Не говорячи про те, що важко вимовити вголос, ми часто робимо помилки. Саме тому варто розуміти, що звернутись до спеціаліста – це важливо! Тож, любі друзі, сьогодні говоримо про той самий інтим, який усі хочуть, але бояться з головним лікарем медичного центра «ОН-клінік Дніпро», Ганною РУФАНОВОЮ. Наша гостя – лікар-проктолог першої категорії, член Асоціації хірургів Дніпропетровської області, магістр медицини з хірургії, яка отримала орден «Гордість нації».
- Пані Ганно, почнімо з того, які є плюси та мінуси в питанні анального сексу?
- Я почну з того, що пряма кишка – це орган, який фізіологічно настроєний так, аби через нього організм випорожнювався. Формулюваннями медичними мова йде про анальний сфінктер, який працює виключно на випуск того, що виробляє наш організм. Авжеж, в кожного з нас є свої інтереси та зацікавленості в різноманітті статевої поведінки. Це особистий вибір кожної людини. Проте, як лікар-проктолог, я маю попередити вас про те, що анальний секс травматично впливає на слизову оболонки прямої кишки, сприяє формуванню гемороїдальних вузлів та тріщин.
- Скажіть, будь ласка, при яких діагнозах даний вид сексу має протипоказання взагалі?
- Дякую, дуже коректне питання. Насправді є такі патології прямої кишки, при яких зовсім не можна займатись анальним сексом. Серед них зовнішні та внутрішні гемороїдальні вузли, тромбоз, кровотечі, загострення, гострі та хронічні тріщини. Також я не рекомендую займатись таким видом сексу людям, які мають поліпи прямої кишки або фізіологічну схильність до утворення кандідом та попілом (тобто людям, які мають вірус папіломи).
- Проте, Ви ж розумієте, що є люди навіть з патологіями, які дозволяють собі такий вид сексу. Скажіть, як часто можна це робити?
- Справа в тому, що мова йде не про регулярність, а про запобіжні заходи, які мають приймати обидва партнери. Якщо мова йде про те, що партнери використовують презерватив, лубрикант тощо, травматизація прямої кишки, авжеж, буде меншою. Однак усі ми повинні розуміти, що без захисту усі хвороби, що передаються статевим шляхом, так чи інакше можуть передаватись через анальний секс.
- Наступне питання: чи є «там» ерогенні зони?
- Це питання стосується виключно психоемоційного задоволення. З точки зору анатомії, там ерогенних зон не немає. Там існують деякі рецептори, які спрацьовують тоді, коли кишка наповнена чимось, прагне фізіологічно випорожнитись. Але це усього лише нервові закінчення, які не мають ніякого відношення до ерогенних зон. Швидше за все анальний секс – це лише психоемоційний стан та бажання, які не мають жодного відношення до фізіологічного задоволення.
- Чим саме загрожує практика анального сексу?
- Перш за все варто використовувати презервативи, про що я говорила раніше. Також дуже важливо робити клізму перед самим актом. Тобто, коли відбувається цей інтимний момент, на вас можуть чекати надто неочікувані речі. Думаю, ви самі розумієте, тому потрібно про це попіклуватись заздалегідь. З точних рекомендацій: це хоча б два літри води за пів години до акту. Якщо ж усе це не зробити, враховуючи використання лубрикантів, людина може отримати травми прямої кишки, больові відчуття під час і після сексу. Подібні травми можуть викликати кровотечу з гемороїдальних вузлів та створювати нові тріщини.
- Шириться думка, що анальний секс може запобігти захворюванню передміхурової залози. Чи згодні Ви з цим?
- Стосовно саме масажу передміхурової залози – це не більше ніж лікарська процедура. Та в даному випадку мова йде про комплексні заходи відносно вже існуючого простатиту у чоловіків. Щодо профілактичних заходів – масажей, наприклад, вони точно не впливають аж ніяк на розвиток або попередження захворювання. Якщо ж ви все-таки вирішили прийти до лікаря, то обов’язково маєте дотримуватись усіх рекомендацій уролога після проведення УЗД органів малого таза та статевих органів. Тож анальний секс ні в якому випадку не може захистити вас від патологій передміхурової залози.
- Пані Ганно, чим завершимо нашу розмову?
- Я б хотіла підсумувати. Не варто займатись анальним сексом без захисту, без лубрикантів, надивившись дорослого кіно. Пам’ятайте про цінність вашого здоров’я. Кожен з нас тримає свій власний фронт. Нам потрібна міцна нація!
Я дуже вдячна долі, що маю можливість працювати з малоінвазивними технологіями Це допомагає мені проходити важкі клінічні випробування разом з пацієнтами та знаходити оптимальні рішення. Своїм пацієнтам я б сказала: не хвилюйтесь, не соромтесь! Ми – лікарі! Наша робота – допомогти вам. Лікарям я б рекомендувала постійно розвиватись, адже технології йдуть уперед. А разом із ними й можливість допомагати пацієнтам.
Я бажаю усім міцного здоров’я! Сьогодні воно надто необхідно нам! Зі здоров’ям в нас будуть сили долати перепони, проблеми тощо. Наше тіло – наш стрижень, що дозволить дійти до перемоги та здолати ворога.