Нещодавно столицю країни відвідала наша землячка, фахівчиня з величезним досвідом Анна РУФАНОВА. Ви не один раз бачили наші випуски програми «Поза конкуренцією», де пані Анна давала дуже розгорнуті відповіді на відверті запитання стосовно здоров’я. Для нашої редакції Анна Анатоліївна залишається фахівчинею екстракласу, тому ми вирішили поговорити із нею про нагороди.
– Пані Анно, вітаємо з черговою нагородою, відзнакою Вашої експертності. Скажіть, які враження сьогодні маєте від поїздки до Києва та власне від церемонії?
– Дякую, знаєте, їдучи до столиці я думала про те, що поки б’ється серце країни, Україна буде цілісною, незламною та буде стояти попри ворожу навалу. А це вже перемога нашої нації.
Стосовно приводу, я відвідала Київ через дуже урочисту подію. Я приїхала на церемонію нагородження в рамках моєї волонтерської діяльності. З першого дня повномасштабного вторгнення, окрім роботи, я допомагаю нашим захисникам та захисницям. З 24 лютого я не залишала Дніпро на жодну хвилину та тримаю свій медичний фронт. Я лікар-проктолог, і моя воля, покликання – лікувати українців за будь-яких умов. Я на жодну хвилину не замислилась про те, щоб покинути країну та українців. Це мій невеличкий внесок у наближення нашої перемоги. А нагорода – це відзнака за роботу, яку я люблю. То ж і враження від церемонії в мене такі самі чудові, як радість від здорових пацієнтів.
– На сьогодні Ви займаєте посаду головного лікаря мережі «ОН Клінік Дніпро». Як розвивається мережа сьогодні?
– Так, я займаю цю посаду і дуже нею пишаюсь. «ОН Клінік Дніпро» – це насамперед багатопрофільна клініка. Сама мережа медичних закладів розташована у найкрупніших містах України. Стосовно розвитку маю гарну новину для наших зеиляків. На сьогодні вже ведуться активні роботи з відкриття нашого філіалу в Словаччині та Польщі. Це робить медичну сферу доступною навіть тим українцям, які були вимушені виїхати через війну за кордон.
Знаєте, з приходом повномасштабної війни українські лікарі відчули дуже сильно на собі неабияку особливість українців. Наші люди навіть в складних життєвих умовах прагнуть бути здоровими та отримувати вчасно якісну медичну допомогу. Такого світ ще не бачив. І в цій єдності нації дуже багато закодовано важливого та цінного.
– В чому полягає філософія Ваших медичних установ?
– «ОН Клінік Дніпро» – це поєднання якісної медицини з високими технологіями, професійністю та турботою лікарів. В «ОН Клінік Дніпро» є головний аспект – сучасні передові технології, дуже якісна діагностика, найкраще європейське обладнання та професіонали, які керуються в роботі перш за все людяністю. Це про результат, про здоров’я людей, про здоров’я всієї нації. Це про міцність, стійкість та шлях до перемоги.
– Про які конкурентні переваги «ОН Клінік Дніпро» ми можемо говорити?
– На сьогодні наша мережа складається з-понад 20 центрів. Серед міст виокремлю Харків, Миколаїв, Одесу, Дніпро, Ужгород, Черкаси, Кропивницький та Білу Церкву. Це дуже великі населені пункти. Наша особливість в сервісі та якості супроводження пацієнта до найкращого результату лікування. Ми маємо абсолютно усе, щоб пацієнти отримували якісне лікування без потреби виїжджати за кордон. Гадаю, саме в цьому наша конкурентна особливість.
– Пані Анно, а наскільки складніше стало Вам працювати, адже статистика демонструє, що більшість лікарів виїхали за кордон?
– Я вважаю, що зараз важко працювати абсолютно усім. Підприємцям, викладачам, лікарям тощо. Але ми адаптувались, якщо говорити про нашу мережу. Авжеж, особливо
сьогодні дуже гостро стає питання з блекаутами. Ми оснащені генераторами, які дозволяють під’єднати до мережі абсолютно усі приміщення. Ми працювали, працюємо та будемо працювати попри складнощі. Стосовно опалення, чим переймаються більшість пацієнтів, скажу – не варто! Ми зробили усе можливе, аби людям було комфортно. Авжеж ми очікуємо ще більше жорстокості зі сторони ворога, який буде бити по критичній інфраструктурі, по енергосистемам, але ми стійкі, як ніколи. Ви ж бачили, як наші лікарі з ліхтарями оперують, приймають пологи під світлом фар тощо. Це усе неймовірні історії, які вражають увесь світ. Відносно моїх колег знаю точно, що в них такі процеси роботи вже не викликають стресу. Усі ми просто вмикаємо відпрацьований алгоритм дій та свій професіоналізм, який не вимкнути за жодних обставин.
– Скажіть, а як змінились історії хвороб пацієнтів у порівнянні з мирними часами?
– Часи змінились, змінились стани пацієнтів. Наразі здебільшого люди звертаються вже у надто важкому стані. А проблема криється лише у планових відвідуваннях лікарів. Стосовно мого профілю, я часто бачу пацієнтів, які буквально вже не можуть просто сісти у крісло. Це стани, коли людина сама себе лікувала, чим є, аби тільки не йти до лікаря. Тут я хочу наголосити, що аптечні препарати прибирають лише на короткий час болісні симптоми. То ж варто не затягувати, аби не нашкодити ще більше собі. Якщо є потреба, за необхідності я вийду на роботу навіть у неділю. Не терпіть, звертайтесь до лікарів вчасно! Проктологія потребує втручання спеціалістів, а не аптечних препаратів! Проктологія дуже делікатна, інтимна сфера. А пряма кишка – це такий самий орган, як рука чи нога. Вона так само може боліти. Не соромтесь! Я готова допомагати людям за будь-яких обставин. Ми вистояли минулу зиму, вистоїмо й цю.
– Пані Анно, Ви працюєте без вихідних, без відпусток… Ви займаєтесь волонтерством. В чому Ваш секрет стійкості?
– Секрет в любові до роботи. Якщо ти займаєшся своєю справою, тобі усе по плечу. Я люблю людей, люблю дарувати їм здоров’я. Волонтерство – це, ще раз повторюсь, мій власний внесок у перемогу. Я щаслива, коли пацієнти приходять або пишуть, що їм стало краще, вони тепер можуть спокійно займатись своїми справами. Це неймовірні відчуття. Гадаю, мене зрозуміють, напевно, тільки лікарі. Я берусь за кожного найскладнішого пацієнта – це моє подолання власних нових бар’єрів та викликів. І це завжди нова перемога.
– Пані Анно, дякуємо Вам за працю, за Ваш внесок у нашу перемогу. Скажіть на завершення, яким буде Ваше особисте звернення до українців, до захисників?
– Колегам я бажаю терпіння та стійкості. На наших плечах велика відповідальність, адже більшість пацієнтів звертаються вже з важкими станами, ускладненнями та хронічними діагнозами. Щодо наших захисників, колеги, будьте готові, адже вони потребують ще більшої уваги. Так, емоційно – це складні стани, але це наше покликання. Не бійтесь братись за найскладніше, бо ми маємо рятувати людей рішучими вчинками.
Щодо цивільних. Я закликаю кожного знаходити можливість турбуватись про власне здоров’я. Знаходьте час для прогулянок, легкого спорту, якісного харчування. Дотримуйтесь режиму, включайте у раціон фрукти, клітковину та овочі. Не забувайте про психоемоційні стани. Знаходьте радощі в найменшому.
І пам’ятайте, плановий огляд завжди попередить загострення! Будьте здорові!