Сьогодні ми поговоримо про одну з важливих і водночас непростих тем — розлади харчової поведінки. Разом з психотерапевткою Наталією КОРОЛЬЧУК розглянемо, які психологічні причини лежать в основі цих розладів, як їх розпізнати і, головне, подолати. Також дізнаємося, чи можливо повністю позбутися цієї проблеми та як підтримати себе на шляху до одужання. Адже харчова поведінка — це не лише про фізичне здоров’я, а й про наше емоційне благополуччя.
– Пані Наталю, дякуємо, що знайшли час для розмови. Хотілося б розкрити актуальну тему розладів харчової поведінки. Які, на Вашу думку, психологічні причини лежать в їхній основі?
– Найпоширеніші види розладів харчової поведінки — булімія, анорексія та компульсивне переїдання. Всі вони тісно пов’язані з психо-
емоційним станом людини. Основними тригерами можуть бути страх набрати вагу, почуття провини або сорому під час прийомів їжі. Наслідки таких розладів можуть бути дуже серйозними: від зневоднення та порушень гормонального циклу до психічних захворювань.
– Скільки часу потрібно для подолання проблеми?
– Швидкість вирішення проблеми залежить від того, наскільки рано людина звернеться по допомогу. У моїй практиці терапія триває в середньому від трьох до шести місяців. Уже після перших сесій пацієнти відчувають полегшення, у них з’являється віра в позитивний результат.
– Чи можливі рецидиви, і як їх уникнути?
– Так, загострення розладів можуть виникати під час сильного стресу, наприклад, через зміну місця проживання, роботи чи навчання. Щоб цього уникнути, важливо сформувати здорові харчові звички та позитивне ставлення до життєвих змін.
– Яка статистика щодо успіхів у лікуванні Ваших клієнтів?
– Результати серед моїх клієнтів дуже обнадійливі. Дорослі, які зверталися по допомогу, отримали 100 % результат і змогли уникнути серйозних психічних розладів. Вони освоїли медитативні та дихальні практики, які допомогли їм стабілізувати свій стан. Що ж до підлітків, які зверталися на ранніх етапах розладів, усі вони зрозуміли важливість збалансованого харчування.
Особливо тішить, що батьки все частіше усвідомлюють, як важливо уникати жорстких дієт і критики ваги чи зовнішності дитини.
– Пані Наталю, розкажіть трохи про свій професійний шлях. Як Ви стали тим, ким є зараз?
– Мій професійний шлях почався з університету, де я здобула спеціальність психолога. Згодом я навчалася близько 15 років у Вісбаденській академії позитивної психотерапії, опановуючи основи когнітивно-поведінкової терапії, гештальт-терапії та методику саногенного мислення. Також спеціалізуюся на пісковій терапії, сексології та гіпнотерапії. Постійно вдосконалюю свої знання та використовую сучасні підходи, щоб забезпечити найкращі результати для своїх пацієнтів.
– Що б Ви порадили нашим читачам, які, можливо, зіткнулися з проблемою розладів харчової поведінки?
– Насамперед важливо дотримуватися збалансованого харчування, уникати насичених жирів і фастфуду. Регулярна фізична активність також допомагає підтримувати гармонію в організмі. Якщо відчуваєте, що самостійно не впораєтеся, обов’язково зверніться до фахівця.
Не забувайте про свою унікальність та індивідуальність. Відчувайте свою силу, привабливість і цінуйте власне здоров’я. Підвищуйте самооцінку, любіть себе, адже життя дійсно прекрасне, коли ви починаєте це помічати!