Ігропедагогиня.
Блогерка подкасту «Освіта» та YouTube каналу «Словограй».
Коучка і консультантка для вчителів.
Засновниця онлайн-школи «Словограй».
Авторка та власниця блогу про подорожі «Сімейні подорожі_UK».
Український Диснейленд, статуя Христа у Трускавці та квітковий рай у селі Ковалівка. Усі ці унікальні місця відвідала і готова вам про них розповісти у своєму блозі під назвою «Сімейні подорожі_UK» ОЛЬГА ПОРОДЬКО-ЛЯХ.
- Рада знову з Вами спілкуватися, Ольго! Я бачила, Ви нещодавно повернулися з подорожі. Куди їздили цього разу?
- Так, подорожі – це вагома частина творчості й гармонії життя. Нещодавно відвідали вп’яте містечко Кам’янець-Подільський, однак цього разу насолодилися водоспадом і парком місцевим, а далі вирушили до Подільських Товтрів. Найпопулярнішою є Бакота, зате Дністер вражає своєю красою в інших селах: Перші та Другі Цвіліківці, Устя, Нагоряни, Лядова, де вже є осередки для відпочинку. Однак, ми родиною попрямували у село Субіч, де ще природа майже не зачеплена людиною. Там доживають літні люди, милують око своїми ще етнічними хатами. Ми прямували до вершини, скельного монастиря, йшли долиною шипшини (близько 100 кущів), чебрецю, яким устелено було узгір’я до неймовірних стовпів скель. Кожен берег вражає своєю неповторною природою. Раніше відвідували взимку комплекс «Ксенія» у селі Врублівка – це місце неймовірної тиші, яка звучить навколо. Й вона ввійшла до наших сердець.
- Ольго, які місця Вам вдалося відвідати за останній рік? А якщо взяти ще й довоєнний час?
- Останній рік через війну ми з родиною подорожували значно менше. Це були переважно мальовничі місця Західної України. Розповім про неймовірно гарне місце – про Лавандову гору у місті Перечин. Це не лише фіолетове поле, а й ароматерапія серед гір, чого немає у Провансі, адже лаванда квітне у Франції на рівнинних полях.
Добиралися до Перечина через Ужоцький перевал, який нас особливо вразив височенними урвищами та віадуками. Ми проїхали 13 тунелів, зустрічали величні вітряки, які височіли поміж хмарами. Навесні насолоджувалися сакурою та магноліями під Ужгородом у розкішному комплексі «Деренівська Купіль». А ще парком, будівлями, басейнами термальних вод. Вхід до комплексу вартістю 100 грн. Насолода та й годі! Мало відомо про те, що красу гір та краєвидів можна побачити не лише у Буковелі, а й в Сколе, Тустані чи Славському. Останнє взимку нагадує місто Осло (Норвегія), однак рідніше і чарівніше. - З ким любите подорожувати?
- Подорожі – це інтимна насолода, тому оточення має бути найближчим. Це наша родина: чоловік, я, діти (старшому сину Святославу – 15 років, а меншому Світозару – 6).
Подорожі – це найщиріші емоції. Тому власне свій акаунт та блог назвали «Сімейні подорожі_UK». Там знайдете детально всі місця, які відвідуємо, і відгуки та рекомендації, де зупинитися, що побачити та відчути. Так, насолоджуючись мандрами, маємо вже півтора мільйона переглядів. - Як підготуватися до поїздки, аби думати не про «проблеми», а насолоджуватися та ловити позитивні емоції?
- Всі подорожі плануємо у будні, адже більше можливостей побувати у бажаних місцях, коли менше відвідувачів. Вартість поїздки також буде значно дешевшою. Всі можливі локації плануємо за Google-картою, наближаємо за масштабом і вивчаємо їх за наявними фото.
- Ви так заманливо розповідаєте про подорожі, що вже зараз хочеться купити квиток на потяг та поїхати вивчати нові місця. Ви, до речі, вже щось планували на найближчі місяці?
- Плануємо відвідати Геную (Італія), Ніццу та Мантон (де проходить фестиваль лимонів). Хотіли б вперше відвідати Зарваницю на Тернопільщині, насолодитися впорядкуванням та природою містечка Шаян, побувати на вершині гір у Міжгір’ї. Але ще раз треба побувати у Бречі Чернігівщини – селі у китайському та італійському стилі, відвідати виноградники міста Виноградів восени, побачити набережну та мечеть Маріуполя, рожеве цілюще озеро у селі Приозерне, мис Аджияс Миколаївщини! Звісно, чекаємо на перемогу і Крим!