Перейти до панелі інструментів
миллениум

Українська компанія CHM Software розробляє інноваційні програмні рішення, з якими ваш бізнес завжди буде на крок попереду! Її співзасновник – ДМИТРО АГАПОВ – у нашому інтерв’ю розповів про переваги своїх продуктів для автоматизації роздрібної торгівлі та систем самообслуговування, а ще поділився перспективними планами підкорення міжнародного ринку. Про це і не тільки читайте далі!

– Вітаємо, Дмитре! Розкажіть дещо про Ваш особистий шлях до успіху. Хто Ви за освітою? Де працювали?
– Успіх – це винагорода за досягнення цілей. І на кожному етапі життя він може бути різний. Шлях до певного успіху – безкінечний. Бо ти ставиш собі якусь мету (маленьку чи глобальну) і йдеш до неї. І коли ця мета досягнута – це вже успіх. Це приносить нам певну радість та стимул рухатися далі.
Саме тому я вважаю, що у мене в житті було багато успіхів. Кар’єру я почав з мерчендайзера ще у студентські роки, бо треба було забезпечувати родину. На 4 курсі у мене з’явився первісток, на п’ятому – друга дитина. Я ходив по супермаркетах і розкладав молочну продукцію. Це також був своєрідний успіх. Бо я отримував повноцінну зарплату, працював на компанію з іноземними інвестиціями («Фуд-майстер Україна», торгова марка «Білосвіт»).
Згодом пішов працювати менеджером по закупівлі харківської мережі супермаркетів «Digma». Мав гарні результати по фінансовим показникам і по якості поставки продукції. Мене перевели на більш фінансово значущі закупівлі, бо «Digma» займалася ще дистрибуцією тютюнових виробів, була лідером у регіоні. Таким чином, компанія довірила мені керування обігами в мільйони доларів.
Потому мене запросили обійняти посаду керівника харківського відділу компанії «АЙПЕК», що займалася продажем карток поповнення рахунку, і паралельно розробляла систему для поповнення рахунку в електронному вигляді. Тоді ще автоматів не було так багато. Компанія розповсюджувала компактні термінали, які дозволяли в невеликих точках (типу павільйон, кіоск) приймати платежі за мобільний зв’язок. Хоча я ще працював за наймом, але був уже повністю самоорганізованим і мені це сподобалось.
– Коли вирішили створити власний бізнес? З чого все починалося?
– Під час кризи 2008-2009 років компанія «АЙПЕК» збанкрутувала, і я залишився без роботи. Це був досить важкий період у житті. Один зі співвласників запропонував створити нову компанію і розробляти софт для автоматизації роздрібної торгівлі. Тоді на ринку було багато звичайних касових апаратів, які не передавали нікуди дані, і це унеможливлювало оперативне керування залишками. Тому ідея була така, що софтіна, яка підключається до касового апарату, в онлайні бере дані з пам’яті каси і передає через звичайні
GPS-, edge-, usb-модеми інформацію до центрального офісу.
Щоб реалізувати цей задум, я забрав з дому весь капітал – близько 17 тисяч гривень. Також ми з компаньйоном взяли у позику ще 10 тисяч євро і таким чином створили спільний бізнес.
Перші три роки – це був шлях становлення бізнесу. Компаньйон не бачив перспектив, бо спершу не було продажів. Я викупив у нього його частку і продовжив самостійно розвивати бізнес, залучати фінансування, нових клієнтів. До 2014 року я був і фінансовим директором, і комерційним директором, і менеджером з продажів, й ідеологом. Намагався самостійно організовувати сервіс. Відчуття ейфорії, що я створив IT-бізнес, тоді не було.
Перші три розробники, яких ми найняли, були студентами харківських університетів. Реально талановиті хлопці, які розробили багато коду, і дали стрімкий розвиток компанії. Та більш системний бізнес пішов тільки з 2017 року, коли я зрозумів, що самостійно готові продукти, без залучення якихось інвестицій, написати неможливо. Створити новий продукт – це роки. А функцій, які ми мали, було недостатньо для більш широкого масштабування.

