“Ми можемо бути зовсім різними, але всіх нас об’єднує не тільки менталітет, а й здатність надихати чоловіків на нові звершення та перемоги». Так вважає наша гостя — чарівна Олена ЖИВЕЛЮК, візажист і стиліст зачісок. Далі — про красу.
– Пані Олено, раді бачити нових, цікавих і творчих персон у нашій спільноті. Почнімо з того, чим саме Ви зараз займаєтесь?
– Усе моє життя — це суцільна творчість. Але вміння презентувати свою творчість, зробити її комерційною — це бізнес, який межує з мистецтвом.
Під час подорожі у 2012 році я випадково потрапила на навчання візажистів. Бажання бути візажистом, ймовірно, йде від прагнення оточувати себе красою. Для мене завжди було важливо бачити красу навколо, помічати гарні речі та створювати їх. Уже 12 років я працюю як візажист і стиліст зачісок. У мене є власна студія, де я відпочиваю, створюючи образи дівчатам. Бачити їхні щасливі очі та посмішки — це найприємніша нагорода за мою працю.
– Як наразі змінились тренди в образах українських жінок?
– Цього року натуральний макіяж залишається одним із головних трендів. Його ще називають стриманою розкішшю, що свідчить про те, що природна краса досі в моді. Легкі флюїди та текстури, акцент на бездоганну шкіру — це те, що зробить ваш щоденний макіяж неповторним і актуальним. Може здатися легковажним говорити про красу в контексті країни, яка бореться за своє існування. Але для людей, які працюють у салонах краси по всій Україні, продовжувати пропонувати косметичні послуги — це акт опору під час війни. Щодня вони приходять на роботу, попри звуки сирен повітряної тривоги та цілком реальну загрозу ракетних ударів. Кожен догляд за обличчям, макіяж, масаж або манікюр, які вони роблять, — це демонстрація непокори ворогові, який прагне нашого знищення. Макіяж і догляд за собою, навіть під час війни, допомагають нормалізувати психологічний стан. Краса має величезний вплив на самооцінку, настрій і самопочуття.
– Які Ви маєте правила та принципи в роботі?
– Робота візажиста складається з кількох етапів. По-перше, це корегування та зорове покращення контуру обличчя. По-друге, поєднання класичних прийомів із сучасними тенденціями в макіяжі. Головне завдання візажиста — не лише створити певний образ, але й підкреслити переваги обличчя клієнтки, приховати недоліки. Працюючи з обличчям, я завжди враховую природні дані: що варто підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Набагато складніше зберегти те, що є від природи, використовуючи ці дані для створення яскравої індивідуальності.
– Значні досягнення — мета багатьох. Якими пишаєтесь Ви?
– Я просто люблю свою роботу. Люблю її робити навіть зараз, через 12 років моєї професійної діяльності. Можу взяти проєкт безкоштовно, якщо він мене захоплює. Я дійсно отримую неймовірне задоволення від усього, що роблю. Постійно розвиваюся, вдосконалюю свої навички, слідкую за модними тенденціями. Щороку проходжу навчання в академія краси та підвищення кваліфікації, щомісяця відвідую майстеркласи від провідних візажистів. Для мене навчання — це не тільки про знання. Це й про емоції, енергію, натхнення, нові знайомства.
– Якою для Вас є справжня краса української жінки?
– Сучасні українські жінки сильні духом, незалежні та самодостатні. Вони надихають своєю красою, ніжністю та чарівністю. Жінка красива, якщо вона кохана, якщо здійснюються її мрії, якщо вона реалізує себе у діловому житті й у родині, якщо її очі випромінюють радість. Ми можемо бути зовсім різними, але всіх нас об’єднує не тільки наш менталітет, але й здатність надихати чоловіків на нові звершення та перемоги. За допомогою макіяжу створюйте настрій, якого бракує. Бути сьогодні романтичною й ніжною, зухвалою й впевненою або експресивною та запальною — вирішуєте ви!