Перейти до панелі інструментів
миллениум

Недуг – не вирок! Ресурс нашого організму майже невичерпний, і про те, як тіло реагує на маніпуляції із точками тіла, нам розповів Андрій ТИМЧЕНКО, лікар-невролог, остеопат. Вже багато років Андрій практикує остеопатію та використовує в своїй практиці знання гомеопатії, голкової рефлексотерапії, фітотерапії, іридодіагностики та ортопостуродонтії. Про нестандартний шлях до успіху та нюанси застосування остеопатії – читайте в нашій статті.

– Андрію, доброго дня! Розкажіть, будь ласка, про свій професійний шлях: як Ви прийшли до нинішньої діяльності? Хто або що надихнули Вас займатися остеопатією?
– До остеопатії я прийшов не відразу. Моя мати була педіатром, а батько економістом, займався аграрним бізнесом. Тому першим моїм захопленням була економічна освіта – Київський Національний Економічний Університет імені Вадима Гетьмана, факультет міжнародних економічних відносин. Ще в інституті почав працювати, у 1999 моя компанія досягла достатньо вагомих результатів. Про компанію навіть в видавництві «АПК Інформ» писали.
Водночас мені дуже цікаво було спостерігати, як мама лікувала пацієнтів за методою Су-джок. Руки пацієнтів після поставлених голок були схожі на їжаків. А мене дивувало, як за рахунок якихось маніпуляцій з точками у пацієнтів проходили головні болі, налагоджувалися сон, робота внутрішніх органів, тощо. Тому зацікавленість в альтернативній медицині не минала. У вільний від роботи час я читав літературу, пов’язану із східною філософією, навіть ходив на деякі курси та тренінги. Мене дивував світ, у якому цінності відрізнялись від основ, які я отримав в економічному університеті та за роки бізнес-практики. Спроби допомогти друзям у разі виникнення якихось болей стали успішними. Я почав отримувати радість та задоволення, коли вдавалось покращити стан здоров’я друзям.
Один з народних цілителів, який був і лікарем, і проводив психологічні та філософськи тренінги, порадив: якщо тобі цікаво лікувати – іди вчись.
– Чи важким було рішення поринути в медицину і полишити економіку?
– Це переконання було досить остаточним, адже на той час я розумів, що потрібно робити вибір між бізнесом та денним навчанням в університеті. Щоб лікувати, потрібні знання, і єдиним місцем отримання основ медицини може бути медицинський університет. Тож «перемогло» хобі – медицина.
У 2006-му я поступив в Київський медичний університет Української асоціації народної медицини. Дружина, діти та друзі надали неабияку психологічну підтримку. Виявилось, що не дуже просто бути рядовим студентом після того, як був керівником немаленької компанії.
– Остеопатія зарекомендувала себе як принцип відновлення організму як системи. Розкажіть, будь ласка, на чому саме фокусується ця сфера самосцілення?
– На курсах, які я відвідував, я дізнався про різні методи лікування. Один з них – остеопатія – метод, який заснував американський хірург Ендрю Тейлор Стіл у 1877 році. Він висунув три основні принципи:

  1. Структура керує функцією, а функція керує структурою.
  2. Тіло – єдине ціле: якщо ви наступите на хвіст кішці, то почуєте нявкання з іншої сторони.
  3. Тіло здатне до самозцілення.
    На мій погляд, цей метод об’єднав знання анатомії, фізіології та інших підрозділів ортодоксальної із багатовіковими традиціями світової народної медицини. Шість років стаціонарного навчання на лікувальному факультеті та майже три роки в інтернатурі за спеціалізацію «Неврологія» дали свої результати, систематизували знання, з’явилось клінічне мислення. Курси по акупунктурі, остеопатії, гомеопатії, психології та інші стали приносити більше користі.
    – Андрію, що найбільш надихає Вас у роботі?
    – Майже неможливо передати відчуття, коли вдається допомогти людині, біль минає, пацієнт розгинається, коли вдається уникнути операції, і в очах пацієнта вдячності більше, ніж він/вона може висловити. Все це наповнює силами і бажанням працювати лікарем. До того ж, мені пощастило бути учнем видатних лікарів та цілителів сьогодення: Пак Чже Ву, Біл Паравано, Чарльз Бєк, Нован Річардс, Гай Кларк, Анатолій Парахін, Володимир Самбір, Юрій Тархов, Олександр Теленгатор та багато інших.
    – Розкажіть, будь ласка, де пацієнти можуть зустрітися із вами зараз?
    – Моя зацікавленість в остеопатії та розуміння, що організм єдине ціле, привели мене в ортодонтичну клініку Мирослави Драгомірецької, де маю можливість кожного разу при прийомі пацієнтів переконуватись у ствердженнях Стіла. Програма «Дентал Боді Сінерджі», яку пропонує пані Мирослава своїм клієнтам, яскраве тому підтвердження. Остеопатія – чудова методика, ефективна у комплексному із логопедом підході лікування дітей із затримкою мовлення. У цьому теж неодноразово переконувались відвідувачі центру «Умскул», де спеціалісти дійсно вчать розмовляти.
    Також чекаю відвідувачів у своєму кабінеті на
    вул. Глибочицька 40, кабінет 61.

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями