Мама п’ятьох діток та бізнес-woman Валерія ШИНКАРЬОВА підбиває підсумки року разом із журналом MILLENIUM CLUB. Вона ділиться знаннями про нову хібукі-терапію та розказує, що вдалося змінити у Черкасах за час війни.
- Вітаємо Вас, Валеріє! Важкий рік для України добігає кінця. Скажіть, як швидко Вам вдалося повернутися до роботи та продовжити працювати на благо громади?
- І я вас вітаю! У цьому інтерв’ю хотілося б підбити підсумки 2022 року. Не буду казати, як було важко, бо в країні війна, і ми маємо триматися. За ці 10 місяців я нікуди не виїжджала, залишаюся досі в рідних стінах. Мої діти теж зі мною. Я продовжую працювати. Оскільки мій бізнес є соціально важливим для суспільства, а це дитячий садочок SOVA kid’s space, я набралась сміливості й відновила роботу вже у квітні. Паралельно з тим облаштовувала дитячі ігрові куточки у чотирьох бомбосховищах-укриттях міста Черкаси. Нам все вдалося, і я дуже вдячна усім, хто був зі мною пліч-о-пліч.
- Ви приймаєте діток у свій дитячий садочок. Скажіть, чи помітили якісь зміни у поведінці малих черкасців? Адже війна негативно впливає на усі верстви населення.
- Знаєте, через кілька місяців роботи ми з командою помітили, що поведінка дітей дуже різниться від тої, яку ми звикли бачити. І потрібно було шукати нові методи психологічної підтримки малих. Так я познайомилась з ізраїльським методом хібукі-терапія. Це лікування психологічних травм у дітей, спричинених війною. Я прийняла рішення і пішла навчатися на регіонального куратора даного проєкту на території Черкаської області. Процес організувало Міністерство закордонних справ Ізраїлю. Ми з командою психологів навчалися півроку й одразу розпочали роботу з внутрішньо переміщеними дітками з Маріуполя, Харкова, Запоріжжя, Лисичанська, Чернігова, Кривого Рогу, Херсону, Одеси, Миколаєва. Також з тими, татусі яких загинули під час захисту України. Це дуже важливо – правильно все пояснити та підтримати малих українців.
А нещодавно відбувся Ukrainian Israel Innovation Summit 2022, на якому говорили про необхідність впровадження проєкту «Хібукі-терапія» в освітній процес на державному рівні. Мрію, щоб терапевтична іграшка песик-обіймака був у кожної дитини України.
- Ви дуже різностороння людина, та окрім роботи з дитячим садочком, Ви ще й радниця мера Черкас і місцева депутатка. Чим займаєтеся на цих посадах?
- Оскільки Черкаси – тилове місто, наша громада приймає велику кількість переселенців. Черкаська громада на чолі з очільником міста Анатолієм Бондаренком робить все можливе і неможливе для стабільного функціонування критичної інфраструктури міста. Облаштовуються шелтери, квартири, будинки для комфортного перебування родин переселенців. Дітей радо приймають у дошкільних навчальних закладах, школах, ВНЗ. Я, як і усі інші співробітники мерії, активно беру участь в організації цих справ.
Окремо хочу наголосити про співпрацю українців з мешканцями Австрії, Італії, Данії та США. Ці країни регулярно надають нам гуманітарну допомогу. Завдяки спільним зусиллями навесні ми мали змогу забезпечити хірургічні відділення, пологові будинки, обласну лікарню препаратами та медичними матеріалами. Допомагали мамам з маленькими дітьми харчуванням і засобами гігієни. - Валеріє, знаємо, що Ви, окрім роботи, займаєтесь ще й благодійністю. Розкажіть, будь ласка, які проєкти встигли реалізувати за час війни?
- Я дуже люблю дітей і тому вирішила, що частину від власного прибутку витрачатиму на облаштування арт-терапевтичних зон з обладнанням і матеріалами у школах міста. На сьогодні вже облаштовано три таких зони. Планую ще дві.
У грудні відбулось відкриття переобладнаного під шелтер для ВПО приміщення, там теж мною профінансована й облаштована релаксаційна кімната для дітей та підлітків. У ній комфортно почуватимуть себе і психолог, і педагог, і мами. Як сказав тато однієї моєї учениці у відео з зони бойових дій: «Ми воюємо, а ви – навчаєте дітей. Кожен на своєму фронті». Тож працюємо надалі задля швидкої перемоги. Дякую ЗСУ! Слава Україні! - Валеріє, як до Вас можна звернутися за допомогою чи консультацією щодо дитячого садочка?
- Я завжди на зв’язку. Дзвоніть мені за цим номером, або пишіть листа на пошту:
shynkarova.vs@gmail.com
067 757 53 05