Тетяна ПІСКАРЬОВА – заслужена артистка Україна, співачка, теле-, радіоведуча, режисер, автор та композитор, керівник вокальної школи «Фабрика естради Тетяни Піскарьової», учасниця багатьох пісенних конкурсів та фестивалів, засновниця міжнародного фестивалю «Київська хвиля». Тетяна Піскарьова започаткувала інноваційний проєкт для забезпечення якісної музичної освіти, відповідної українським стандартам. Незалежно від географічного розташування українські діти зможуть отримати онлайн освіту та проявити свій талант.
– Тетяно, раді вітати Вас на сторінках нашого журналу. Сьогодні багато українок з дітьми вимушені перебувати закордоном через війну в Україні. Яким чином Ви впливаєте на формування та розвиток музичних інтересів серед дітей та молоді?
– Справді, ніхто не був готовий до війни в себе вдома. Митці, співаки, художники та мами з дітьми опинилися в невизначеному стані. Матері були вимушені залишити Україну, щоб зберегти життя, нервову систему та здоров’я своїх дітей. З часом, знаходячись в різних країнах світу, українки стали цікавитися розвитком музичної освіти своїх дітей за українськими стандартами. Для жінок та дітей було важливо мати знайоме середовище за кордоном. Велика кількість звернень, що надходили до мене, як до співачки та авторки онлайн школи вокалу «Фабрика естради by Piskareva», свідчили про реальну потребу музичного розвитку дітей.
– Як Вам вдається адаптувати українські стандарти до особливостей та культурного контексту інших країн?
– Школа «Фабрика естради by Piskareva» понад двадцяти років служить центром музичної дитячої освіти. До 24 лютого 2022 року школа розташовувалася в Києві. Проте з початком війни, коли мені з доньками довелося переїхати в Чорногорію, ідея музичної освіти стала, в першу чергу, формою волонтерської діяльності. У ролі викладача, співачки та творчої особистості я займалась волонтерством та працювала з дітьми. Ми разом співали, готували виступи до українських свят, допомагаючи зібрати кошти для української армії. Цінність наших волонтерських виступів в тому, що вони виявилися потужнішими та щирішими, ніж ті, що відбувалися вдома до війни. Разом із Юлею Мацуй, керівницею дитячої спільноти Чорногорії «Об’єднуючі серця» та асоціацією українців в Чорногорії «Добра справа» ми створили волонтерський вокальний гурт. З часом діти виявили бажання співати не лише на спеціальних заходах, але й регулярно займатися вокалом. Так дитяча школа «Фабрика естради by Piskareva» розпочала свою діяльність на базі «Adriatic open» Bar.Montenegro (Чорногорія) та сдудії пед практики КМАМ імені Р. М. Глієра (Україна) за підтримки ректора, народного артиста України, композитора Олександра Злотника. Діти мають можливість, перебуваючи за кордоном, здобувати музичну освіту навчаючись в форматі онлайн. У кінцевому результаті з’явився освітній музичний простір, орієнтований на українські стандарти музичної освіти.
– Як Ви взаємодієте з іноземними партнерами для реалізації проєктів у сфері музичної освіти? Можете поділитися особливостями конкретного проєкту?
- Іноземні партнери спочатку сумнівалися у ефективності професійної вокальної естрадної онлайн-школи. Однак, українські діти завдяки своєму таланту та вольовій енергії вражають закордонних партнерів та переконують у важливості проєкту. Кожен виступ став втіленням краси та таланту, подарувавши позитивні емоції та захоплення. Ми співаємо українською там, де ми потрібні, а потрібні ми всюди, де живуть наші люди. Ключовим прагненням дітей є бажання жити, висловлювати свої почуття через музику та виступи, які стають своєрідним голосом миру. Це виходить за межі простого виявлення таланту. Це вираження соціальної позиції. Договір про співпрацю зараз підписаний з міжнародной школой «Adriatic open» Bar.Montenegro.
– Яку роль відіграють концерти та виступи для розвитку учнів?
– Роль концертів та виступів в розвитку учнів важко переоцінити. Там, де звучить український голос, виникає особлива енергія. Сцена стає платформою для виявлення та розвитку талантів учнів музичної школи, яку я маю честь очолювати. Мій виступ слугує прикладом надихаючої щирості, яка стимулює дітей до власних виступів. На концертах вони активно розкривають свій творчий потенціал.
– Як Ви оцінюєте вплив Вашої музичної програми на соціокультурну та волонтерську сфери в Україні та за її межами?
– Кожен митець, співак, артист, композитор, творча особистість працює на єдиній культурній ниві. Ми об’єднані спільною духовною підтримкою, ідеєю та спільним національним знаменем. Я не вважаю, що моя діяльність виняткова. Навпаки, я роблю те, що роблять усі українці в різних куточках нашої країни та за кордоном. Ми всі внесли свій вклад у волонтерство, благодійництво та поширення інформації. Наша сила у вірі в перемогу, яка живе у наших серцях. Ми сильні завдяки спільній вірі в наших героїв – захисників України. Наша справа – щоденна сердечна праця для наближення свободи.