Перейти до панелі інструментів
миллениум

СУЧАСНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ З РАКОМ ГРУДЕЙ

Шановні пані, даний матеріал ми підготували для вас разом с Олексієм КОЛЕСНІКОМ, професором, доктором медичних наук, медичним директором центру «Онколайф». Ми бажаємо усім міцного здоров’я, проте хвороби часом безжальні. Тому до вашої уваги головне про рак молочної залози (РМЗ).

– Олексію, як Ви оцінюєте епідеміологічну ситуацію захворюваності на рак молочної залози в Україні?
– Захворюваність на РМЗ в Україні залишається стабільно високою та займає одне з перших місць в структурі онкологічної захворюваності населення. Кожні 30 хвилин у країні виявляють новий випадок РМЗ і кожну годину від нього вмирає одна жінка. У цілому щорічно це захворювання забирає життя майже 5,5 тис. жінок по всій Україні. За даними МОЗ України, у 2009 році кількість діагностованих випадків РМЗ у нашій країні становила 16 342, а відсоток хворих з III та IV стадіями захворювання серед випадків, діагностованих уперше, сягав 23,4%. У 2019 році кількість хворих склала 14 855 та відсоток III-IV стадій – 26,1%.
– Чи існує скринінг раку молочної залози і чи він потрібен?
– Так, скринінг (раннє виявлення РМЗ) дозволяє знизити смертність від цього захворювання на 30%. Сучасний скринінг необхідно проводити за допомогою мамографії. Починають скринінг з 40 років, з регулярністю один раз на рік. Після 55 років можливе проведення мамографії кожні 2 роки.
– Які методики та технології стали доступними сьогодні?
– Медицина не стоїть на місці, сьогодні для лікування РМЗ у світі використовують гормоно-, таргетну-, хіміо-, імунотерапію, також хірургію та променеву терапію.
– А що таке гормонотерапія?
– Для розуміння механізму дії гормонотерапії необхідні мінімальні знання синтезу естрогенів, адже саме естрогени є факторами прогресування РМЗ у жінок із «гормонозалежними формами РМЗ». Так от, до менопаузи естрогени синтезуються у яєчниках під впливом гонадотропін-рилізінг гормону гіпофізу. Таким чином, щоб зменшити вплив естрогенів на організм, ми можемо використовувати ліки, які блокують цей рилізінг-гормон, або можемо блокувати яєчники хірургічно та за допомогою променевої терапії. Окрім яєчників, естроген синтезується з андрогену за допомогою ферменту (ароматаза). Блокуючи цей фермент, ми також знижуємо кількість естрогену в організмі. Ще ми використовуємо препарати, які не дають естрогену реалізувати свою дію.
– Зрозуміло! А що Ви скажете про імунотерапію, сьогодні всі про це чули, однак чіткого уявлення не мають.
– Імунотерапія – це перспективний напрямок в онкології! Але у хворих на РМЗ лише починаються впровадження цього методу. Вже є дані досліджень, які вказують на користь цього методу лікування для хворих із «потрійно-негативним РМЗ». Для інших категорій жінок дослідження ще не завершені, тож чекаємо…
– Для будь-якої жінки встановлення РМЗ – це психологічний стрес! Це обумовлено багатьма факторами, в тому числі і фактом хірургії – видалення молочної залози, втрати сексуальності тощо. Як зараз вирішується ця проблема?
– Так, дійсно, втрата молочної залози викликає багато проблем із психологічним здоров’ям. Саме тому сучасна онкопластична хірургія направлена на збереження та відновлення форми. Девіз сучасної онкохірургії – молочна залоза після операції повинна бути красивішою, ніж до! Це досягається шляхом використання методів пластичної та реконструктивної хірургії. Ми цим займаємося і досить успішно!
– Олексію, дякуємо, скажіть, будь ласка, від чого залежать методи лікування у кожної конкретної жінки, чи може всім призначають однакове лікування?
– Авжеж, ні. Для кожної жінки підбирається індивідуалізоване лікування згідно зі стадією захворювання, молекулярним типом пухлини, загальним станом пацієнтки, наявністю супутньої патології тощо. Саме тому необхідно дуже ретельно підходити до планування тактики лікування. Звертайтесь до професіоналів, і ми допоможемо підібрати найбільш якісне та правильне лікування!

oncolife.com.ua

oncolife.mc

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями