Перейти до панелі інструментів
миллениум

Друзі, у цьому випуску ми обговорили з Наталією ТКАЧЕНКО цікаву та актуальну тему — побудову стосунків між жінками і чоловіками. Більшість із нас виросли у неповних сім’ях або в умовах, де було прийнято негативно оцінювати батька. Наша гостя розкрила важливі аспекти цієї теми та надала корисні поради, які допоможуть створювати здорові стосунки у майбутньому.

– Пані Наталіє, почнімо зі статистики. Як змінились стосунки українців за останній час?
– На жаль, у сучасному суспільстві простежується сумна тенденція до індивідуалізму, що призводить до поступового руйнування інституту сім’ї. Люди стають менш терплячими один до одного і більш вимогливими, що призводить до невиправданих очікувань або усвідомленої самотності. Часто чую від клієнтів звинувачення на адресу партнерів: жінки засуджують чоловіків за їхню неспроможність, а чоловіки обвинувачують жінок у меркантильності. Це і є нашою реальністю.
– Що, на Вашу думку, є головною перешкодою до здорових стосунків між чоловіком та жінкою?
– Сучасне життя значно прискорилося. Ще 20-30 років тому темп був набагато спокійнішим. Зараз потік інформації змушує людей більше займатися саморозвитком і самопізнанням, а старі стереотипи перестають працювати. Ніхто не хоче довго терпіти, прощати за помилки чи жити разом лише заради дітей, як це було раніше. Люди зрозуміли, що розлучення — не соромно і не страшно. Середня тривалість шлюбу зараз становить близько 10 років, а далі пари обирають або свободу, або цивільний шлюб. Молодь здебільшого спочатку здобуває освіту, подорожує, працює, і тільки потім розглядає можливість шлюбу.
– Яким чином Ви можете бути корисною українцям у цьому контексті?
– Я як сімейний психолог працюю з парами і спеціалізуюся на побудові здорових стосунків. Мій досвід показує, що люди обирають партнера за принципом проєкції на своїх батьків. Перший партнер часто є проєкцією того з батьків, з ким стосунки були найбільш складними; другий — проєкцією іншого з батьків. І хоч би як ми уникали цього, поки не опрацюємо ці проєкції, здорові та щасливі стосунки будуть недосяжними.
Лише пропрацювавши вплив батьківських фігур, ми можемо свідомо обирати партнера. Тому я наполегливо рекомендую людям звертатися до терапії ще до того, як хочете почати будувати серйозні стосунки. Це не лише сприяє особистому розвитку, а й відновлює інтерес суспільства до інституту шлюбу.
– Наталіє, поділіться, будь ласка, практичними порадами для наших читачів.
– Інститут сім’ї наразі дуже знецінений. Щоб повернути до нього інтерес, потрібно давати людям відповідні знання. На жаль, у нас поки що немає навчальних закладів чи спеціалістів, які б могли передати навички побудови здорових стосунків. Усе починається з сім’ї: всі травми, цінності, обмеження та виховання. Від якості сімейного виховання залежить доля людини. Люди часто помиляються, оскільки не розуміють власної ідентичності, не мають стійких особистих цінностей. Їм легко нав’язати чужі ідеї, замінити одного кумира на іншого, бо у них немає внутрішнього стрижня, побудованого на особистих принципах і цінностях. Це і є основою для прийняття важливих рішень у житті.
Тож моя порада: йдіть у терапію, звертайтесь до досвідчених фахівців, створюйте здорові стосунки та свідомо керуйте власним життям.

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями