Завдяки набору унікальних методик та підходів у вас є шанс насправді опанувати англійську мову. ОЛЬГА ЯвОрСЬКА ділиться секретами нейромовного коучингу та розповідає, як ця технологія підкорює мільйони людей по усьому світу.
– Вітаю Вас, Ольго! Тема нашої розмови – нейромовний коучинг. Розкажіть, будь ласка, нашим читачам – що це таке?
– Нейромовний коучинг (Neurolanguage Coaching) – це унікальний підхід-розробка професора Рейчел Марі Пейлінг, яка основана на поєднанні кількох наук (лінгвістики, психології та нейробіології) для більш ефективного вивчення будь-якої мови. Людина не здобуває нову навичку в ізоляції від навколишнього світу, тому логічно, що прогрес залежатиме від типу пам’яті, настрою, сімейних обставин, здоров’я та багатьох інших особистих факторів, тому ми не можемо їх виключати навіть коли йде мова про вивчення мов. Цей підхід власне враховує всі особливості конкретного клієнта, і на основі цього коуч складає індивідуальну програму, за допомогою якої він може опанувати потрібні навички в рази швидше та ефективніше.
– Чому іноді людині буває важко опанувати іноземну мову? Може бути причина у психологічному блоці?
– Так, дуже часто люди страждають від FLA (Foreign Language Anxiety) – страху спілкування іноземною мовою, навіть інколи не усвідомлюючи цього. Як коуч, я допомагаю клієнтам долати цей страх за допомогою знань про мозок та гормони, які впливають на продукування мови. Разом ми проговорюємо будь-які психологічні проблеми та вирішуємо їх, щоб вони не мали згубного впливу на рівень спілкування.
– На що саме у поведінці клієнтів Ви звертаєте увагу, коли починаєте розробку унікальної програми вивчення англійської?
– Перш за все, це ціль. Для чого Вам потрібно вивчити мову? Ви плануєте виступити на конференції, змінити роботу чи здобути освіту за кордоном? Після цілі, ми визначаємо, яким типом студента є людина, з якою я працюю, які матеріали будуть релевантними для її цілі, що ми будемо робити під час сесій тощо. І найголовніше те, що сам клієнт приймає всі ці рішення, стаючи рушійною силою нашого курсу, що надалі мотивує його ще більше інвестувати часу та зусиль, адже саме він вибрав, як все буде виглядати.
– Ви авторка унікальних курсів вивчення англійської мови. Поговоримо детальніше про них. На яку аудиторію розраховані, тривалість курсів та, можливо, види?
– Власне зараз триває розробка моїх відео курсів, адже мені прикро чути, що лише невелика кількість українців може вільно спілкуватись англійською. Ось чому я вирішила зробити все можливе, щоб допомогти якомога більшій аудиторії досягнути своєї мети. Основний акцент цих курсів буде на розмовній практиці, яку будемо тренувати за допомогою американських шоу та онлайн контенту.
– Знаю, що Вас запросили бути спікером на майбутній конференції IATEFL 2024 (Брайтон, Велика Британія). Розкажіть, як будете готуватися до такої масштабної події? З якою темою хотіли б виступити?
– Так, я дуже рада, що виграла стипендію Macmillan Education Scholarship та була запрошена як спікер, щоб представити свою доповідь про FLA (Foreign Language Anxiety), або ж страх спілкування іноземною мовою та шляхи подолання цієї проблеми у вивченні іноземних мов. Зараз я проводжу дослідження та працюю над пошуком найоптимальніших шляхів подолання «мовної тривоги», щоб тисячі викладачів англійської, які завітають на конференцію наступного року, змогли використати мої напрацювання та допомогти студентам по всьому світу подолати бар’єр спілкування та вільно заговорити англійською.
facebook: Olha Yavorska
instagram: coach_olya_yavorska