ДЖОНАТАН (ДЖОН) БАТЗДОРФ – американський сертифікований протезист-ортезист, президент благодійного фонду Prosthetika, член ради директорів Міжнародної спілки протезування та ортезування, голова експертної ради благодійного фонду «Протез Хаб».
Друзі, у цій статті буде інформація про те, що надважливо для українців. Мова піде про протезування, про тих, хто потребує цього та про активістів, які прагнуть допомогти українцям.
В далеких, як здається вже, 2014–2015 роках, коли росія напала на Україну та українські військові почали втрачати кінцівки через війну, Джонатан вирішив допомагати Україні. Він розпочав системно розвивати галузь протезування-ортезування.
У Джона величезний досвід впровадження технологій та передачі знань колегам у різних країнах. Він працював старшим викладачем в Каліфорнійському університеті та протягом багатьох років організовував місії обміну досвідом.
В Україні Джон допоміг організувати та втілити низку проєктів, починаючи з першої мультидисциплінарної місії у 2015 р., під час якої в Україні вперше було впроваджено технологію протезування біонічними кистями та продовжилась розробка професійного стандарту «Протезист-ортезист» у 2023 р.
Насправді особистий професійний внесок Джона Батздорфа у розвиток галузі протезування-ортезування України є неоціненним: від передачі досвіду та знань до впровадження сталих реформ.
Сам наш герой переконаний, що протезування та ортезування повинно відбуватись там, де людина постійно проживає, де зможе отримувати послуги / підтримку на постійній основі. Саме тому, попри війну й повномасштабне вторгнення, Джон вже вкотре прибуває в Україну для обміну досвідом та підтримки розвитку галузі.
Варто зазначити, що кожен фахівець з протезування-ортезування може стати учасником Всеукраїнського об’єднання протезистів-ортезистів. В такий спосіб ви зможете стати частиною активної професійної спільноти галузі, отримаєте можливість брати участь у робочих групах та комітетах, отримаєте додаткову підтримку в напрямках освіти.
Інформація для тих, хто потребує допомоги.
Якщо ви отримали травму та втратили кінцівку, якісне протезування можливе в Україні за державною програмою. Підготовка до протезування повинна включати компресійну терапію, фізичні вправи, масаж рубця тощо.
Задля результату:
- Обов’язково з’ясуйте як відбуваються обслуговування та гарантійний ремонт. Будь-який протез потрібно час від часу регулювати.
- Протез повинен бути зручним. Якщо під час носіння протеза червоніє шкіра й не проходить за 15 хв, звертайтесь до протезиста.
- Протезна реабілітація та тренування відбуваються на стадії виготовлення та отримання протезного виробу. Запитайте як на підприємстві вам можуть допомогти максимально опанувати протез.
- Ваша мотивація – це значна частка успіху протезування кінцівки. Вам необхідно регулярно виконувати вправи та опановувати протез.
На завершення додамо для всіх українців корисну інформацію.
Освітня платформа «База Знань: Protez Hub» містить короткі лекції та друковані матеріали на тему протезування та супутньої реабілітації. Тут як фахівці, так і пацієнти та їхні близькі можуть ефективно отримати необхідні знання. Якщо ви втратили кінцівку й отримали протез або проходите реабілітацію для подальшого протезування – ознайомтесь з матеріалами на платформі для кращого розуміння процесів.
«Найголовніше для нас – щоб галузь протезування-ортезування в Україні розвивалась, впроваджувались якісні технології, фахівці були кваліфікованими, а пацієнти обізнаними та задоволеними наданими їм послугами», – зазначають засновники.