Її діяльність — це не просто робота, а спосіб життя! Відома психологиня, тренерка та практик з багаторічним досвідом, НАТАЛЯ КУЧЕРЕНКО відкрила унікальний Центр розвитку психології! Яка його місія? Про це, а також про шляхи виходу з кризових ситуацій, поговорили із пані Наталею у нашому інтерв’ю.
– Пані Наталю, вітаємо! Ви у професії вже понад 25 років! Чому своїм призначенням обрали допомагати людям?
– Психологією я зацікавилася завдяки знанням, отриманим від бабусі, та бажанню допомагати та рятувати людей. Пішла навчатися з подругою за компанію у віці, який багато хто вважає досить «пізнім», – у 36 років! До цього навіть не мріяла про психологію, адже у 90-х роках її в Україні фактично не існувало. Сьогодні розумію, що це було інтуїтивне рішення, яке не могла собі пояснити, але мені було дуже цікаво вчитися.
Я люблю свою справу, вона дає мені стимул щоранку з радістю чекати на спілкування з людьми, які потребують допомоги і не можуть самостійно знайти вихід зі складних ситуацій. Кожен сеанс і кожен клієнт, який звертається зі певним запитом, вчать мене новому. Ми разом, «тримаючись за руки» у метафоричному сенсі, йдемо до вирішення поставлених завдань.
– Нещодавно Ви відкрили власний Центр психології. Яка його місія?
– Центр розвитку психології – це простір, де обмінюємося позитивним досвідом у вирішенні психологічних проблем, теплом, емоціями та знаннями. Ми вчимося розуміти себе та своє оточення, вибудовувати здорові та щасливі стосунки.
Можна роками шукати відповідь на запитання «Хто я?» та витрачати час і енергію на вирішення внутрішніх та зовнішніх конфліктів. Об’єднуючи людей у Центрі розвитку психології, ми створюємо атмосферу підтримки та безпеки, де кожен може:
- знайти нові ресурси для конструктивних змін;
- отримати новий досвід самовдосконалення;
- спертися на досвід інших, що робить особистісний ріст більш ефективним.
Онлайн-формат дозволяє людям з різних країн і міст приєднуватися, отримуючи допомогу та підтримку в доступній і зручній формі, витрачаючи мінімум часу та коштів. Це зберігає анонімність клієнтів і безперервність спілкування з будь-якої точки світу.
– Зараз існує великий попит на послуги психолога. З якими запитами Ви працюєте?
– Я надаю психологічну допомогу у вирішенні проблем, пов’язаних із емоційною нестабільністю, особистісною та професійною нереалізованістю, складними стосунками (партнерськими, сімейними) і життєвими кризами. Також працюю з психологічними травмами, негативними емоціями (страхом, соромом, провиною, образою, стресом, вигорянням) і травматичним досвідом.
– Назвіть дієві поради, як подолати кризові ситуації?
– Криза – це гострий емоційний стан, характерний для критичних періодів у житті людини. Причинами кризи можуть бути: смерть близьких, велика матеріальна втрата, зрада коханої людини, розлучення, вимушена зміна місця проживання, ДТП, хвороба, участь у бойових діях, втрата роботи тощо.
Щоб надати психологічну підтримку іншим, потрібно: бути поруч, вміти вислухати, поважати та визнавати почуття іншої людини, виявити турботу та надати практичну допомогу.
Щоб самостійно подолати кризу, варто прийняти реальність – усвідомити, що ви перебуваєте у складній ситуації, але не дозволяти собі залишатися у бездіяльності. Проаналізуйте обставини та розробіть покроковий план подальших дій. Не забувайте піклуватися про своє тіло (достатньо спати, раціонально харчуватися, займатися спортом). Звертайте увагу на позитивні аспекти вирішення кризи. Важливо також саморефлексувати – регулярно оцінювати свої дії, емоції та реакції.
– Як зрозуміти, що пора звернутися по допомогу до психолога?
– До психолога звертаються, коли виникає конкретна зовнішня проблема: вдома, на роботі, у колективі. Якщо ви постійно відчуваєте напругу, переймаєтесь через значні чи дрібні проблеми, або маєте тривожні думки, звернення до психолога допоможе знайти правильні стратегії та подолати гнітючі емоції.
Якщо вам це знайомо – буду рада допомогти!
kucherenko_sovet
https://ku4erenko.com