УКРАЇНСЬКІ НАДБАННЯ ВІД ТЕТЯНИ ЗАБАВСЬКОЇ
Нагород не буває забагато. Та все ж головним у цьому питанні є сенс тих дій, які стали приводом для того, аби ми пишалися своїми українцями. Сьогодні спілкуємось із Тетяною ЗАБАВСЬКОЮ, лауреатом проекту «ТОП-100 ВИДАТНИХ ЖІНОК КИЇВЩИНИ-2020», членом Дворянського зібрання України, адже рід Тетяни має довгу, славну історію, яку наша гостя досліджує. Долучайтесь до розмови про нові проекти та людей, що прославляють нашу країну.
– Тетяно, цього року Ви святкували 20-річчя мистецького центру «Тріумф», де виступаєте автором ідеї та продюсером. Які досягнення для Вас найцінніші у цій справі?
– Я завжди вважала, що найпрекрасніше, що створив Господь на нашій планеті, – жінка. Тому двадцятирічна діяльність «Тріумфу» – це реалізація творів, які жінку прославляють, а часом іронізують над нею. Саме жінки були героїнями моїх моноспектаклів «Голубий хрест Ангеліни Бєлової» за п’єсою Василя Ілляшенка, та «Материнське поле» за твором Чингіза Айтматова. А наш з Тамарою Яценко жіночий сатиричний дует «Екстаз» преса назвала дуетом королев сміху. І сьогодні поміж нас ходять такі персонажі, що втриматися важко, щоб не вивести їх на сцену! І ми це зробимо!
– Які саме Ваші проекти набули для української нації особливого статусу?
– «Тріумф» був організатором церемонії проводів легендарних паралімпійців на Олімпіаду. Це була честь для нашого колективу, спортсмени говорили, що ми даруємо їм впевненість в перемогах та надихаємо. В нашій країні, коли не було ні театру сатири, ні театру естради, театр юм-кабаре «Тріумф» був дуже популярним. Його прем’єра «Золота Проня» відбулася в приміщенні Київського державного театру оперети. Усі наші гумористичні концерти, фестивалі різних жанрів, театралізовані шоу та злободенність й оптимізм, які притаманні всім заходам, що проводить творчий колектив, роблять їх статусними.
– На базі Майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», де Ви також маєте багато значущих досягнень, за Вашою ідеєю було засновано унікальний суспільно-просвітницький театралізований Міжнародний проект «Оберіг Людства». Про що саме йдеться у проекті? У чому його головна мета?
– Я вважаю, що лише любов врятує світ, що занурився у катастрофи та війни. І що родина – єдиний надійний оберіг людства, бо кожен народ складається з родин, малих і великих. Як могутня ріка бере силу з джерел, так і наша українська культура збагачується сім’ями, їхніми звичаями та традиціями. Проект покликаний донести до глядача ідею надійності, невмирущості родинних цінностей в глобалізованому світі. Адже ніякі технології не замінять маміну ласку й батькову підтримку.
– Для цього національного проекту Ви створили три номінації. Хто з українців може бути нагороджений, та за які саме досягнення?
– Учасники проекту – родини, які турбуються про суспільне благо й активні в громадському житті. Ми запрошуємо знаних в тій чи іншій спільноті людей об’єднуватися, ділитися досвідом та творити зміни в Україні разом з нами. Якщо вони, їх діти досягли успіху в житті – поділятися педагогічними скарбами роду, секретами мотивації, збереження любові до ближніх, джерелами, де вони черпають терпіння й доброту. Нагороди фестивалю отримають ті, хто проніс через усе життя любов та вірність, створив міцну, щасливу, успішну родину й зуміє її чудово презентувати в одній із номінацій.
– Тетяно, такі масштабні проекти потребують фінансування, розкажіть, хто Вас підтримує та надає матеріальну допомогу?
– Ще на етапі розробки та старту цього проекту нас підтримали голова Клубу успішних жінок міста Києва Лілія Олійник, голова Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» Наталя Федорчук, керуючий партнер мережі ресторанів «Євразія» Оксана Тихоненко, мистецтвознавець Олексій Жадейко… Спільно ми провели на базі Майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» вечірню імпрезу «День Тетяни» – перший проект в рамках «Оберегу Людства». Потім приєдналася й Анна Коршунова, президент ГО «Біла птаха». Мистецький центр «Тріумф» зазвичай шукає не стільки спонсорів, а скоріше соратників, що готові до довгострокової співпраці.
– Тетяно, те, що Ви робите, неодмінно буде цінним надбанням для України! До кого сьогодні можемо із Вами звернутись, аби люди почули цю історію, та змогли взяти участь у проекті?
– До кожного, кому не байдужа доля нашої держави, хто бажає їй успіху й процвітання, покращення її іміджу. Нам є чим пишатися, є що продемонструвати світові. Участь може бути найрізноманітнішою – від розповсюдження інформації до виходу на сцену в ролі учасника. Ми плануємо співпрацювати з земляцтвами України та об’єднаннями українців в інших країнах. Долучайтесь і ви!