Лікарі завжди цінувались суспільством, адже їх поклик в допомозі людям. Велика війна додала таким фахівцям ще більше роботи та пошани. Сьогодні прагнемо розказати вам, яку роль у війні відіграють саме стоматологи. Моя історія про ІГОРЯ БАСА.
З перших днів повномасштабного вторгнення москалів на територію України у всіх була паніка, кожен зазнав стресу та був розгублений. Однак, в лікарів не було змоги опускати руки. Вони завжди тримають руку на пульсі. Всі практики об’єднали зусилля у Тернополі, завдяки чому ефективно запрацювала в оновленому форматі стоматологічна клініка під керівництвом Ігоря Миколайовича.
З початком війни дуже гостро постало питання допомоги нашим військовим та усім тим, хто боронить кордони нашої держави від ворогів. «Ми долучились до великого всеукраїнського волонтерського проєкту «Разом до перемоги». На нас лягла відповідальність надання безкоштовної допомоги військовим ЗСУ, ТРО та ВПО при гострих станах в умовах війни. Річ у тім, що знайомо кожному – гострий зубний біль належить до особливої категорії сильного болю, здатного на якийсь час роззброїти військового чи простого громадянина. Тому ми розпочали приймати військових, ВПО та надавати невідкладну стоматологічну допомогу», – коментує пан Ігор.
Він був одним із перших лікарів-стоматологів, хто активно розпочав надавати військовим ЗСУ невідкладну допомогу при гострих станах. Ігор Миколайович багато років практикує як хірургію, так і терапію, ортодонтію (лікування та протезування зубів). Важливо зазначити, що в клініку пана Баса за один робочий день у дві зміни могли звернутись понад десять військових ЗСУ. Що ж стосується внутрішньо переміщених осіб – їх було до двох десятків за день. Вся команда професіоналів клініки працювала на результат. А результатом була перемога над болем пацієнтів. Кожного дня лікар та його помічники чули від людей найщиріші зізнання за роботу та турботу, за високий професійний рівень та вміння знайти підхід до кожного клінічного випадку, до кожного пацієнта.
«Не меншу роль у той час зіграла робота на рецепції нашого адміністратора-психологині Аксінії Фірман. Окрім суто адміністративної роботи: заповнення медичної картки пацієнта, оформлення необхідних документів, анкет тощо, адміністратор надавала й психологічну допомогу людям. Більшість серед них, наголошу, були перелякані, засмучені та знервовані внутрішньо переміщені особи. Вони потребували усебічної підтримки та знаходили її в стінах нашої клініки», – додав пан Бас.
За весь період повномасштабної війни клініка і зокрема лікар Бас прийняли тисячі пацієнтів! До нас звертались люди з дуже різними потребами: зняти гострий біль, видалити зуб, також була необхідність встановити пломбу чи виготовити зубний протез, коронки. В них було мало часу на лікування, усього лише кілька днів, та лікар вміло все організовував, встигав прийняти усіх, навіть, якщо мова йшла про роботу до 22:00.
Я хочу додати, що особливо військові з великою повагою тиснули руку лікарю, персоналу клініки та навіть залишали нам свої шеврони! Це велика честь для нас. Що стосується внутрішньо переміщених осіб – то окрема історія. Вони зі сльозами на очах дякують й рекомендують нас рідним, друзям. В нас з багатьма пацієнтами виникли теплі стосунки, а в декого дружба.
Річ у тім, що війна об’єднала українців в багатьох аспектах. Люди в клініці ставили питання не тільки щодо проблем із зубами, вони прагнули допомоги в інформаційній підтримці. Запитували про інфраструктуру міста: де, що можна придбати, де та які є послуги… В той момент ми стали великим хабом для українців, чим дуже пишаємось.
Ця війна об’єднала людські серця. І це наш невеликий внесок в спільну перемогу, яку ми неодмінно здобудемо вже дуже скоро. А зараз ми «воюємо» з різними стоматологічними хворобами і радіємо, що можемо допомогти нашим пацієнтам, зробити їх здоровішими. А отже щасливішими! Це наш фронт, і ми його будемо тримати далі.
Аксінія ФІРМАН