Перейти до панелі інструментів
миллениум

ЯРОСЛАВ БУРЯК ТА СПРАВИ «АГЕНЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД І ТЕРИТОРІЙ»

Одна з головних мрій нашого гостя – інвестиційно приваблива, економічно сильна Україна, в майбутньому учасник G-20.

Сьогодні Ярослав Буряк працює над тим, аби наша країна в цілому та кожна окрема гілка влади мали можливості для росту та розвитку. Далі  дуже цікава бесіда із співзасновником організації, кандидатом юридичних наук, адвокатом, співзасновником та партнером адвокатського об’єднання «Amprolex», керівником та співзасновником юридичної компанії «Буряк, Коваль та Партнери», експертом з правових питань та супроводу інвестицій.

– Ярославе, Ви маєте відношення до «Агенції інвестиційного розвитку громад і територій». Розкажіть, про що саме йде мова у даній спільноті? Над чим працюєте сьогодні?

– «Агенція інвестиційного розвитку громад і територій» (АГРІТ) – це організація, яка сприяє інвестиційному розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ) шляхом розкриття інвестиційного потенціалу, залучення інвестицій, налагодження співпраці між бізнесом та громадою, розвитку державно-приватного партнерства, обміну досвідом та поширення успішно реалізованих проєктів.

Фактично АГРІТ – це інвестиційна платформа, яка має на меті об’єднати інвесторів (як закордонних, так і внутрішніх) на одному інвестиційному майданчику спільно з ОТГ та надати допомогу в реалізації інвестиційних проєктів в межах певної громади.

Ми створюємо єдину інвестиційну платформу, за допомогою якої бізнес матиме змогу залучити необхідні кошти, масштабувати свої проєкти, інвестори матимуть змогу швидко, комфортно та з мінімальними ризиками обрати проєкт для отримання додаткового доходу на основі експертної оцінки та особистих цінностей, а ОТГ матимуть змогу розкрити інвестиційний потенціал та ефективно використовувати власні ресурси.

АГРІТ  утворилась не випадково. Фактично підґрунтям для її створення слугував процес перемовин та утворення її на базі груп компаній, а саме: адвокатського об’єднання «Amprolex», Технічно-стандартизаційного інституту, Школи розвитку SPE, юридичної компанії «Буряк, Коваль та Партнери», а також нашого партнера –  групи IT компаній «MagneticOne Group». Загалом понад 20 компаній.

– Одна з головних Ваших функцій – супроводження закордонних інвестицій в Україні. Розкажіть, якими інструментами Ви оперуєте та як саме держава допомагає Вам?

– Наші напрямки діяльності – це: розкриття інвестиційного потенціалу ОТГ, сприяння у розвитку місцевого бізнесу та його співпраці із громадою, залучення інвестицій, інноваційних технологій та супровід проєктів, розвиток державно-приватного партнерства, налагодження співпраці між владою, бізнесом та ОТГ заради реалізації інвестиційних проєктів, обмін досвідом з питань реалізації інвестиційних проєктів на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях.

Наші можливості: 1. Бізнес-контакти. АГРІТ у цілому, а також кожен із наших партнерів окремо має багаторічний досвід бізнесу та налагоджену мережу бізнес-контактів. Маємо налагоджене партнерство з бізнес-спільнотами, галузевими асоціаціями, підрозділами з питань економічної та інвестиційного розвитку на державному, регіональному та місцевому рівнях. 2. Можливість швидко налагодити якісне спілкування з усіма стейкхолдерами ринку/галузі. 3. Наявність інформації про тренди, які відбуваються, та нормативне регулювання ринку. 4. Можливість юридичного захисту інтересів інвестиційного проєкту.

Ми розробили окрему програму супроводу іноземних інвесторів, яка поділяється на передінвестиційний етап, етап інвестицій та експлуатаційний етап. Фактично ці етапи забезпечують комплексний супровід інвестиційного проєкту.

– У Вашій агенції працюють багато талановитих спеціалістів, Ви часто берете участь у важливих засіданнях із владою. Розкажіть про колег та яким проєктом за останні пів року пишаєтесь найбільше?

