Найкращі фахівці стоматології зазначають, що здорові ясна та зуби – це підґрунтя здорового організму. Нажаль сьогодні ми часто зволікаємо на ці теми, але наш експерт Марина ЧЕРКАЩЕНКО дає гідні коментарі та рекомендації. Друзі, давайте ставитись уважніше до свого тіла, деталі наразі в бесіді.
– Пані Марино, розкажіть, будь ласка, про важливість догляду за ротовою порожниною.
– Я вважаю, що ясна – це фундамент ротової порожнини та організму в цілому. І для того ,щоб зуби та наш організм були здоровими, важливо тримати ясна в чистоті. Необхідно чистити їх два рази на день, користуватися іррігатором (іригатором) та приходити на профчистки два рази на рік. Це весь секрет здорових зубів та тіла в цілому.
– А чим небезпечні хворі ясна?
– Коли недостатня гігієна порожнини рота у м’якому та твердому нальоті над яснами та під ними розмножується незліченна кількість патогенних мікроорганізмів. Для зубощелепної системи це кровоточивість та набряклість ясен, біль, зуд, неприємний запах з рота, утворення патологічних кишень, що призводять до рухливості та передчасної втрати зубів.
Щодо організму ситуація більш негативна. Вчені говорять, що патогенні мікроорганізми разом із їжею потрапляють до ШКТ і провокують виникнення виразки шлунку через кров потрапляючи до ССС, що провокує інсульти та інфаркти. Щодо легеневої системи, порушення викликають запалення легень, тобто відбувається інтоксикація (отруєння) всього організму. Тому правильний догляд за яснами для мене на сьогодні є дуже актуальною темою. Аби ваш організм був здоровий надто важливо підтримувати ясна та зуби у порядку.
– Пані Марино, скажіть, чи можна лікувати самостійно зуби та порожнину рота?
– Самостійно лікуватися вдома я не раджу взагалі. Самолікування призводить до серйозних ускладнень та незворотного процесу в тканинах парадонту. Тому раджу при перших відчуттях дискомфорту в ротовій порожнині, а саме це і є першим дзвіночком, відразу звертатися до лікаря для того, щоб з’ясувати та усунути причину дискомфорту. Це стане підґрунтям для швидкого та результативного лікування.
– Що може попередити захворювання зубів та ясен?
– Допомогти та попередити захворювання може тільки профілактика. Це систематична чистка ротової порожнини. У зуба є чотири поверхні, кожна з них вимагає певних рухів, для того, щоб зняти весь наліт. Про це я детально розповідаю на своїй сторінці у соцмережі. Для повноцінної гігієни стоматологи рекомендують застосовувати «Зубну тріаду». Це зубна паста, зубна щітка та зубний йоршик (або зубна нитка, іррігатор). Я раджу звернути увагу саме на іррігатор. Щодо останнього, цікава розробка ізраїльских вчених: вони у іррігатор додали капсулу з озоном, що значно пришвидшує лікування в парадонтології.
– Пані Марино, які поради Ви дасте нашим читачам?
– Для контролю якості чистки зубів в домашніх умовах я раджу використовувати індикатор нальоту, бо саме наліт є першопричиною виникнення запалення ясен та карієсу. До цього всього в нашому сьогоденні маємо ще перевантаження зубів і тканин парадонту в наслідок не контрольованого сильного змикання зубів через стреси, бо війна в країні. Тому гігієна порожнини рота на сьогодні є дуже актуальною темою.
– А що Ви скажете стосовно природних фіторецептів?
– До фітотерапії я ставлюсь з великою повагою, як і до лікаря – парадонтолога Петько Н.В., із 45 річним досвідом,яка є моїм Учителем. На нашій сильній Українській землі ростуть трави, які наділені магічними лікувальними властивостями. В комплексному лікуванні ясен ми призначаємо полоскання відварами трав: календула, кропива, листя волоського горіха, полинь, листя подорожника, ромашка, золотий вус. Тож завершуючи бесіду скажу, що про зуби та ясна варто піклуватися. Це наше здоров’я! Я бажаю нашим читачам бути здоровими та мирного неба над головою. Слава Україні!
0986550314
preventuvna.st
preventuvna_s