Катерина ЛАЗОР – Голова «Клубу Успішних Жінок» м. Київ. Кандидатка політичних наук, доцентка, авторка книги «Жінки та політика», авторка соціальних проєктів та меценатка. Варто й зазначити, що наша гостя нагороджена орденами та медалями за благодійну діяльність. Далі долучайтесь до важливої бесіди про цінність та діяльність спільноти українських жінок по всьому світу.
Голова «Клубу Успішних Жінок» м. Київ.
Кандидатка політичних наук,
доцентка, авторка книги «Жінки та політика»,
авторка соціальних проєктів та меценатка.

– Пані Катерино, вітаємо! Ви очолюєте жіночу спільноту, яка має за мету реалізовувати здебільшого соціальні проєкти. Яким був Ваш шлях у World Woman Club Київ?
– Вітаю. На сьогодні мене обрано Головою «Клубу успішних жінок» міста Київ. Це посада, яка призначається, і для мене величезна честь, що я отримала таку пропозицію. Рік тому я очолювала «Клуб успішних жінок» міста Одеса, де досягла великих результатів, і міжнародне керівництво запропонувало мені очолювати столичний український осередок. Це був великий виклик – очолювати та об’єднувати найкращих та найуспішніших жінок України.
– Яку діяльність Ви ведете на сьогодні?
– Наша діяльність багатогранна. Перш за все, це благодійність: допомога військовим, реабілітація полонених та допомога нужденним. Другий напрямок – освітні проєкти, як Школа «Мінібос», що надає дітям підприємницькі знання та грантові можливості. Третій важливий напрямок – культурний, який містить співпрацю з музеями та бібліотеками. Наприклад, остання наша поїздка делегацією у Ватикан, де ми мали змогу долучитися до найвищої світової культурної спадщини.
– Що Ви ставите собі за головну мету у професійній діяльності?
– Моє головне завдання – давати можливість дівчатам знайти одна одну, побудувати бізнес, комерційні стосунки, соціальні зв’язки тощо. Резюмую: моя мета – допомагати знаходити корисні комунікації. Мене дуже тішить, що в нашому клубі жінки мають однакові принципи. Це не про конкуренцію, а про взаємодію. Особливо за нинішніх часів.
Я маю змогу спілкуватися з унікальними особистостями. І пишаюся кожною та ціную кожну. Для мене це про повагу та про допомогу кожній. Клуб успішних жінок Києва – це осередок, який допомагає, просуває, знайомить та створює. Це про взаємодію. Говорять, щоб знайти будь-яку людину у світі, потрібно шість рукостискань. Ми намагаємося, щоб їх було максимум два. Адже у нас є осередки по всьому світу, у багатьох країнах світу.
Головний наш офіс знаходиться у Великобританії. І це про те, що ти маєш можливість спілкуватися з найкращими жінками усього світу.
– Події останніх трьох років змінили українських жінок. Ви змінились?
– 24 лютого 2022 року змінило наше життя назавжди. Ми вже ніколи не будемо тими, якими були. Ми стали сильнішими, незламнішими, ми стали працьовитішими, цілеспрямованішими й завжди з думкою про допомогу іншим. Так, моє життя також змінилося, ми переорієнтували свою діяльність. Ми знаходимося тут, в Україні, не збираємось їхати, і це найголовніше. Ми тут, з нашим народом, з нашою країною.
– За останній рік Ви отримали чимало нагород. Що вони для Вас значать?
– Нагороди «Клубу Успішних Жінок» – це результат роботи кожної жінки. Тільки разом ми сильні, тільки разом ми об’єднані. Сила в спільноті, сила в комунікації, в об’єднанні. Я хочу сказати, що це дійсно досить важливо, коли є оцінка результатів роботи. Для мене це завжди цінно, коли мої жінки – успішні, а результат їх діяльності з найвищою відзнакою.
А загалом справа не в нагородах, а в проєктах. Найбільше мене, безумовно, вражають та надихають культурні проєкти. Серед них «Народжені в вишиванці». Ми даруємо новонародженим дитинкам маленькі вишиванки, що є дуже символічним проявом свідомих українців, на мій погляд. Це дуже емоційно завжди виглядає, бо матусі плачуть, розуміючи, що вони народили українців. Для нас же це не менш зворушливо.
– Катерино, як Ви сформулюєте свою головну мету у житті?
– Я дуже хочу, щоб усі жінки мали такі ж можливості, як і чоловіків. Зараз я працюю в науковому плані над цим питанням, пишу докторську дисертацію і буду голосом тих жінок, які не можуть сказати про свої права, голос яких заглушають.
Це моя наукова, експертна і соціальна діяльність в напрямку розвитку жіночого руху, в напрямку розвитку жіноцтва. Жінки зараз займають важливі посади – це перемога. І це моя мрія. Бути голосом жіноцтва.