Якщо не вміти слухати наше тіло, можна пропустити дуже важливе від нього повідомлення і втратити контроль над ситуацією. Навчитися вибудовувати зв’язок зі своїм організмом допоможе розділ психології – психосоматика. З Марією ДУДНИК говоримо про придушені емоції, реакції та відновлення гармонії.
- Рада з Вами поспілкуватися, Маріє! Скажіть, чи правда, що наше тіло говорить із нами через різні симптоми?
- Так, правда. Зазвичай при прояві якогось симптому, ми сприймаємо його, як несправність нашого тіла. Думаємо, що організм дав збій. Але тіло ніколи не бреше, і якщо ви, наприклад, на когось ображаєтесь, але водночас посміхаєтесь і удаєте, що все ОК, то тіло не буде терпіти. Воно дасть підказку через симптом, що ви брешете своїм почуттям.
- Як відбувається цей процес – спілкування нашого тіла з нами, можете описати простими словами?
- Чи задумувались ви, чому навіть після операцій і медичного втручання буває, що біль та симптоми не зникають? Все просто: людина продовжує жити за старою стратегією і тіло реагує. Наприклад, була клієнтка з проблемою в колені навіть після операції. У терапії знайшли ситуацію, яка запустила процес і змінили стратегію поведінки, реакції. Як результат – коліно більше не турбує.
- Чи може придушення наших емоцій впливати на наш психосоматичний стан?
- Зразу хочеться спитати: а навіщо ви придушуєте емоції? І у кожного буде своя відповідь – комусь соромно, для когось небезпечно проявити, комусь ще в дитинстві заборонили й він так і живе з цим правилом, хоча воно й вже заважає, а тіло реагує. Тому я доношу до людей, що емоції – це круто злість, радість, сльози, сміх). Вони як кольорові фарби, з яких складається наш шедевр – життя. Але якщо ви помітили, що малюєте тільки чорною фарбою і бажана картина не виходить, то тоді краще зверніться за допомогою.
- Багато з нас не вміють дослухатися до свого тіла, я вже не кажу про довіру до нього. Чому так, як гадаєте?
- Тому що, нас с дитинства вчать думати головою, оперувати знаннями, але мало приділяють увагу нашим почуттям. Дитина, а потім і підліток навіть не задають собі питання – «Що я хочу? Що я відчуваю зараз?».
- І головне питання до Вас, як до спеціаліста з психосоматики – як навчитися довіряти своєму тілу?
- По-перше, при прояві якихось симптомів не лякатися, а довіритись тілу і запитати «що я відчуваю?», «що ти мені хочеш цим підказати», «що було напередодні в моєму житті, що я відчувала і сьогодні ти мені ось так це проявляєш?». Своїм клієнтам я завжди говорю: «ваші почуття знайдуть форму», тож відчувайте радість, наповненість, впевненість протягом дня в простих речах. До прикладу, ви ж впевнені, що сьогодні поснідаєте?
- instagram: mariya_dudnyk3