Напевно, кожен з вас вже усвідомив, що ми дійсно незламна нація. Ми в усьому незламні, навіть у творчості. Наша з вами давня знайома – прекрасна Юлія САК підтверджує це своїми діями. Вона продовжує писати, співати, фільмувати та прославляти Україну. З гостею номера ми бачились на нещодавній зустрічі Millenium Club та поцікавились новинами творчого світу.
Заслужена артистка естрадного мистецтва України, актриса, кінорежисер, режисер монтажу, поетеса, художниця, танцівниця. Автор та ведуча програм «Божий дар» та програми для талановитих дітей «Вундеркінд клуб». Засновниця онлайн телебачення «Зірка Фенікса ТV». Володарка Гран-Прі багатьох театральних та літературних конкурсів.
Лауреат премії Григорія Сковороди у номінації «Авторське кіно» за художній фільм «Світ ловив мене, але не спіймав».
– Юліє, раді знову бачити Вас у нашому виданні. Знаємо, що Вам є, чим поділитись із читачами та поціновувачами мистецтва. Почнімо з останніх новин?
– За останні два роки я видала три збірки віршів (одна збірка видана в Німеччині у Міжнародній гільдії письменників).
А головне у 2023 році я почала знімати новий авторський повнометражний художній фільм, який називається «Україна – храм мого серця». У наступному році, з Божою допомогою, буде прем’єра фільму у кінотеатрах.
Також планується цей фільм показувати в Європі. Надихнув мене створити фільм – душевний розпач, який з’явився після повномасштабного вторгнення, який треба було перетрансформувати.
Це відкриття прийшло до мене з гори!
– За останні кілька місяців Ви отримали нові нагороди. Вітаємо Вас з відзнаками! Скажіть, яка з них найбільш важлива для Вас?
– Вища премія ім. Г. Сковороди від українського фонду культури за наш авторський художній фільм про Сковороду «Світ ловив мене, але не спіймав». Ще дуже було приємно отримати іменний диплом «Великі українці» та орден «Честі» в номінації «Людина, яка зробила світ краще», а також орден «Гордість та слава України» від Верховної Ради. Ці всі нагороди, серед інших нагород отриманих мною у 2023 році, для мене найбільш важливі.
– Ви продовжуєте брати активну участь в багатьох творчих проєктах та організовуєте їх. Чим Ви керуєтесь в цих діяльностях?
– Тим, що Бог дав мені великий талант та душевне світло, що у поєднанні робить світ добрішим і світлішим. Я хочу покращувати цей світ, дарувати насолоду людям та залишити після себе пам’ять, зробити вагомий внесок у світове мистецтво.
– Війна багато кого змінила, більшість українців говорять про те, що зараз не на часі творчість. Що Ви особисто думаєте стосовно таких коментарів?
– Я вважаю, що не на часі війна. І війна завжди не на часі. А мистецтво на часі завжди. Це той промінчик, що осяює наше життя. Як би всі займались мистецтвом, то війн би не було, тому що мистецтво – цілюща енергія, а війна руйнівна.
– Творчість в усі часи була важливим аспектом в самоідентичності українців. Як змінилась Ваша діяльність за останні майже два роки?
– Все, що грала раніше я граю й зараз. Погляди мої не змінились з приводу мистецтва та митців. І нічого змінитись в мене не могло, тому що я завжди любила справжнє, талановите, духовне й чисте мистецтво. Я стала більше працювати, тому що розумію, життя може в кожного обірватись, коли завгодно, а треба дуже багато зробити й залишити після себе.
– Ви видали книгу «Як розпізнати генія». Вона отримала гарну оцінку в суспільстві. Скажіть, чи прагнете Ви розвиватись у викладацькому напрямку?
– Я колись викладала, але це не моє. Кожному дається свій талант. Часто ті, хто досягнули неймовірних висот, як митці, не були такими ж великими педагогами чи тренерами. Й навпроти. Я – митець.
– Впевнені, Ви погодитесь, українці неймовірно талановиті. Як вважаєте, чи врятує наш світ краса та творчість?
– Врятувати наш світ може віра в Бога, молитва, духовність, любов. А духовне мистецтво допомагає людям відкривати в собі світлі сторони.
Тільки добро! Не можливо інакше прожити!
Тільки любов допоможе війну пережити.
Світло добра! Це то диво, що світ зберігає!
Світла любов! Це та святість, що істину знає!
Божа любов! Допомога в родині, спасіння!
Шлях цей складний, але він нам дарує прозріння!
Радість, краса, милосердя, любов, досконалість.
Зараз життя загубило свою первозданність.
Бог – є любов. А любов – це добро, допомога!
Скільки ж людей, забувають, не знають про Бога!
Тільки добро! Я повторюю знову і знову…
Адже є ті, хто спотворюють добру розмову.
Крики, слова, чи осудження інших за дії.
Мир не дають, провокують погані події.
Добрі діла, і реальна любов, допомога,
В тих є серцях, що почули і прийняли Бога!
(Юлія Сак)