподібну залозу. Лише налагодивши роботу у цих органах, ви почнете втрачати надмірну вагу.
- Олександро, попереду холодна пора року. Як укріпити своє тіло та імунітет?
- Тут можу порадити добавки, якими сама користуюся. Вони чисті та не містять нічого зайвого, щоб негативно вливало на ваше здоров’я. Виробництво компанії Vimergy. Чудово підіймають імунітет добавки: Micro C, Zinc, B12, Lemon Balm, Spirulina, Cat’s Claw, Goldenseal, Licorice, Nettle leaf, Chaga mushroom, Curcumin, L-lysine. Не потрібно їх всі купувати, оберіть кілька. Також я б налягала на цитрусові, якщо у вас немає алергії, оскільки там багато вітаміну С. Ми з дочкою надаємо перевагу апельсиновому фрешу, і скажу, що майже 7 років у неї всі зуби здорові (це якщо переживаєте за емаль). Чай з гриба Чага також дуже ефективний помічник, тому пийте такий щоденно, щоб ваш імунітет завжди був на вашому боці.
- Поговоримо про інший чинник, який ослаблює нас – стрес. Настільки згубним може бути вплив війни на імунітет?
- Всі ми люди різні й по-різному реагуємо на життєві ситуації. Але стрес дійсно негативно впливає на наше здоров’я, особливо жіноче. Саме наднирники виділяють адреналін, який послаблює наш імунітет і роботу надниркових залоз, а також печінку, яка поглинає цей адреналін. Саме від роботи наднирників більшою мірою залежить, чи зможе жінка зачати та виносити дитину. А від них і печінки – здоров’я вашого волосся. І саме адреналін впливатиме на рівень кортизолу – гормону стресу. Тому, щоб підтримати себе у час війни, підтримайте свою печінку і наднирники. Цього можна досягти здоровими перекусами, які містять глюкозу і мінеральні солі. Тобто достатньо з’їдати червоне яблуко, 2 фініки Medjool і кілька паличок селери, щоб легше переносити стрес.
- Звідки взагалі порадите черпати енергію? І де саме Ви її берете?
- Я отримую багато енергії саме з фруктів. І хоча йде багато розмов про їх користь чи шкоду, я все ж за здоровий глузд. Якщо природа нас наділила такими продуктами, то їх ми й повинні вживати в першу чергу. Тому всі мої сніданки завжди, де б я не була, – це смузі, ягоди, фрукти. Саме останні є джерелом енергії, тому що це чиста глюкоза. Вони необхідні для правильної роботи мозку, печінки й для росту м’язів. Також свіжовичавлені соки теж даватимуть вам сил. Вони практично не потребують травлення і швидко засвоюються організмом. Таким чином ви в один момент отримуєте велику дозу вітамінів та мінералів.
- Що Вас надихає допомагати людям?
- Мої власні результати та досягнення моєї дитини. Бачити, що вас покидають різні симптоми, а здоров’я повертається, – це найцінніше. За рік харчування на medicalmedium я позбулася Хашимото, покращила роботу ШКТ, повернула собі здоровий сон, відновила енергію, відростила багато нового волосся, покращила стан зубів тощо. Моя доня стала спокійнішою і в неї більше немає дивних істерик, ніякого здуття, і є чудовий апетит. Тому я просто повинна нести цю інформацію в маси, щоб люди повертали собі здоров’я і
- instagram: oleksandra_zelenska
- http://zelenska.com.ua