ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ РЕМЕСЕЛ ТА ЦІННІСТЬ «СІМ’Ї»
Надія ВОРОНІНА – особлива гостя нашого номеру, адже саме вона взяла за мету відроджувати справжні українські традиції. Наша гостя також являється автором проєкту в рамках стратегії розвитку Жмеринської міської територіальної громади А.5.3. Вона кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права НУ «ОЮА», автор багатьох наукових статей та монографії, учасниця міжнародних стажувань та наукових візитів ООН.
Проте сьогодні ми говоримо з Надією про унікальний простір – зелену садибу «Сім’я». Що до чого, дізнаймося нижче!
– Надіє, Ви виконуєте дуже важливу місію, розвиваючи свою зелену садибу «Сім’я». Якою є Ваша головна мета?
– Відродження, збереження та розвиток звичаїв, традицій, народних ремесел (бджолярство і свічкарство). Я маю на меті розширення знання про спосіб життя бджіл та їх значення в природі і для людини. Це історія про дбайливе ставлення до природи рідного краю, а також розвиток регіонів, направлений на людину та поліпшення якості життя у сприятливому суспільстві.
– Чому Ви обрали саме таку назву для своєї компанії?
– Батьківщина починається з сім’ї. А сім’я – це особливий світ, де все рідне й улюблене, це найзатишніше місце на землі! Тому наш вибір назви став очевидним. «Сім’я» об’єднує, розвиває, створює енергетично цінний простір для усіх.
– Що саме Ви пропонуєте українцям у форматі цього простору?
– Ми пропонуємо оздоровлення та відпочинок. Як говорив Гіппократ, людина носить лікаря в собі, тільки потрібно йому допомогти. Комплексне оздоровлення апітерапії приносить найкращі результати, адже продукти бджільництва – це концентровані самою природою натуральні продукти, які ідеально підходять для усіх клітин організму. Це їжа, яка увібрала в себе сонячну енергію. Це ідеальне паливо для людського тіла, в якому згорає усе зайве, усе хворе й бездіяльне. Недарма в народі кажуть: мед лікує та сили дарує! Ми пропонуємо настоянки прополісу, воскової молі та підмору, забрус, пилок, різновиди медів та крем медів, воскові свічки та багато інших смаколиків.
– Особливу увагу Ви приділяєте саме дітям. Які програми розроблені Вами для малюків?
– Перше, що ми створили для діток – це маршрут зеленого туризму «Сім’я», мета якого проявити інтерес дітей до природи. Дізнатись про життя бджолиної сім’ї, заглянути в скляний вулик, одягнути захисний костюм та відчути себе юним пасічником. Ми проводимо для малюків майстер-класи з виготовлення свічок та розпису медового печива. Допомагаємо їм дізнатись справжню користь різновидів меду.
Також наша місія – це допомога дітям. Ми надаємо благодійну допомогу дитячим будинкам та діткам з особливими потребами, тому з радістю запрошуємо волонтерів та інших небайдужих людей об’єднати зусилля й подарувати малечі частинку світла й добра!
– Пані Надіє, Ви декларуєте, що «Свічка – основний людський оберіг». Чому?
– У Святому Письмі згадується: перше, що створив Бог – це світло, тому свічка – це символ Христа, Божественного світла й благополуччя. Свічка відіграє важливу роль в історії людства. В повсякденному житті воскова свічка є оберегом, а в календарній обрядовості носить очищувальну, відроджувальну силу. У родильній обрядовості воскова свічка виступає оберегом матері та новонародженого. У весільній була символом щастя, добробуту, міцності та довговічності подружнього життя… За народними традиціями свічка символізує незгасну пам’ять про тих, хто відійшов у небуття, духовну єдність поколінь, життєвий вогонь майбутнього.
– Ви власниця великої сімейної пасіки, наскільки це відповідальна та складна справа.
– Справа дійсно не легка, а відповідальність дуже велика. Часу на себе завжди бракує, проте рух – це життя! Людині треба вести різносторонній спосіб життя: жити то в селі, то в місті, довго перебувати на свіжому повітрі, займатись фізичною працею, оскільки бездіяльність та неробство розслабляють тіло, а праця зміцнює його!
Наша «Сім’я» бажає всім затишного сімейного вогнища та квітучого добробуту! Благополуччя й добра! Доєднуйтесь!