Психологиня (магістерка психології). Сексологиня. Гешталь-терапевтка і супервізорка. Провідна тренерка Національної асоціації гештальт-терапевтів України. Організаторка міжнародних конференцій в області гештальт-підходу «Формування приватної практики».
Гештальт-терапія може допомогти звільнити ваш потенціал, відпустити старі образи на рідних та відкрити новий шлях для власного розвитку. Галина ЄЛІЗАРОВА знайомить нас з цим направленням у психології та розповідає особливості своєї роботи.
- Пані Галино, розкажіть нам, як почався Ваш шлях у психологію?
- Я прийшла у психологію в 1997 році, тоді вступила в програму вивчення цього напрямку, практику отримувала на «Лінії підтримки». Там вся діагностика клієнта відбувалась лише через слухові рецептори, бо розмова проходила телефоном й конфіденційно. Згодом я спонсорувала власну лінію довіри у Херсоні й надавала допомогу землякам. Це була волонтерська підтримка тих, хто дуже потребував психологічного розвантаження.
Далі вступила в громадську організацію «Успішна жінка» у Херсоні. Ми з колегами запобігали розвитку торгівлі людьми, опікувалися притулком, який був у нашій юрисдикції. Реабілітували жінок, котрі стали жертвами різного роду насилля. Це був великий і дуже потрібний проєкт з масштабною командою. Згодом зайнялась соціальною програмою повернення діток в родини, працювала з мамами, котрі відмовились від своїх малюків.
А з часом почала викладати психологію у ЗВО України. - Як війна в Україні змінила Ваше життя?
- Так сталося, що перед повномасштабним нападом росії я не була вдома (на той момент я вже переїхала з Херсону до Гостомеля), бо знаходилась закордоном. Я не бачила рідних стін 1 рік та 8 місяців.
Зараз перебуваю в Америці, тут змушена була будувати свою кар’єру майже з нуля. На сьогодні я викладаю психологію і веду групу підтримки для українських переселенців. Уся волонтерська діяльність направлена на збір коштів для ЗСУ.
Знаєте, наше з вами інтерв’ю відбувається на стиках важливих моментів для мене. За кілька тижнів я планую приїхати до рідної України. Неймовірно сумувала весь цей час і зараз трошки навіть нервую з цього приводу. - У яких напрямках працюєте зараз?
- Я проводжу вебінари, веду групи підтримки переселенців, допомагаю їм адаптуватися на нових місцях. Працюю з жертвами та свідками насилля, адже цей важкий тягар просто так не скинеш з душі, тут треба довготривала робота з наслідками.
- Які найпопулярніші запити від клієнтів стали під час війни?
- Майже усі запити до психолога несуть у собі воєнну тематику: втрата близьких, вимушений переїзд, стреси, крах життя, страх починати все з нуля, панічні атаки, апатія, руйнування усіх сенсів.
- Чому гештальт-терапія така дієва методологія у психології, як гадаєте?
- Гештальт-терапія – дуже адаптивна методологія. Якщо психоаналіз – це більш про поглиблення у дитячий досвід, то гештальт – це розв’язання проблеми тут і зараз.
Така терапія може синтезувати в теперішній момент тіло, душу, відчуття, емоції тощо. Психолог, котрий з вами працює в даному направленні, стає зв’язковим елементом з соціумом. Він допомагає побудувати нові шляхи з навколишнім світом, виробити правильні реакції на дії навколишнього світу. - Які основні прийоми існують у гештальт-терапії?
- Дуже важливий принцип – усвідомлення. Треба дати чесну для себе відповідь на два питання: «Хто я?», «Що я насправді хочу?». Виходячи з цього, психолог складає програму гештальт-терапії для кожного клієнта. У нас є сформовані етапи росту, заплановані зупинки тощо. Задача психолога розширити способи поведінки клієнта, аби він міг адаптуватися до різних складних ситуацій. Аби не руйнував себе та інших людей навколо.
Завдяки технікам гештальту людина звільняється від старих образ, чує власні бажання та відкриває свою внутрішню енергію. - Галино, а як зрозуміти, що тобі потрібна допомога професіонала?
- Гадаю, зараз усім нам потрібна допомога психолога для стійкості. Це як в медицині роблять профілактику хвороб тіла, так і з душею й розумом варто. Війна та інші події у світі настільки пригнічують, що депресія та апатія можуть накрити у будь-який момент. І ви навіть не помітите, як почнете «тонути».
- Як з Вами можна зв’язатися, аби отримати консультацію?
- Ви можете написати мені в Іnstagram, Facebook чи телефонувати і я проконсультую вас щодо варіантів роботи.
instagram: grygorevskaya
https://www.facebook.com/galina.elizarova?mibextid=LQQJ4d
+17 86 230 99 51