Сфотографувати, щоб побачити
Всесвіт мінералів через макрозйомку – тема яскравого творчого експерименту фотографа Руслана МІНАКРИНА у колаборації з музеєм-галереєю «Мінералія».
Київський фотограф Руслан Мінакрин не обмежується у роботі одним стилем чи напрямком. Найбільше його приваблює макрозйомка, де можна показати приховану красу в деталях.
Камені Руслан фотографує вже більше п’яти років, відколи почав їх колекціонувати. Вперше знявши зразок мінералу в режимі макро, він був вражений неочікуваним ракурсом та деталями, які звичайним поглядом неможливо помітити.
Кілька років тому, завітавши до затишного камерного простору музею «Мінералія», він познайомився з фанатами своєї справи. Так розпочалася історія цього фотопроєкту, а його головними героями стали мінерали з музейної колекції.
«Хотілося більше розкрити тему мінералів і показати, що це не лише фото на стіні, за цим криється щось значно більше, – розповідає Руслан. – В мінералах мене приваблює те, що вони створені природою, їхній колір, насиченість, структура. Однією з переваг макрофотографії є можливість створити приголомшливі зображення, де звичайні, на погляд, мінерали перетворюються на вражаючі об’єкти».
Хочу подякувати музею, який зміг донести, на що варто звернути увагу при зйомці мінералів, завдяки їхнім порадам і з’явилися такі надзвичайні фото.
Цього літа в музейно-виставковому просторі «Мінералія» відбулася перша спільна авторська виставка «Камінь: матерія та дух» фотографа Руслана Мінакрина та художниці Марії Сак, яка також надихалася зразками музею. Автори показали дивовижний світ мінералів так, яким ми його навіть не уявляли.
Вдруге роботи Руслана ми побачили в Салоні креативної української фотографії Арт-простіру Lavra Studio «Мала Опера», де були представлені кілька його світлин з нової серії, присвяченої мінералам в ультрафіолеті. Фаворит виставки Кіаніт (Cyanit) – яскравий і неперевершений камінь.
Вже цієї осені чекаємо нову фото-виставку Руслана, яка буде представлена в музеї «Мінералія» навул. Бойчука, 1/2.
Музей-галерея відрізняється унікальним для України інтерактивним форматом. Експертиза засновників музею у мінералогії та гемології – 25 років, а експозиція «Мінералії» нараховує більше 1000 зразків з усього світу!
Тут ви можете потримати експонати в руках під час цікавої екскурсії. Територія музею зовсім невелика, але здатна захопити і надихнути своєю історією не тільки дорослих, а ще і малих відвідувачів.
Також у вас буде можливість підібрати індивідуальні прикраси з натуральним каменем в музейній крамниці.
Заходьте на арт-виставку до нашого музею поблукати макросвітом мінералів, відкритих об’єктивом Руслана.