– Так, ми молода і перспективна команда. У кожного з нас є свій власний досвід ведення бізнесу. Розкажу більш детально про моїх колег:

Руслан Савчишин – наш партнер та керівник регіонального підрозділу АГРІТ в Тернопільській області. Експерт з IT напрямку, цифрових технологій та телекомунікацій АГРІТ. Керівник та засновник MagneticOne, яка згодом перетворилась на групу IT компаній MagneticOne Group. Станом на сьогодні MagneticOne Group нараховує понад 15 компаній. Співзасновник та член наглядової ради «Асоціація робототехніки України», співзасновник та голова наглядової ради «Тернопільської асоціації ІТ професіоналів», а також Ради Бізнесу Тернопілля. Досвід роботи з цифровими технологіями – понад 20 років.

Костянтин Орловський – керівник та співзасновник АГРІТ. Експерт з розвитку місцевого самоврядування. Має досвід роботи з цифровими геоінформаційними технологіями та технологіями Smart Sity, за якими наше із вами майбутнє, які розраховані для державних, регіональних та місцевих органів влади. Керівник та засновник Технічно-стандартизаційного інституту.

Роман Кушнір – співзасновник організації Школа розвитку SPE, засновник журналу «Експеримент», експерт з питань бізнес-консалтингу, бюджетів ОТГ, автор багатьох бестселерів про способи покращення мислення для досягнення успіху та створення власного бізнесу, розробник 25 навчальних систем та співорганізатор Чемпіонату Oratory Lviv Open. Провів понад 7500 годин публічних виступів з питань бізнес-консалтингу.

Як бачите, такій команді все під силу! Найбільше я задоволений нашим масштабуванням, першим відкриттям регіонального підрозділу АГРІТ в Тернопільській області за досить короткий проміжок часу, за що і вдячний нашому партнеру Руслану Савчишину.

– Ярославе, яку в цілому дасте оцінку ситуації в Україні стосовно інвестиційного ринку?

– Завдяки реалізації економічних та демократичних реформ Україна стала стабільним та передбачуваним ринком, що розвивається, а наявність талановитого людського капіталу та високоякісних недооцінених активів робить Україну чудовим місцем для інвестицій.

Щороку Україна підіймається у світовому рейтингу легкості ведення бізнесу.

В Україні наявні багато факторів, які є привабливими для ведення бізнесу та реалізації інвестиційних проєктів: великий внутрішній ринок, вигідне географічне положення, наявність транспортних коридорів, освічений людський капітал, розвинена інфраструктура. Україна сьогодні є інвестиційно привабливою країною для інвесторів.

– Тож які тенденції ми маємо у 2021 році?

– Тенденції України у 2021 році – це збільшення зацікавленості з боку інвесторів, бажання вести тут бізнес. На мою особисту думку, в найближчі роки нас очікує інвестиційний бум. Цьому сприятиме завершення адміністративно-територіальної реформи, формування нових ОТГ, збільшення їхньої юридичної та економічної ваги, розширення повноважень. Звісно, не все так просто, досить багато організаційно-юридичних моментів формування ОТГ. Однак цей процес закінчиться, і ми отримаємо в кінцевому результаті більш тісну співпрацю на місцевому рівні між окремою ОТГ та інвестором. Як наслідок, інвестор буде зацікавлений інвестувати в певну ОТГ кошти для реалізації та розвитку свого проєкту, подальшого ведення бізнесу, а сама громада отримає, крім іншого, надходження від місцевих податків, можливість працевлаштування людей в межах певної ОТГ, що в свою чергу сприятиме зменшенню рівня безробіття на місцях.

– Як карантинні заходи та падіння економіки впливають на розвиток подій у Вашій сфері?

– Звичайно, карантинні заходи відіграли ключову роль у падінні економіки та зменшенні рівня інвестиційного розвитку не тільки у нас, але й у всьому світі. Ми фактично вчимось вести бізнес у нових умовах, зокрема із використанням сучасних технологій спілкування, онлайн-нарад та зустрічей. Як говорить мій колега Роман Кушнір: «Український бізнес має бути ефективним». За час карантину кожному із нас, хто працює у сфері бізнесу, необхідно провести оптимізацію бізнес-процесів, налагодити нові форми та методи роботи.

Я бажаю усім нам міцного здоров’я у новому році, сил та наснаги до праці, успішних ідей та їх реалізації, щастя та добробуту. Закінчу двома улюбленими цитатами: «Будь-яка перешкода долається наполегливістю» (Леонардо да Вінчі), «Не той великий, хто ніколи не падав, а той великий – хто падав і вставав» (Конфуцій).

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями