АЛІНА ЛОГОЗЯК – ЛЮДИНА, ЯКА ВМІЄ КЕРУВАТИ БУДИНКАМИ!
Уявіть собі маленьку 8-річну дівчинку. За вікном літо, а вона прокидається о 6 ранку, і не лише завдяки променям сонечка, що, ймовірно, заглядають в її кімнату, а й через потребу робити важливу справу. Дівчинка швидко збирається і вже о сьомій разом зі своєю матусею йде до трамвайної зупинки, щоб доїхати до кондитерського цеху, де вона працює. Робоча зміна завершується опівдні, і дівчинка гордо йде додому, не забувши прихопити із собою заслужену винагороду: ще теплий хліб, булочки з маком, сметану, сир…
Сьогодні ця маленька дівчинка перетворилася на досить сильного управлінця. В неї одне з найкращих підприємств у Харкові, компанія «Формула комфорта», що займається обслуговуванням багатоквартирних будинків: бізнес-, преміум-, комфорт- та економ-класу.
Як доля привела до такої зовсім не жіночої професії та як вона сама до неї ставиться, Аліна ЛОГОЗЯК розказала на сторінках журналу Millenium Club.
– Вітаємо, Аліно! Вашу «Формулу комфорту» називають сьогодні однією з найкращих у Харкові. Поділіться секретом: як треба працювати, щоб завжди займати високі позиції?
– Я вважаю так: неважливо, чим ти займаєшся, головне, щоб віддавався своїй справі до останку, щоб був професіоналом і мав ресурси для наймання дійсно професійної команди. Можливо, так говорити нескромно, але моя команда саме така. Зараз у мене дуже великий колектив, і кожний в ньому – особистість: із амбіціями, великим бажанням вкладатися у справу, яку робить, та з хорошими ідеями.
Наш успіх, насамперед, полягає у професіоналізмі моєї команди. Наша висока позиція на ринку обумовлюється й тим, що ми постійно в тренді, постійно щось вивчаємо, а також, звичайно, пропонуємо хороші тарифи і якісне обслуговування. Ми дуже оперативно реагуємо на запити мешканців будинків, які супроводжуємо. Протягом години обіцяємо усунути аварійну ситуацію. Неважливо, коли вона сталася: вдень, вночі чи у новорічні свята, ми завжди на зв’язку. Наша робота – 24/7.
– У Вас дуже серйозний підхід, зрозуміло тепер, чому Вас так цінують на ринку. А чи пам’ятаєте, коли замислилися над створенням подібної компанії?
– Звичайно. Це дуже цікава і навіть трошки особиста історія. Вона сталася 6-7 років тому, коли я переїхала до одного з будинків Харкова у самому центрі міста. За півроку після того, як я там оселилася, було створено ОСББ. Головою призначили дівчинку-домогосподарку, яка не дуже розумілася на нагальних питаннях будинку. Важкувато їй було. Але я туди не втручалася, бо у мене було дуже багато своєї роботи. Вже тоді керувала будівельним бізнесом – займалася ремонтами та будівництвом будинків і котеджів. До речі, впевнено можу сказати, що я будівник не лише за освітою, а й за покликом душі.
І от уявіть собі наступну ситуацію. Ранок. У мене призначена ділова зустріч. Я виходжу на паркінг і бачу своє авто, повністю залите фекаліями. Сказати, що я була в шоці – це нічого не сказати. Виявилося, що прямо над моїм авто прорвало каналізаційну трубу. Голова ОСББ, побачивши це, сказала: «Я Вам допомогти нічим не можу». На щастя, у мене дві машини. Я сіла в іншу і поїхала на зустріч. А коли за кілька годин повернулася, зрозуміла, що моє авто навіть не намагались привести в порядок. Це для мене був повний треш.
– Дійсно, без слів… А що було далі?
– Далі працівникам з моєї будівельної компанії довелось міняти шматок труби в будинку, щоб уникнути подібної ситуації у майбутньому. Але це був не весь фронт робіт. Потім у нас зламалося світло, потім щось ще. Коротше, моїм будівельникам довелось постійно щось робити в будинку, де я мешкаю. Сусіди, звичайно, це помітили. І на чергових загальних зборах сказали: «Ти все одно постійно щось ремонтуєш, візьми вже цілий будинок в управління». Я погодилася, а далі спрацювало відоме багатьом сарафанне радіо. Вже за 2 роки в моєму управлінні опинилося більше 20 будинків. Так я стала людиною, яка вміє керувати будинками.
«Обираю бути такою, як мені треба в конкретній ситуації і в конкретний час»
– Все ж, чому для свого професійного розвитку обрали саме будівництво і сферу ЖКГ?
– Я не обирала, вибір зробили мої батьки. Я з будівельної родини. Мій тато працював будівельником, у нього була своя компанія, і, в принципі, вже у 17 років я знала всі будівельні програми, робила спокійно будівельні кошториси, якось так.
– Чи часто Вам кажуть про те, що Ви займаєтеся зовсім не жіночою роботою?
– Я не вважаю свою роботу не жіночою. Так, ця праця моментами не з приємних. Але я роблю те, що вмію. А судячи з того, як розвивається підприємство, це у мене виходить достатньо добре, швидко та активно. Єдиною не жіночою роботою вважаю поліцейську службу. От важко мені дивитися на дівчат у формі. Всі інші професії не розподіляю за статтю. Водієм, будівельником, кухарем, я вважаю, може бути як чоловік, так і жінка. Головне, щоб людина була професіоналом. Впевнено можу сказати, що особисто я нарівні спілкуюся з досить серйозними чоловіками, яким по 70 років, під керівництвом яких ще мій тато працював. Тому моя думка ділити спеціалістів за статтю не має сенсу.
– Які риси характеру Вам допомагають досягати успіху в своїй сфері?
– Я вперта та наполеглива, ніколи нічого не кидаю на півдорозі. Це одна з моїх сильних сторін. Якщо за щось взялась, завжди доводжу це до кінця, навіть якщо потім розумію, що це не дуже цікаво в фінансовому плані.
– Аліно, в чому Ваша сила як управлінця і просто як жінки?
– Я достатньо жорсткий управлінець, керую за принципом кнута та пряника. Але я дуже поважаю своїх працівників. Завжди даю їм реалі-зуватися як у фінансовому, так і у кар’єрному плані.
Щодо суто жіночих рис, вважаю, що основна моя перевага як жінки – це мудрість. За рахунок того, що я жінка, вмію бути як сильною, так і слабкою. Обираю бути такою, як мені треба в конкретній ситуації і в конкретний час.
– Які передноворічні побажання Ви можете висловити нашим читачам?
– Всій Україні я бажаю миру та цілісності, а до кожної української родини хочу занести щастя та достаток.
«Я будівник не лише за освітою, а й за покликом душі»