Перейти до панелі інструментів
миллениум

ЛІКУЙМО ТРАВМИ РУКАМИ ЕКСПЕРТІВ!

Друзі, ми знову долучаємо до актуальних подій наших експертів. І говоримо наразі про травми та вплив лікувального масажу на них. Свої питання стосовно травм, розповсюджених в зимовий період, ми поставили Яні ДУДАШ. Відома майстриня з масажу та реабілітації, власниця студії естетики EnergyLive Yana Dudash володіє дуже великим фахом у цьому напрямку та має, що розповісти читачам нашого видання.

– Яно, доброго дня. Раді знову спілкуватися з Вами. Сьогодні поговоримо про травми, адже попереду небезпечні погодні умови. З якими травмами до Вас звертаються люди у зимовий період? Якими техніками та методиками Ви володієте, аби полегшити стан пацієнта та попередити загострення проблеми?
– Зимові погодні умови – справжній виклик здоров’ю людей. В цей та весняний періоди за професійним лікувальним масажем до мене найчастіше звертаються після переломів кінцівок, коли гіпсовий лонгет вже знято, але біль не вщухає. Справа в тому, що протягом часу, поки кінцівка була в гіпсі, вона не рухалась, і в ній порушився кровоток, атрофувалися м’язи. Тому я проводжу реабілітаційний масаж і ЛФК. Дуже люблю працювати руками, апарати не використовую. Також цієї пори люди звертаються з розтяжками зв’язок та м’язів. Окрім того, зимою частіше спазмуються м’язи від холоду, тим самим утворюючи тригери з сильними больовими відчуттями. Я вправно, завдяки досвіду та рукам, їх розблоковую. Допомагає мені в реабілітації пацієнтів накладання тейпів.
– Які симптоми можуть говорити про наявність проблеми від отриманої травми у минулому?
– Гострий або ниючий систематичний біль, порушення функції кінцівки, атрофія м’язів, зміщення, деформація… Насправді до мене дуже часто звертаються люди з застарілими травмами. І я завжди наголошую, що не можна зволікати з ними. Реабілітаційний період має бути вчасним, аби попередити повторну травматизацію та ускладнення проблеми.
– Яно, а чи існує насправді фантомний біль? Зустрічались пацієнти з подібними станами?
– Мені у практиці зустрічалися пацієнти з відрізаними пальцями, які стверджували, що відчувають біль. І світова практика говорить про те, що фантомний біль насправді існує. Я погоджуюсь з цією думкою.
– Які поради Ви дасте українцям у разі отримання травми та після реабілітаційного періоду, проходження курсу лікувального масажу?
– Якщо ви отримали травму, відчуваєте якийсь біль та дискомфорт, бачите припухлість, зміну кольору шкіри у травмованій зоні, потрібно негайно йти до лікаря, робити рентген та обстеження. Півгодини діагностики дозволять вирішити проблему, а не загострити її. Не чекайте, що біль пройде сам по собі. Якщо є перелом, то може неправильно зростись кістка, що завдасть більшої проблеми, і тоді потрібна буде операція. Що стосується курсу масажу, після нього обов’язково потрібно виконувати спеціальні фізичні вправи, які рекомендує фахівець.
– Аби попередити ускладнення від травм, варто звертатись до спеціалістів Вашої кваліфікації. Однак не усі це роблять. Тож скажіть, якими можуть бути ускладнення, якщо не звернутись вчасно до лікаря?
– Так і це є проблема. Серед ускладнень виділю: обмеженість рухової активності, наприклад, ноги чи руки, яка потім призводить до проблем зі спиною. А це вже додаткова травматизація. Тож дбайте про себе та звертайтесь до справжніх фахівців вчасно.
– Дякуємо, Яно, Ваші поради дуже цінні для нас. Ми вітаємо Вас з прийдешніми святами та бажаємо найкращих пацієнтів. Аби ті приходили до Вас на релакс-масажі! Міцного здоров’я Вам!

+38 097 915-11-55
yana.dudash.5

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями