Перейти до панелі інструментів
миллениум

Війна жодному з нас не додала здоров’я, проте наносить багато збитків, як майнових, так і фізичного, психічного характеру. Особливої уваги сьогодні заслуговують наші віддані лікарі. Серед таких виділимо у цьому номері шанованого експерта в області діагностики та реабілітації Тимофія ШИТІКОВА. Його знання та досвід творять дива, сам же пан Тимофій окрім реабілітації продовжує навчати майстерності молодих лікарів. Він заснував «Центр натуропатії та валеології Дніпровського товариства мануальних терапевтів». Тож наразі говоримо про доступні методи діагностики травм.
Зазначимо, що на базі центру здійснюється освітня та реабілітаційна діяльність за державними навчальними планами та стандартами. Тимофій Олександрович закінчив Дніпропетровський медичний інститут. Протягом багатьох років працював лікарем, дитячим хірургом в українських закладах охорони здоров’я.

У центрі Тимофія Шитікова використовуються та викладаються: голкорефлексотерапія, мануальна терапія, апітерапія, гомеопатія, фіто-, аромо-, різні види масажу, лікувально-оздоровчі системи та інші дисципліни.

– Пане Тимофію, раді вітати на наших сторінках. Про що йде мова, коли ми говоримо про діагностику травм у воєнний час?
– Сьогодення диктує свої умови, тож черепно-мозкові травми, на жаль, сьогодні зустрічаються дуже часто. Також, на жаль, люди, що травмуються, не завжди мають змогу вчасно отримати лікування. Тому головною проблемою у воєнний період є несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Даний аспект значно ускладнює діагностику та визначення наявності травм голови. Методи діагностики, які я пропоную разом з колегами, спрямовані на виявлення порушень рухливості черепа та мозкового кровообігу. Вони дозволяють робити висновки, що вже мають бути продовженні лікуванням пацієнта.
– Які нагальні справи Ви вирішуєте сьогодні?
– Я дуже активно проводжу реабілітаційну та консультативну роботу у «Центрі натуропатії та валеології». Також веду навчально-виховну діяльність в авторській школі «Основи масажу й мануальної терапії: біомеханіка та патобіомеханіка». Не останнє місце приділяю докторській дисертації.
– Розкажіть про особливості власних досліджень та методів роботи.
– У роботі я використовую абсолютно усі загальноприйняті методики діагностики. Проте особливий акцент роблю на тих, що можна використовувати без складного обладнання та в найкоротші терміни. Надто важливе місце у цих процесах займає остеопатичний та пальпаторний методи діагностики.
– Пане Тимофію, як взагалі Ви прийшли до мануальної терапії?
– У 1992 році я пройшов тематичне вдосконалення з мануальної терапії на базі Запорізького інституту вдосконалення лікарів. Довгий час працював асистентом кафедри здоров’я та валеології у Дніпропетровській медичній академії. Після захисту кандидатської дисертації працював доцентом у медичному інституті традиційної та нетрадиційної медицини. У 2009 році мені запропонували посаду завідувача кафедри традиційної та нетрадиційної медицини. І вже паралельно з цим досвідом я проходив різноманітні навчання та підготовку з методів рефлексотерапії, остеопатії, прикладної кінезіології та фітотерапії.
– Чим супроводжувався цей період Вашого професійного життя?
– Усім, що я міг собі дозволити. Я намагався не пропустити жодної можливості потрапити до міжнародних та всеукраїнських з’їздів чи конференцій. Усі вони були сповнені інформацією про традиційну медицину, спортивну, про фізичну реабілітацію та фізіотерапію. Протягом цих років я написав понад 160 наукових робіт у цих напрямках. Вони були опубліковані в Україні, Росії, Польщі, Болгарії. Особливу увагу я приділив підручнику, дев’ятьом посібникам та трьом монографіям. Наукова діяльність та розвиток дозволяли мені регулярно брати участь у роботі професійних товариств, наукових конференцій з мануальної терапії, остеопатії та фізичної реабілітації. За що власне я й був нагороджений почесною грамотою МОН України, орденом «Медична слава» та дипломами лікарських товариств.
Від редакції: Сьогодні пан Тимофій продовжує проводити навчальні семінари авторської школи «Основи масажу і мануальної кінезіотерапії: біомеханіки та патобіомеханіки» у Тернополі, Києві, Харкові, Запоріжжі, Чернівцях, Варні тощо.
З 2014 року приділяє увагу питанню превентивної фізичної корекціі та реабілітаці військових збройних сил України у польових умовах. Особисто надає допомогу бійцям та розробляє методи фізичної тактичної реабілітації військових, проводе навчання фахівців з цього напрямку («мілітарі фітнесу»).

Тимофій Олександрович починаючи з 2014 року приділяє особливу увагу питанню превентивної фізичної корекції та реабілітації військових збройних сил України, що перебувають у польових умовах. Він особисто надає допомогу нашим захисникам, розробляє нові методи фізичної тактичної реабілітації та не припиняє навчати фахівців цього напрямку. Свої методики пан Тимофій пропонує використовувати для діагностики в умовах, де немає клініки, кваліфікованого спеціаліста та обладнання.

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями