Усіх, кому цікаво знати все про жіноче здоров’я ми запрошуємо до бесіди з сучасним лікарем Ельнарою ЧУПРИНОЮ. Вона – взірець гінекології та має на меті робити усе задля здоров’я жінки. Знайомтесь, практикуючий лікар акушер-гінеколог з 11 річним досвідом.
Я можу бути вам корисною:
1. Консультація: з планування вагітності, перебігу вагітності, пологів;
з питань контрацепції; грудного вигодовування, лактостазах;
з естетичної гінекології.
2. Відеокольпоскопія.
3. Радіохірургія патології шийки матки
4. Діагностика та лікування гінекологічних захворювань.
5. Оперативне лікування при захворюваннях зовнішніх статевих органів.
6. Офісна гістероскопія.
– Ельнаро, вітаємо Вас на наших просторах. Познайомимось! Розкажіть трохи про себе та свої професійні можливості.
– Вітаю усіх читачів видання. У медицину я прийшла усвідомлено за покликанням серця. Як виявилось, з великим бажанням та любов’ю. Мій шлях починався з молодшої медичної сестри, потім я закінчила медичне училище й без сумнівів пішла далі. Вступила до Запорізького медичного університету. А той самий довгоочікуваний статус лікаря отримала у 2009 році. Відтоді я занурена в найулюбленішу справу свого життя. Стою на сторожі жіночого здоров’я, краси та естетики. Мій кодекс – це професіоналізм та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Це переконання, яке нескінченно рухає мене на шляху до мети, ціною здобуття нових знань, сучасних технологій, навичок та нескінченної практики.
Я відкрита до діалогів, то ж питайте про все, що хвилює вас, цікавить, про що раптом ще не запитали, або соромились. Буду рада бути корисною не тільки в стінах лікувального закладу, а й в Інстаграм просторі!
– Скажіть, будь ласка, як пов’язані гінекологія та ендокринологія?
– Це дуже споріднені напрямки, особливо у відношенні жіночого тіла та здоров’я. Кожній своїй пацієнтці я завжди наголошую, що наш організм працює цілісно. Немає такого випадку, коли б щось не мало зв’язку з іншими органами. В особливості мова йде про гормони та життєдіяльність саме жіночого організму. То ж, будь ласка, шановні дівчата, якщо лікар каже вам, що необхідно пройти ще кілька аналізів у суміжних фахівців, не зволікайте!
– Перейдемо до інтиму, чи дійсно регулярні статеві стосунки якісно впливають на здоров’я жінки?
– Про це існує багато міфів та доказів. Я ж, як лікар наголошую на здорових статевих стосунках. Перш за все мова йде про безпечність. Також у цьому варто враховувати темперамент жінки. Життя подовжує якісний, здоровий спосіб життя. А що ви у це вкладаєте – інше питання. Комусь важливий регулярний секс, для когось достатньо мінімізації. Але абсолютно завжди піклуйтесь про здоров’я. Саме воно забезпечує нам потрібні для організму гормони.
– Як загалом оргазм впливає на емоційний стан жінки?
– В медицині існує поняття аноргазмія — це відсутність оргазмічного задоволення. Якщо оргазму не було взагалі за жодної стимуляції, тоді б’ємо тривогу. Це вважається серйозною проблематикою, з нею варто працювати зі спеціалістом (гінеколог, сексолог, ендокринолог).
Проте найголовніше в тому, що жінка має знати, від чого залежить її насолода. Для цього потрібно досліджувати себе, пізнавати і потім привносити це у стосунки. Потрібно говорити чоловікові, підказувати, про щось просити. Це, авжеж, може бути складно, але це дуже важливо.
– Не рідким сьогодні є питання ефективності використання менструальних чаш. Які Ви дасте рекомендації стосовно них?
– Почнімо з плюсів чаші:
- можна носити до 8 годин поспіль і навіть уночі. Але рекомендую все ж таки через 4-6 годин робити випорожнення чаші.
- Немає подразнення зовнішніх статевих органів.
- З нею можна активно займатись плаванням, йогою, спортом…
- Дозволяє точно оцінити крововтрату.
Щодо мінусів: - 30% жінок скаржаться на труднощі при введенні чаші у піхву.
- 3% жінок скаржаться на протікання найчастіше через невідповідний розмір чаші.
- Необхідність наявності води та умов для промивання чаші.
- Контакт зі слизовою оболонкою при зміні чаші вимагає ретельного дотримання гігієни.
- Деякі користувачі (10%) відчувають чашу всередині.
- Необхідність обов’язкової обробки та кип’ятіння.
Разом із тим я категорично не рекомендую чаші при запальних процесах піхви, шийки матки, рецедивуючих кандидозах. При онкопроцесах, алергікам та цнотливим дівчаткам.
Дівчата, жінки, щоб ви не обирали для себе, завжди проконсультуйтесь з лікарем! Будьте здорові та щасливі. Обирайте себе! Піклуйтесь про себе, адже через ваше здоров’я ви відновлюєте здроров’я сім’ї та нації!