АДВОКАТ – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, ЦЕ СТАН ДУШІ
Наше видання цього року святкуватиме двадцятиріччя. Саме у той час, коли тільки ми почали писати про відомих українців, на правозахисну арену суспільного життя в Україні вийшов адвокат Сергій ЦИМБАЛЮК. Сьогодні він знаний захисник прав та свобод українців, має чіткі кордони професіоналізму та прозорі людські наміри. Друзі, для вас стосовно актуальних тем ми взяли інтерв’ю у відомого адвоката, справжнього патріота. Тож долучайтесь!
– Сергію, Ви дуже емоційна людина, та справжній професіонал. Часто пишете на сторінці у Фейсбуці про свої справи та почуття. Скажіть, яке задоволення Ви отримуєте від своєї професії?
– Я – адвокат, мені 53 роки, а в кінці травня я відзначив двадцяту річницю досвіду своєї правозахисної діяльності. До своєї професії захищати права та інтереси людей, підприємців та юридичних осіб я йшов все своє життя. Я отримую задоволення від роботи, бо вона є результатом поклику моєї душі. Я знайшов себе у цій професії, а вона змінила мене на краще.
Основні принципи моєї діяльності – це те, що я ніколи не беру гонорар за справи, в яких не можу допомогти людям. Вони знають, як я буду захищати їх права, та про шанси на перемогу до моменту укладання договору про надання правової допомоги. Інтереси людей, яких я захищаю, в пріоритеті над особистими інтересами. Саме тому я досить рідко не досягаю повною мірою мети, яку ставлю в момент прийняття рішення захищати права та інтереси людей.
Були випадки, коли люди приносили мені кошти й просили про допомогу, а я, розуміючи, що не зможу їм допомогти, відмовлявся від грошей і пояснював лише, як можна зменшити негативні наслідки проблеми. Для мене найвищою подякою є те, коли людина, яку я захищав з незалежних причин, отримуючи судове рішення не на свою користь, каже мені: «Дякую, Ви зробили все від себе залежне для мого захисту». 3 квітня минулого року на своїй сторінці в Фейсбуці я розмістив інформацію про те, що у разі обвинувачення громадян в порушенні правил карантину вони можуть мені зателефонувати. Цей допис набрав понад 56 тисяч поширень, і протягом квітня-червня 2020 року мені щодня телефонували десятки наляканих громадян, а я надавав їм поради, як захистити свої права від проявів поліцейського беззаконня, яке набуло в цей період масового характеру. Люди тоді були налякані. Дякуючи Богу, у жодній справі, в якій я консультував людей, суд не притягнув їх до адміністративної відповідальності (штраф від 17 000 гривень). Всі справи завершилися позитивно для людей. Для мене захист прав інтересів людей є сенсом життя, і я отримую задоволення від результатів своєї адвокатської діяльності.
.
– Нерідко ми бачимо, що Ви ведете сімейні справи та Вам часто вдається виступати в них медіатором, вирішуючи питання мирним шляхом. Який власний життєвий досвід допомагає Вам в цих справах?
– Так, на початку адвокатської діяльності я займався сімейними спорами, і вони займали в моїй адвокатській практиці вагоме місце. В процесі я завжди намагався примирити сторони, й це дало певні результати. Це призвело до того, що кожний четвертий процес з розлучення, який я вів, завершувався тим, що подружжя примирялося, а їх шлюбні відносини не були розірвані. Деякі пари до цього часу запрошують мене в гості, як старого знайомого, та дякують, що я допоміг їм зберегти сім’ю. Наразі доля сімейних спорів в моїй діяльності зменшилася, бо я почав займатися кримінальними провадженнями, антиколекторською діяльністю, спорами з банками, ДТП, справами адміністративного, цивільного й господарського судочинства. А останнім часом – земельними спорами та захистом прав власності юридичних і фізичних осіб.
– Нещодавно Ви працювали над справою однієї відомої людини. Чи часто Вам доводиться братися за публічні провадження?
– Так, захист прав та інтересів публічних осіб для мене є мірилом власного професіоналізму, бо твої опоненти мають досвідчених адвокатів, а твою діяльність постійно оцінюють люди, які знають та вміють себе захищати самостійно. Тому випадки захисту прав та інтересів публічних осіб були для них та для мене успішними.
– Які з проваджень, що оприлюднені, як справи принципово національного характеру, Вам цікаві сьогодні?