Ось є ідея, ось є ринок, ось є продукт, потрібно стільки-то інвестицій, шукаємо інвесторів – ця концепція прийшла тільки у 2019 році. Почалася розробка хмарного рішення Android-каси – хмарна система обліку для малого та середнього бізнесу, орієнтована на вихід на західні ринки.
На сьогодні бізнес є операційно стабільним щодо тих продуктів, які я називаю класикою. Тобто, це робочі місця касирів, це каси самообслуговування. Цей продукт встановлений у тисячах робочих станцій в Україні. На зарубіжні ринки ми виходимо з більш свіжішим рішенням, яке направлене на малий та середній бізнес: це і рітейл, і заклади
громадського харчування. Наразі ми закінчуємо сертифікацію в Литві (нами цікавляться і місцеві банки, і великі міжнародні банки) для того, щоб наш застосунок також виводити на ринки інших країн. Ми інтегруємося з еквайрингами і забезпечуємо можливість приймати банківські картки без додаткового обладнання. Ми реалізували на сьогодні і в Литві, і в Україні, можливість приймати банківські картки на будь-яких Android-пристроях з NFC через технологію Tap to phone. Ми не просто фіскалізатори, ми даємо повноцінний облік залишків товарів, коштів і керування бізнесом. Тобто, повноцінна облікова система.
– CHM Software – це, передусім, інновації в торгівлі! Про що саме йдеться?
– Ми перша компанія в Україні, яка ще в 2011 році розробила модуль внутрішнього електронного документообігу і можливість проведення інвентаризації із занесенням в електронний документ без закриття закладу – «Хамелеон». Ця інновація стала найбільш успішною для просування на такий сегмент ринку, де невеликі торгові точки, об’єднані в мережу. Нині у нас є клієнти, у яких по 500-600 торгових точок. Із цікавих фактів: цей модуль вийшов раніше, ніж до нього дійшла еволюція ринку. Він повністю автоматизований із центральним сервером і працює на будь-яких каналах зв’язку. При роботі з «Хамелеоном» не потрібна велика кількість бухгалтерії.
Один із клієнтів, якого ми запускали у 2019–2020 роках, – це мережа кав’ярень і пекарень. Коли там вперше провели інвентаризацію без закриття закладу, в процесі торгівлі, то мені подзвонив IT-директор і сказав: «Дмитре, воно працює! Я, чесно, не вірив!». У наших нових продуктах закладені всі ці функції по документообігу.
Ще компанія VISA підштовхнула нас реалізувати можливість приймання дооплати банківських карток у наших додатках через Tap to phone. Ми зробили інтеграцію з українськими банками. Також це вже можливо у більш як 15 країнах світу.
– Головний офіс компанії CHM software розташований у Харкові. Як повномасштабна війна вплинула на Вашу роботу?
– До початку повномасштабного вторгнення, дійсно, у нас більшість співробітників знаходилися у Харкові. Там у нас працювали наймані працівники, які приїжджали, робили релокацію зі Львова, Києва, Борисполя. Я вважаю, це був дуже крутий колектив. На жаль, наразі офіс не так наповнений людьми, хоч ми і відкрили його знову у січні 2023 року. Ще у нас є офіс у Києві. Намагаємося, щоб команда продовжувала працювати офлайн також, бо це більш ефективніше. Але все ж більшість з 60 співробітників працюють віддалено.
– Над чим працюєте зараз? Які цілі маєте?
– Найближчий успіх, мета, яку я поставив для себе, – це запуск продажів на території Європейського Союзу. Ми очікуємо старт продажів у Литві вже впродовж місяця. Зараз освоюємо країни Прибалтики, зокрема, Естонію. Сподіваюся, цього року у нас з’являться клієнти в Іспанії, Португалії і Словенії.
Більш висока наша мета – це ринок громадського харчування. У 2022 році з’явився інвестор, який запропонував зробити заміну російському софту, який займає 70% українського ринку. Він маскується наразі під інші назви, проводить перереєстрації в інших країнах.
Ресторанний бізнес доволі складний і специфічний. Це особливі канали просування, а значить – новий виклик для нас. Ми розробили стартап, який повинен зменшити російський вплив. Він тестується. Наш проєкт для ресторанів – Horeker – вже є в списку цікавих інвестпроєктів від IT-галузі України. А наші партнери розробляють подібний для готелів. Успіх буде, я впевнений, коли ми знайдемо міжнародних інвесторів. І цей проєкт дасть ринку якісний український готовий продукт для керування закладами громадського харчування і готелями.
– Знаю, Ви також маєте амбітні плани щодо відновлення України?
– Завжди вірив в Україну, хоч мені не завжди подобається політика, яку проводить та чи інша влада. У нашої країни є все для розвитку: людський та ресурсний потенціал, гарні кліматичні умови. Як український підприємець, батько чотирьох дітей, під час війни я вирішив залишитися з сім’єю в Україні та займатися розбудовою українського потенціалу за рахунок розробки конкурентних програмних рішень. Вихід на міжнародний ринок дозволить підіймати економіку держави завдяки іноземним інвестиціям.
Завжди, у будь-якій ситуації, мене підтримує родина, а ще моя команда, за що я безмежно вдячний. Бажаю усім миру, процвітання, і щоб Конституція України була справжнім головним Законом, свободи всім!
https://chm-s.com
https://paykitpos.com
https://horeker.com

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями