ХІРУРГІЯ – ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ
Чи дозволяє собі лікар відокремлювати роботу від життя? Які нові методики судинної хірургії на озброєнні сучасних лікарів? Як зберегти здоров’я? Короткі, але змістовні відповіді на ці питання дає нам директор Медичного центру «Ангіолайт», судинний хірург вищої категорії, кандидат медичних наук – Руслан Петрович СТАЩУК.
– Пане Руслан, кажуть, якщо людина пов‘язує себе з медициною, та стає професією, хобі, коханням, родиною та життям. Це так?
– Так. Існує вираз: зроби свою роботу захопленням, і ти більш ніколи не будеш працювати. Та до цієї поради далеко не всі прислухаються. Нещодавно прочитав сумну статистику. Американські вчені провели опитування, і виявилось, що задоволення від своєї роботи отримують лише 25% респондентів. Але, якщо мова йде про медицину, то тут, впевнений, показник буде більш високим. Тому що лікар задоволення отримує саме від результатів своєї праці. І саме для того, щоб їх отримати, медики більшу частину життя проводять на роботі. Та яким не було б моє захоплення працею, сім’я для мене все ж таки на першому місці.
– Який був головний чинник у Вашому виборі спеціалізації?
– Ще під час навчання в медичному університеті я мріяв стати хірургом. Тому після інтернатури отримав первинну спеціалізацію з хірургії. Що стосується рішення стати судинним хірургом, то спочатку воно було зумовлене більше професійними обставинами – існувала необхідність розвивати цей напрямок у Вінницькому військовому шпиталі. Але згодом саме судинна хірургія стала моїм захопленням та справою всього життя.
– Ваш медичний центр нещодавно відсвяткував рік роботи. Що було за цей період?
– Було багато нового та цікавого. Почалось з самої ідеї створення приватного медичного центру. Далі тривав вибір приміщення, проєкт, ремонт, кадрові питання, процес ліцензування тощо. Потім вже з’явилися перші пацієнти, були проведені перші операції. Й найважче випробування – робота в умовах пандемії та червоної зони. Існує слушна думка, що перший рік є найважчим, і протягом нього вдається вижити не більше 10% стартапів. Сподіваюсь, що ми гідно перейшли цю критичну межу становлення та будемо далі успішно розвиватись.
– Які особливості Вашого медичного центру?
– У Вінниці з кожним роком стає все більше медичних закладів. Я з гордістю можу сказати, що наш центр «Ангіолайт» є першим приватним закладом охорони здоров’я на Вінничині, що надає спеціалізовану допомогу пацієнтам із судинною хірургічною патологією. В нас працюють висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом, які в своїй практиці використовують найсучасніші методи лікування. Переважна більшість операцій виконується без розрізів, без загального знеболювання і в умовах денного стаціонару.
– Які труднощі та перспективи розвитку вітчизняної судинної хірургії?
– На мою думку головні проблеми – це питання раціональної організації праці та недостатнє фінансування. І я впевнений, що при вирішенні цих проблем розвиток вітчизняної судинної хірургії буде мати обнадійливі перспективи, тому що в Україні багато висококласних фахівців, які можуть й бажають працювати.
– Що б Ви порадили та побажали читачам стосовно практики збереження здоров’я?
– Насправді, для збереження здоров’я потрібно небагато: не піддаватись шкідливим звичкам, підтримувати рухову активність, висипатись, вживати в їжу корисні продукти. Якщо ж виникли проблеми, раджу не зволікати і вчасно звертатись до лікарів. Чим раніше вдається виявити хворобу, тим кращі результати лікування.