– Безперечно, я цікавлюся всіма публічними процесами, а іноді даю їм оцінку як правник на сторінках у Фейсбуці (справи Порошенка, Стерненка, Марусі Звіробій, Медведчука, тощо). З сумом можу констатувати, що на превеликий жаль, кошти платників податків, які спрямовуються на утримання правоохоронних органів в Україні, не знаходять поки що свого логічного результату.
– Сергію, Ви дуже патріотична людина, ми пишаємось Вами та дякуємо! Скажіть, чи варто чекати на судові рішення стосовно Майдану?
– Спостерігаючи за процесом Майдану, я з сумом можу констатувати, що, на жаль, ефективного й швидкого розслідування злочинів, які сталися під час Революції гідності, наразі я не вбачаю.
– Сьогодні Ви все частіше ведете онлайн консультації. Які питання турбують Ваших глядачів/ слухачів?
– Це питання захисту осіб, потерпілих від злочинів, земельні спори, з банками й іншими фінансовими установами, захист права власності. Нещодавно я практично врятував сім’ю з двома дітьми від того, що у них шахраї ледь не відібрали квартиру за борги (до яких вони не мали відношення). За плечима у мене понад двадцять вдалих для моїх клієнтів спорів з АТ КБ «ПриватБанк».
– Розкажіть, будь ласка, про цікаві справи з Вашої адвокатської діяльності минулих років.
– За свою багаторічну правозахисну діяльність я би виділив декілька цікавих справ, які вважаю своїм досягненням. Зокрема це спір між транспортною компанією та СТО щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок неналежного надання послуг з ремонту транспортного засобу, розглянутий Господарським судом Полтавської області. Спір про поновлення на посаді громадянки, яка була незаконно звільнена з виплатою їй заробітної плати за час вимушеного прогулу (8 місяців). Розглядався Кіровським районним судом м. Дніпропетровська. Спори про відшкодування шкоди, завданої підприємству працівником, які розглядалися в Бориспільському міськрайонному суді Київської області. Спори підприємства з Київським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення фінансово-господарських санкцій. Всі ці справи містяться в реєстрі судових рішень, і з їх змістом можна ознайомитися. Нажаль, переважну частину своїх здобутків я оголошувати не можу, бо не отримав дозволу на їх оприлюднення від клієнтів, інтереси яких я захищав. В першу чергу, це стосується справ кримінального судочинства. Наразі у моєму провадженні перебувають справи кримінального, цивільного, господарського судочинства у різних куточках України, від Коростеня й Житомира до Ужгорода, Сум та Маріуполя. Крім того, незначна частина моєї правозахисної практики міститься в розділі «Судова практика» на сайті http://advocateua.com.ua. Географія моєї участі в судових процесах різних видів судочинства за 20 років правозахисної діяльності розповсюджується на переважну частину України.
– Над якою справою Ви хотіли б сьогодні попрацювати та чому?
– Сьогодні я приділяю особливу увагу захисту осіб у кримінальних провадженнях, які, на мою думку, не скоювали злочини, що їм інкримінують, і безперечно потерпілим від злочинів. Лише за квітень-травень цього року мені вдалося добитися трьох обвинувальних вироків, якими задоволені люди, що потерпіли від злочинів. Також, оскільки у мене на абонентському обслуговуванні перебувають юридичні особи, я приділяю велику увагу захисту їх прав та інтересів в спорах з державними органами та їх контрагентами (стягнення дебіторської заборгованості, договірні й позадоговірні спори). Останнім часом практикую абонентське обслуговування фізичних осіб та цілих сімей. Ця послуга не раз допомагала людям уникнути неприємностей на ранній стадії їх виникнення.
– Над якою справоюЩо є найголовнішим у роботі адвоката, на Ваш погляд?
– Найголовніше в роботі адвоката – залишатися спокійним, бути професіоналом, вміти працювати з людьми й не брати з них гроші за справи, які ти не знаєш і не зможеш вирішити позитивно. А також – це бажання боротися за права людей та отримувати від цієї боротьби задоволення. Адвокат – це не професія, це стан душі.
– Дякуємо, Сергію, що Ваша мета настільки чиста та справедлива. Що побажаєте Вашим вірним українцям у ці нелегкі часи?
– Я хочу побажати українцям бути справжніми українця-ми, патріотами, навчатися та навчити своїх дітей захищати свої права самостійно та завжди відстоювати їх до останнього. І нарешті навчитися обирати владу, яка буде працювати в інтересах людей. Я впевнений, що справедливість є і за неї варто боротися.
03039 м. Київ вул. М. Грінченко 18