АННА РУФАНОВА ПРАГНУЧИ ДОСКОНАЛОСТІ
«Своєю метою я назвала б удосконалення якості надання малоінвазивного безопераційного лікування пацієнтам проктологічного профілю, яке ефективне без відриву від праці та звичайного способу життя», — так визначає свій фах наша гостя.
Анна РУФАНОВА професійно володіє малоінвазивними методами лікування: інфрачервона фотокоагуляція, латексне вакуумне лігування, радіохвильовий метод, дезартерізація гемороїдальних артерій, лазерна вапоризація. Також у своїй діяльності Анна використовує процедуру «плазмоліфтинг», завдяки якій суттєво прискорюється загоєння ран та настає відновлення тканин.
Досье MILLENIUM CLUB:
лікарка-проктологиня першої кваліфікаційної категорії,
головна лікарка МЦ ОН «Клінік Дніпро»,
членкиня Асоціації хірургів Дніпропетровської області,
магістерка медицини з хірургії,
нагороджена орденом «Гордість Нації».
— Анно, почнімо з основ. З чого почався Ваш професійний шлях?
— Мій професійний шлях у медичній сфері бере початок з навчання у Дніпропетровській державній медичній академії. За період навчання я проявила себе дуже активною студенткою, захоплювалась проктологією. У 2006 році з відзнакою закінчила академію та отримала повну медичну освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобула кваліфікацію з хірургії. Моєю дипломною роботою була тема «Сучасні підходи до лікування хворих з анальними тріщинами». Я присвятила свою діяльність удосконаленню методів лікування пацієнтів проктологічного профілю.
— Аби досягти висот у цій справі, Вам багато довелось працювати?
— Починаючи з 2007 року я сумлінно удосконалювала практичні навички з оперативної хірургії та проктології під час проходження клінічної ординатури. Трохи згодом почала працювати на посаді лікарки-проктологині хірургічного відділення міської поліклініки №1, де надавала консультативну амбулаторну допомогу пацієнтам. Зазначу, що це важка сфера, адже пов’язана з дуже інтимними для людей питаннями. Далі працювала на посаді головної спеціалістки відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню Дніпропетровської обласної державної адміністрації, де підвищувала рівень своїх професійних та організаційних навичок. За кілька років отримала 13 ранг державної службовиці. А трохи згодом при Національній академії державного управління при Президентові України я пройшла курс «Стратегічне планування та управління проєктами». Майже з того самого року і по теперішній час я сумлінно працюю на посаді лікарки-проктологині та головної лікарки МЦ ОН «Клінік Дніпро».
— Анно, чи вдається Вам хоч трохи вести спокійне життя? Чи завжди є куди розвиватися у цій сфері?
— Протягом усього свого життя, вдосконалюючись як фахівець, я прагнула зробити свою діяльність малоінвазивною. Мова йде про безопераційні методики лікування у проктології. У 2010 році пройшла навчання з малоінвазивних методик проктології у місті Санкт-Петербург на базі медичного центру «ОН Клінік Нева». А згодом взяла участь у третьому з’їзді колопроктологів країн СНД у Одесі. Приєднавшись до школи колоректальної хірургії у Москві, я стала учасницею 14 міжнародної науково-практичної конференції «Хірургія поранень. Невідкладна та планова хірургія. Застосування електрозварювання живих тканин. Інновації в хірургії ран, з`єднань та стопи діабетика» у Києві. Усе це був дуже цікавий та важливий як для фахівця досвід. Далі були хірургічні тренінги з використання інноваційних апаратів, курси тематичного удосконалення у Європі.
— Неймовірно, скільки часу необхідно для того аби стати маестро в операційній залі. Анно, яку сьогодні оцінку Ви дасте сама собі як фахівцю?
— Здобувши першу кваліфікаційну категорію з проктології, я отримала змогу відвідувати найцікавіші конференції та практикуми. Це збагачує мої знання та практичні навички сучасних можливостей лікування проктологічних захворювань. На сьогоднішній день я успішно застосовую усі свої знання та отримала орден «Гордість Нації» за внесок у розвиток медицини України. Наразі я не тільки гарний фахівець, а ще й авторка понад 50 наукових статей у медичних журналах.