Перейти до панелі інструментів
миллениум

Підприємець, громадський діяч, керівник ГО «Громадський контроль Київщина»

Громадський діяч Максим ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ свідомо обрав шлях боротьби за справедливість. Результат не забарився, як і підтримка людей. Він переконаний, що українці здатні побороти корупцію, якщо згуртуються. У цьому інтерв’ю – про перспективи, очікування та реальні кроки до успішного майбутнього держави.

– Пане Максиме, чому Ви вирішили займатися громадською діяльністю?
– Ще в юності я визначив, що хочу жити чесно, за законом. Шукаючи своє покликання, я почав працювати, а згодом зареєстрував ФОП.
Мене завжди дивувало, чому на дорогах вибиті ями залишаються невідремонтованими роками. Це питання об’єднало навколо мене однодумців. Ми почали з’ясовувати, хто не виконує свої службові обов’язки, намагалися вплинути на ситуацію та висвітлювали результати в соцмережах.
Згодом до мене почали звертатися люди за допомогою у вирішенні їхніх проблем. Це й стало підставою для створення 19 лютого 2021 року ГО «Громадський контроль Київщина». Так я почав займатися громадською діяльністю, відстоювати інтереси на добровільних засадах – у вільний час і безоплатно. Одним словом – волонтерити. Зараз наша організація не лише відстоює інтереси громадян, а й захищає їхні права, зокрема в судах.
– Що змінилося з початком повномасштабного вторгнення?
– Як і більшість свідомих українців, ми почали допомагати військовим: збирали кошти, закуповували все необхідне для бійців, допомагали з ремонтом машин, підтримували переселенців та всіх, хто постраждав. Власне, продовжуємо робити це й сьогодні.
– Ви багато уваги приділяєте громадському контролю. У чому полягає його суть?
– Громадський контроль для нашої організації – це сприяння побудові демократичної та правової держави, як це задекларовано в статті 1 Конституції України. Ми прагнемо, щоб в Україні визначалося та діяло верховенство права, а не грошей. Щоб Основний Закон – Конституція України – виконувався не лише громадянами, а й посадовцями та представниками влади.
У статті 5 Конституції зазначено, що носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Тому громадський контроль – це одна з ключових форм реалізації демократії, спосіб залучення громадськості не лише до управління державними справами, а й до місцевого самоврядування.
Саме громадський контроль за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування є запорукою якісного виконання ними своїх обов’язків.
На жаль, я не раз стикався з байдужістю громадян… Але моє прагнення об’єднати людей навколо ідеї «Україні бути!» привело мене до «Сили Нації». Мені імпонують цілі цієї новоствореної партії. Об’єднавшись, ми можемо відстоювати право на краще життя, свободу, які потрібно захищати сьогодні.
– Якими Ви бачите результати своєї роботи?
– Представники влади повинні пам’ятати, що свої повноваження вони отримали від народу. Правоохоронні органи мають захищати громадян, а суди повинні бути справедливими. Чиновники не повинні брати хабарів.
Я переконаний, що зламати стару систему реально. Ми маємо привести до влади людей справедливості – тих, кому можна довіряти, хто є патріотом і професіоналом.
Вважаю, що великі зміни мають починатися на місцевому рівні – у громадах. Саме там формується культура управління, і саме там люди можуть найкраще контролювати владу.
– З якими труднощами Ви зіткнулися на цьому шляху?
– На жаль, багато людей не готові до об’єднання. Не готові до цього й деякі громадські організації. Хочеться, щоб у громадах процвітала влада розвитку, а не споживання. Тож нагальна потреба в нових діях і змінах назріла вже давно.
Але я знаю: не помиляється лише той, хто нічого не робить. А ми робимо чимало. Якщо у нас є почуття свободи, правди, чесності, справедливості та принцип, що корупція в Україні має зникнути, – я без вагань стверджую: ще не все втрачено!
Світ змінюється, і ми змінюємося разом із ним. Реалізуючи свої ідеї та допомагаючи людям, ми можемо зробити Україну кращою.

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями