Перейти до панелі інструментів
миллениум

ОЛЬГА ЄФІМеНКО ПРО ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я

У сорок років життя тільки починається, у цьому запевняє нас лікар вищої категорії, доктор медичних наук Ольга ЄФІМЕНКО. Наша гостя вважає, що істинний лікар – це не про знання чи досвід. Лікар – це чисте милосердя. Часто з людиною необхідно просто поговорити, відповісти на всі питання, поспівчувати та направити. Саме це є основою справжнього лікаря. Про клімактеричний період та особливості жіночого здоров’я далі.

– Пані Ольго, Ви обрали своєю життєвою місією допомогу жінкам. Стали успішним лікарем. Розкажіть, яким був цей шлях і чому обрали медичну стежку?
– Лікарем акушером-гінекологом я працюю вже понад тридцять років. Моя медична історія бере початок ще від батьків, мати була також лікарем-гінекологом, батько видатним хірургом, а дядько психіатром. Тож, ще з дитинства мене завжди оточувала спільнота медиків тих чи інших напрямків, це були друзі моєї сім’ї. Виросла я фактично в лікарні. До речі, моя мама не хотіла, аби я стала гінекологом, адже це дуже складна професія, але я не слухняна (посміхається, – прим. автора).
– Ви займаєтеся виключно жіночим здоров’ям, скажіть, які діагнози сьогодні найпоширеніші в нашій країні?
– Я пройшла дуже різні фахові напрямки. Спочатку працювала в пологовому будинку, де тривалий час допомагала народжуватись дітям. Але будинок було закрито, і я більше почала займатись гінекологією. Здоров’я жінки в перехідному віці надто важливе, і проблем із ним безліч, на жаль. Нерідко серед причин є стреси, які впливають на репродуктивну систему, порушення менструального циклу, на утворення доброякісних пухлин та безплідність.
– Після пологового будинку Ви потрапили до відділення ендокринної гінекології, де поринули у тему клімактеричного періоду у жінок.
– Так, я дійсно закохалась у цю тему. І вже понад двадцять років допомагаю жінкам подолати цей період. На дану тему я написала дві дисертації. Перша була присвячена дисгормональним захворюванням молочної залози у жінок в менопаузі, а у 2020 році захистила докторську дисертацію з питань профілактики, діагностики та лікування клімактеричних порушень. Ці теми для мене дуже важливі. Це унікальний досвід. Річ у тім, що тривалість життя подовжується, тому молоді, соціально активні жінки у віці 40-50+ без медичної допомоги, на жаль, втрачають щасливі, гармонійні роки. А усе це можна виправити! І часто дуже легко.
– Пані Ольго, Ви також приділяєте увагу жінкам з онкологією молочних залоз. Як прокоментуєте реальну ситуацію сьогодні?
– Це дійсно величезна проблема. Жінок з онкологією молочних залоз більшає з кожним днем, збільшується і смертність через невчасну діагностику. Найперші стадії раку виліковуються у всьому світі! Та для того, аби вижити та жити повноцінним життям, необхідно регулярно проходити мамографію. Мені дуже прикро, що жінки не виконують це обстеження кожен рік, особливо після 50 років. Я закликаю усіх жінок, беручи участь у різноманітних освітніх програмах, слідкувати за своїм здоров’ям.
– Яку найціннішу пораду Ви дасте українкам щодо здоров’я?
– Я дійсно вважаю, що життя після сорока років тільки починається, як казала жінка з відомого кінофільму. Перш за все, якщо почався клімактеричний період, – зверніться до лікаря, пройдіть обстеження. Та, повірте, ваше життя може стати ще кращим, аніж у 20 років. Я відверто вам це кажу! Українським жінкам притаманно піклуватися про чоловіка, родину, дітей, але тільки не про себе.
Шановні, любі жінки, піклуйтеся про якість свого життя, про своє позитивне мислення, незважаючи на вік. Вашим близьким потрібна гарна, щаслива та здорова жінка, мама, подруга, колега, бабуся…

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями