ІРИНА ЧЕРНОБАЙ: ВІД МРІЇ ДО ЦІЛІ Історія створення центру розвитку особистості «ПізнавайКА»
Неймовірна історія створення центру «ПізнавайКА» бере початок з мрії. Його засновниця – практичний психолог, арт-терапевт, спеціаліст по роботі з МАК та пісочної терапії, сімейний терапевт Ірина ЧЕРНОБАЙ трансформувала колись своє бажання у ціль. А сьогодні вчить цьому своїх учнів. У центрі розвитку особистості надають допомогу батькам та діткам, які прагнуть розвиватися та рости гармонійними.
«Ми раді допомогти кожній родині розвивати успішну особистість. На заняттях вчимося спілкуватися з однолітками, розвиваємося інтелектуально, емоційно та фізично. Наші педагоги вміють зацікавити, навчити та завжди підтримають», – зазначила Ірина.
– Ірино, у 2019 році Ви заснували власний центр «ПізнавайКА». Які послуги пропонуєте, та, власне, якою була історія його створення?
– Цей центр з’явився завдяки цікавій історії. Я зі студентських років мріяла відкрити власну справу. І кілька років тому взяла участь у психологічній грі із запитом відкрити власну справу. Як не дивно, мету поставила саме на вересень 2019 року. Пропрацювавши своє внутрішнє бачення, я трішки скептично подивилася на дану ціль й відклала її. Але через рік всесвіт розпорядився так, що я взяла участь у конкурсі стартапів, які влаштовувала наша місцева компанія Метінвест та організація Криворізька фундація майбутнього. І ось тут мої записи з психологічної гри стали в нагоді. Ми з колегою перемогли та отримали можливість втілити мрію в реальність.
Наразі ми працюємо у різних напрямках із дітьми від 1,5 роки до підліткового віку. Спектр наших послуг доволі широкий. Це й загально-розвиваючі заняття, арт-студія, англійська мова, IT технології, музична студія, психологічна арт-студія, тренінги психологічного напрямку, майстер-класи, робота із особливими дітками… Спільними зусиллями усієї команди ми продовжуємо розвиватись та розширюємо свої можливості. Центр «Пізнавайка» – це справжнє місце успіху та сили.
– Більшість запитів до Вас від батьків стосуються всебічного розвитку дитини, які інновації Ви додаєте до роботи?
– Всі наші курси тісно пов’язані з психологією, тому в будь-яку програму ми інтегруємо розвиток емоційного інтелекту (далі ЕQ). Річ у тім, що наше життя неможливе без емоцій, а розвиток ЕQ дає можливість направити їх у правильне русло, зробити так, щоб вони працювали на нас, адже наші емоції можуть допомогти досягти бажаного. Я на власному досвіді упевнилась в тому, що ЕQ може допомогти нам віднайти необхідні ресурси для досягнення цілей та мотивацію, заспокоїтися та зосередитися… Якщо раніше дослідження говорили, що успіху може досягти той, хто має високий логічний інтелект, то зараз все більше науковців стверджують: успішніша та людина, яка має високий рівень ЕQ. Яка використовує власні емоції правильно, вміє їх аналізувати. Враховуючи те, що ЕQ варто розвивати в будь-якому віці, ми вирішили його інтегрувати майже у всі сфери наших послуг. А нещодавно мною була розроблена авторська розвивальна програма з розвитку ЕQ підлітків «Емоційний шлях до успіху», яка стала кращою в області. І зараз ми плануємо на базі нашого центру проводити заняття за цією програмою. Треба пам’ятати, що навчившись приймати власні емоції, ми створюємо гармонійний стан, що є провідником до будь-яких знань.
– Ірино, разом із тим, Ви залишаєтесь практичним психологом з великим досвідом. Скажіть, коли варто звертатись до психолога? Що є першими дзвіночками наявності проблем?
– Якщо людина перестала розуміти куди рухатись далі, що відбувається в її житті, у стосунках, у подіях, у роботі… Якщо людина не відчуває радості, занурена у тривогу, постійно втомлена, варто задуматись про допомогу. Не слід чекати, допоки ці стани переростуть в агресію та матимуть наслідки. Варто починати працювати з першого відчуття дискомфорту. Не варто боятися психолога. Ви повинні розуміти, що це людина, яка допоможе вам, буде йти поруч, ефективно та м’яко полегшуючи ваш стан.
Тож піклуйтеся про себе щодня! Відновлюйте внутрішні сили та робіть те, від чого отримуєте задоволення. Формуйте зі своїх мрій мету та починайте її реалізовувати.