Війна в Україні поставила виклики не лише перед українським народом, а й перед тими громадянами, котрі проживають та ведуть бізнес на території нашої країни. Турецький бізнесмен АЙХАН ОЗДЕМІР розповідає свою історію зустрічі з російською агресією, як його підприємства надають допомогу українській армії та переселенцям. Про все це читайте далі.
- Раді Вас вітати, пане Айхане! Нашу розмову пропоную почати з питання про те, якими були перші тижні війни в Україні для Вас та Ваших компаній?
- Наші компанії вже досить довго працюють в Україні, ми розвиваємось в багатьох напрямках. Однак напад росії на незалежну державу зупинив майже усі бізнес-процеси. Наші підприємства одразу ж направили усю можливу допомогу українському народові. До прикладу, компанія Yes Group Export-Import Со передала свій транспорт до Києва. Там його використовували для оборони міста. А MESA-DORBUD LTD брала участь в ліквідації наслідків окупації в місті Ірпінь.
Перші тижні були надважкі для усіх нас, але ми не чекали допомоги зі сторони, а навпаки робили все, що було в наших силах. Поки російські війська штурмували Київ, ми перевозили до Вінниці переселенців зі столиці. Селили біженців у гуртожитках міста. Там же створили один з найбільших складів з гуманітарною допомогою з Туреччини. Щодня туди приїжджали вантажівки з потрібними товарами, які ми розвантажували й роздавали людям.
- Яку волонтерську допомогу Україні надає Ваша група компаній на сьогодні?
- З певних причин я не афішую яскраво свою допомогу у ЗМІ, не маю соціальних мереж, але сотні дитячих малюнків зі словами вдячності, які заполонили мій кабінет, говорять самі за себе.
Для всіх моїх партнерів та для мене особисто ввійшло у звичку допомагати ЗСУ, тому що завдяки їм ми можемо далі працювати та всіма силами допомагати задля перемоги. - Поговоримо детальніше про те, як Ви організували переїзд жінок та дітей до Туреччини.
- Озираючись назад, я не можу сказати чітко «чому, як, навіщо?». У той момент я робив те, що мав робити. Я безмежно люблю дітей і завжди намагаюсь допомогти їм. Багато жінок з дітьми просто не могли знаходитись на території України в той період, тому ми надали свій готель в безстрокове користування з повним забезпеченням. Всі, хто хотів залишитись, отримали повну підтримку та консультації з приводу документів.
- Чи були в Туреччині організовані якісь програми психологічного та фізичного відновлення для дітей з України?
- Звичайно. Жінки та діти жили в Туреччині досить довго на повному забезпеченні. У цей час ми формували для маленьких переселенців, котрі пізнали весь жах війни в такому ранньому віці, школу. Проводили їм курси із вивчення англійської та турецької мов. Був звичайно й дитячий садок для менших діток, в якому проводили творчі та спортивні заходи.
А нещодавно ми спільно з Міністерством внутрішніх справ України організували подорож до Туреччини для дітей загиблих поліцейських. - Чи були впроваджені інноваційні підходи в роботі Ваших компаній за останні два роки? Якщо так, назвіть які саме.
- Не можу назвати це інноваціями, скоріше початок нових підходів та взаємозв’язків в умовах війни. Вся моя команда, десятки людей, всі стали вразливіші, і я в тому числі. Та ми відчуваємо і розуміємо один одного, слухаємо та чуємо, що і дозволяє працювати в задоволення та на результат.
- Як бізнесмен Ви, мабуть, вже маєте плани на 2024 рік у сфері розширення власного бізнесу. Поділитеся з нами – чого очікувати від YES GROUP?
- Не хочу бути дуже голосним, але хочу, щоб про YES GROUP дізнались у всіх великих галузях України та за її межами. Колись Україна дала мені прихисток, роботу, можливості. Зараз настав час віддавати сповна, і я готовий до цього.