Сьогодні українські громадяни відновлюють зв’язки зі своєю національною спадщиною. В цьому допомагає натхненна підприємниця КАТЕРИНА БОМБА, яка стала засновницею та керівницею компаній «Пекарня Дідух» та Prostir.Dar. Вона також активний член Національної Федерації Бізнес-Тренерів. Її проєкт «Відродження нації» – важливий інструмент для відтворення української культури споживання та традицій.
– Пані Катерино, вітаємо! Ви створили надважливий проєкт сучасності – «Відродження нації». В чому полягають його головна ідея, мета та філософія?
– Підсвідомо з дитинства у мене було відчуття, що ми – українці – непроста нація. В 2012 році ми з чоловіком пробували влаштувати своє життя в Чехії, і саме там ми для себе зрозуміли, що любимо Україну до глибини душі та осмислили багатство нашої землі, потребу в розумінні історії та філософії нації. З того часу я почала поглиблювати знання з історії України, Трипільської цивілізації та різноманіття злаків, суперфудів, за якими ми так сумували в Європі.
Ми прагнули розповідати про багатство минулого української землі з сучасною динамікою та приємними емоціями. Так і зародився проєкт приготування хліба та страв з різноманіття локальних продуктів регіональних українських рецептів. Наша мета – змінити парадигму відношення до українських продуктів та споживання хліба. Тож наш слоган – «Хліб, що змінює свідомість!».
– Чому саме хліб став головним аспектом проєкту?
– Наша територія завжди була територією землеробів. З хлібом зустрічали, зароджували нові родини, а також проводжали. Саме тому ми почали випікати хліб. Найважливіша ціль пекарні – натуральний хліб, без технічних домішок. Ми використовуємо цільнозернові види борошна, натуральні наповнювачі, які надають не лише різні смаки, а й приносять свою користь. Зміна культури споживання хлібу – це щоденна наша робота.
– Якими особливостями наділений хліб Вашого виробництва?
– В першу чергу, це хліб, який відновлює здоров’я, завдяки тому, що в його складі є висівки (груба клітковина), зародок, натуральні доданки у вигляді суперфудів (льон, гарбуз, конопля, амарант), насіння та горіхів. Також наш хліб добре зберігається протягом тижня. Більшість видів хлібу входять до категорії дієтичних, тому з нами працюють гастроентерологи. Такі хліба підходять для людей з діабетом та для тих, у кого є непереносимість глютену.
– Окрім хліба Ви приділяєте увагу українським стравам. В чому, на Вашу думку, цінність їжі як національного надбання?
– Звісно, ми хочемо відродити українські смаки, історичні українські страви, так як українська кухня не завершується борщем та варениками. Це важливо знати українцям, розуміти, в першу чергу, свою кухню, а вже потім усі інші. А зараз це стало ще актуальнішим, адже майже весь світ знає про Україну, і багато іноземців мають бажання приїхати до нас після війни. Ми повинні бути до цього готовими, щоб показати різноманітну українську кухню. Цю тему ми розвиваємо на різноманітних майстер-класах для рестораторів разом з Taste of Ukraine, щоб вони мали ідеї, як зайняти українською кухнею усі ніші – від точок to go до ресторанів преміум сегменту.
– Які поради Ви б надали підприємцям щодо побудови або відновлення бізнесу на території України?
– В умовах війни найголовніше – приділяти увагу своєму ментальному здоров’ю, бути в ресурсі. Саме тоді будуть сили правильно реагувати на всі випробування. Всі наші партнери та виробники, з якими ми знайомі, знайшли в собі натхнення рухатися далі, підлаштовуватися під умови. Ми маємо надію, що знайдемо таких же міцних духом партнерів для розвитку нашої мережі.
– Продовжить фразу: Україна – це… Українці – це…
– Україна – це держава з великою історією, глибинною філософією та великою кількістю сакральних, духовних місць. А українці – господарі своєї землі, з історично міцним волевим стержнем.
– Ви сьогодні багато працюєте на благо нашої держави. Якими будуть Ваші перші плани та реалізації після перемоги України?
– Наразі ми готуємося до туристичного напливу після закінчення війни. Це об’ємний проєкт, до якого потрібно залучити немалу кількість спеціалістів та інвесторів. Ми бажаємо створити в Києві перший осередок в будинку, в якому проживав археолог, першовідкривач Трипільської культури на Київщині Вікентій Хвойка. Маю надію, що ми зможемо надати йому друге життя та приносити своєю діяльністю користь усім українцям.
instagram: didukh_bakery
facebook: didukh.bakery