Перейти до панелі інструментів
миллениум

Бесіда з Євгеном МОТОЛИЖЕНКОМ вийшла доволі тривалою, адже він є фахівцем у важливій галузі, і його діяльність спрямована на розвиток нашої держави. У цьому випуску ми розглянемо актуальні теми, які, без сумніву, зацікавлять кожного українця.

Керівник відділу міжнародної співпраці Офісу з розвитку підприємництва та експорту та радник Голови з питань розвитку підприємництва Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

– Євгене, вітаємо! Які основні тези Ви б хотіли донести нашим читачам стосовно Вашого професійного профілю?
– Наразі я обіймаю посаду керівника відділу міжнародної співпраці в державній установі «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», яка впроваджує державну політику у сфері розвитку експорту України та є імплементатором Національної платформи «Дія. Бізнес», а також є радником Голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації за сумісництвом.
Моя діяльність зосереджена на створенні сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, на розробці програм підтримки, ініціатив для розвитку стартапів і залучення інвестицій.
Я допомагаю компаніям розширювати експортний потенціал, виходити на нові ринки й адаптуватися до вимог світової торгівлі. Завдяки участі у міжнародних програмах та ініціативах українські підприємці отримують можливість співпрацювати з міжнародними партнерами, що сприяє зміцненню економічних зв’язків України з іншими країнами.
– Які зміни наразі відбуваються в технологічному секторі, що впливає на економіку України?
– Технологічний і машинобудівний сектори України зазнають суттєвих змін, що значно впливає на економіку країни. На мою думку, через виклики війни деякі зміни відбуваються досить динамічно та в позитивному напрямку. Серед ключових змін і тенденцій можна виділити такі напрями:

  1. Інновації та цифровізація.
  2. Переорієнтація на оборонний сектор.
  3. Експорт і вихід на нові ринки.
  4. Розвиток інфраструктури та логістики.
  5. Державні програми підтримки та міжнародна допомога.
  6. Зелена трансформація.
    – Багатьох українців цікавить оборонно-промисловий сектор України. Які переваги ми маємо у цій сфері?
    – Це дуже чутлива тема, і я хотів би підкреслити, що висловлюю лише свої особисті думки, які можуть відрізнятись від офіційної позиції або громадської думки.
    Насамперед слід згадати про потенціал нашого оборонно-промислового комплексу і його можливість переходу до моделі високотехнологічного комплексу (ВТК).
    Український ОПК значно збільшив обсяги власного виробництва, бронетехніки, артилерії, боєприпасів та особливо безпілотних систем (всіх рівнів базування), що у значній мірі сприяє забезпеченню армії необхідними ресурсами та виводить Україну на новий, конкурентний рівень оборонних технологій».
    – Євгене, якими власними надбаннями та досягненнями Ви пишаєтесь найбільше?
    – Хотів би трохи відійти від професійної тематики та поділитися з читачами своїми особистими здобутками. З дитинства я захоплювався спортом. Спочатку займався боротьбою — дзюдо та самбо, а з 12 років перейшов у футбол. Спорт навчив мене дисципліні, цілеспрямованості та самовіддачі.
    Також моїми досягненнями я вважаю виховання та знання, які мені дали батьки та наставники, з якими мав щастя працювати. Знання, досвід та філософський підхід до життя, який я отримав, працюючи з ними, допомогли мені розвиватися, навчатися новому, розуміти свої прагнення та просуватися сходинками професійного та особистого зростання. Це безцінний досвід роботи з найкращими. Таке неможливо придбати ніде й за жодні гроші, цьому не навчить жоден підручник чи заклад освіти. Працюйте з найкращими та розвивайтеся!

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями