Перейти до панелі інструментів
миллениум

Коли річ йде про посмішку, кожен третій з нас погодиться, що не все залежить тільки від позитивних емоцій. Вже багато років на допомогу своїм пацієнтам приходять лікарі-ортодонти та імплантологи. Адже, погодьтесь, із «голівудською посмішкою» хочеться посміхатися частіше! Про те, які етапи проходить пацієнт перед та після імплантації, як зберегти результат і чому «кращим другом» пацієнта стає ірігатор, нам розповість Олександ БІЛОЗОР, досвідчений щелепно-лицьовий хірург, імплантолог стоматологічної клініки ім. Олександра Білозора.

Олександре, добрий день! Скажіть, у яких випадках необхідна консультація із ортодонтом (або суміжним фахівцем), ортодонтичне лікування перед імплантацією?

Це необхідно в тому випадку, якщо ми йдемо на тотальну реабілітацію порожнини рота, пацієнт бажає отримати ту саму «голівудську посмішку», виставити рівно всі зуби та їх корені, тоді перед імплантологічним лікуванням він проходить у нас курс ортодонтичного лікування (цим займається моя донька). Якщо треба провести терапію призначаємо лікування у стоматолога терапевта, це робить моя дружина або колега по кабінету. Якщо ж пацієнту необхідно просто функціональність – бо нема чим жувати – просто йдемо на імплантацію. Якщо умов для проведення втручання нема, ми їх створюємо: підсаджуємо кістку, нарощуємо слизову тканину, ясна. Ми регулярно проводимо подібні втручання, і у нас є повний медичний арсенал: кісткова тканина, мембрана тощо. Якщо ж умови відповідають естетично-функціональним запитам, то ми одразу переходимо до імплантації.

Наразі дуже багато брендів імплантів, котрі застосовуються в практиці. Скажіть, з Вашого досвіду, які з них зарекомендовали себе як найякісніші?

Звичайно, брендів імплантів безліч, так само як і брендів автомобілів, взуття і так далі. Але найкращій імплант той, що найкраще працює в твоїх руках. І для кожного лікаря він свій. При цьому є загальна статистика брендів в Україні, це, звичайно, серйозні виробники: Швейцарія, Німеччина, США, Південна Корея. Відповідно, варіюється й ціна. В нашому кабінеті є різні варіанти, від якісних бюджетних до преміум-сектора. А загалом скажу так: що в твоїх руках, як кажуть, «горить», з тим і треба працювати. Дуже багато залежить від лікаря, від його рук, досвіду та активності. Гарний лікар працює виключно з якісними інструментами і отримуватиме відповідний результат.

Олександре, відомо, що є багато нюансів пост-операційного періоду. Розкажіть про особливості гігієни порожнини рота з імплантами.

В основному, імплант ставиться за 5-7 хвилин. Решта – це підготовка пацієнта, хірурга, інструментів, накриття операційного поля. І загалом, встановлення 2 імплантів займає близько 30-40 хвилин. І відповідно, якщо ставимо 1-2 імпланти, постопераційний перебіг один, а якщо 3 і більше – із підсадкою кістки, операцією синус-ліфтингу тощо – там вже буде й антибактеріальне прикриття, і післяопераційна обробка рани, швів, призначається полоскання, ванночки, іноді повторні огляди. А в першу чергу у пацієнта з новими зубами має бути ірігатор. Всям пацієнтам я кажу: якщо ви поставили навіть 1 імплант, ваш подальший друг – ірігатор. Скажу більше: навіть, якщо у вас всі зуби свої, він також вам потрібен. Тим паче, якщо у пацієнта коронка, вінір тощо.
Ірігатор – це апарат, що під’єднується до електричної мережі, в нього є ємність у вигляді стаканчика або баночки. Цей апарат використовується ввечері, після щоденної чистки зубів: під тиском води ірігатор видуває весь наліт чи залишки їжі біля імпланта чи коронки. І якщо гігієна рота у пацієнта на висоті, імплант буде служити йому дуже довго.

Чи витримають імпланти лікування брекетами?

Ні, не витримують, адже при використанні брекет-системи переміщуються зуби та їх корені. Імплант цього зробити не може, тому що нерухомо стоїть у кістці. Тому імплантологічне лікування робиться тільки після ортодонтичного. Якщо пацієнт вирішив робити виправлення прикусу після вживлення імплантів, з них необхідно зняти коронки, вирівняти зуби і вже тоді виршувати, чи робити повторне протезування, або навіть ставити питання про видалення імплантів і їх переустановку у необхідне місце.

Розкажіть, будь ласка, як втримати досягнутий результат та передбачити відторгнення імпланту?

В першу чергу перед установкою імпланту ми обстежуємо всії пацієнтів: вони здають лабораторні аналізи, за результатами яких вже ясно, чи нема там певних відхилень. Якщо всі показники в нормі, ми працюємо. За всю свою двадцятирічну діяльність я не поставив жодного імпланта без цього першого обстеження, будь то брат, родич, друг. Буває таке, що в результаті аналізу виявляється анемія, діабет другого типу, коли пацієнт про це навіть не знає, гепатит Б, С – це часто буває, коли перед тим пацієнти відвідували тату-кабінети або манікюрні салони із недостатньою обробкою інструментарію (в моїй практиці ми навіть виявляли у пацієнта сифіліс). У такому випадку, ми направляємо пацієнта на долікування у лікаря-інфекціоніста, і коли хвороба подолана – ми запрошуємо на встановлення імпланту. Особисто зазначу, що я працюю тільки із сертификованими імплантами, які дають довічну гарантію, тому після коректно проведенного хірургічного лікування із дотриманням всіх протоколів міжнародних стандартів наш пацієнт може звернутися до нас у будь-якому випадку раптового відторгнення імпланту. І ми, відповідно наших угод із пацієнтом, безкоштовно виправляємо проблему. У моїй практиці можуть не прижитися, як правило, 1-1.5% від загальної кількості імплантів. Це цілком нормально. А при правильному догляді у післяопераційний період, відвідуванні стоматолога раз у рік та користуванні ірігатора можливість відторгнення імпланту зводиться до мінімума.

Олександре, наостанок скажіть: що перше Ви зробите після нашої перемоги?

Однозначно, підійму келих за це та за наших хлопців з ЗСУ, які наближають та наблизили цю перемогу!

Александр Билозор
+38 066 720 76 31

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями