АЛІНА БУРДАК:
«ГОЛОВНЕ, АБИ СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БОРОДЯНСЬКОГО РАЙОНУ ТА ІНШІ ПРОЄКТИ ОБ’ЄДНУВАЛИ ГРОМАДУ»
Друзі, це неймовірне задоволення для нашої редакції – спілкуватись про головне із посадовцями та депутатами, що мають головні тези-відповіді на наші запитання. І серед наших читачів є запитання стосовно перших досягнень до голови Бородянської районної державної адміністрації Аліни Анатоліївни Бурдак. Тож почнемо!
– Аліно, зовсім нещодавно Ви обійняли посаду голови однієї з районних державних адміністрацій Київської області. Поділіться, будь ласка, своїми враженнями.
– 14 вересня 2020 року Указом Президента України мене було призначено головою Бородянської РДА. Я проживаю на території району сім років, багато часу віддала громадській діяльності, тому маю повне розуміння всіх проблем, які мають місце у Бородянському районі.
На превеликий жаль, досить тяжко руйнувати застарілу систему, яка формувалась роками. Але ми обрали шлях до Європи і повинні рухатись цим шляхом.
Бородянський район – це пристоличний регіон із розвиненою інфраструктурою, гарними міжнародними трасами, високим та багатовекторним економічним потенціалом, інвестиційною привабливістю і значним людським ресурсом.
На сьогодні завершилась реформа децентралізації, тому переважна більшість повноважень із життєзабезпечення громад дійсно буде зосереджена в ОТГ, формування бюджетів на 2021 рік у тому числі.
– Який сьогодні Ви маєте алгоритм роботи?
– Алгоритм розвитку Бородянщини простий: покращення інвестиційного клімату, відкриття високотехнологічних підприємств, оновлення соціальної інфраструктури, розбудова спортивної мережі, урізноманітнення молодіжного дозвілля.
Залучення інвесторів зменшить соціальну напругу від безробіття, крім створення нових робочих місць, збільшить обсяг податкових відрахувань, що допоможе громаді вирішити існуючі соціальні проблеми та рухатись до подальшого розвитку.
– Які питання наразі потребують негайного вирішення?
– Стале функціонування систем життєзабезпечення, належна якість питної води, надання належних послуг та модернізація теплопостачання.
Другий напрямок – створення екологічно безпечної системи поводження з твердими побутовими відходами. У нас відсутній полігон, який би відповідав сучасним вимогам, і тут ми розраховуємо на підтримку керівництва області, бо розв’язання цього питання потребує значного фінансового ресурсу.
Третій – розвиток освітянської галузі, який успішно розпочато. Створено опорні заклади, в яких будемо кардинально змінювати в дусі реформи освіти і методи навчання, і матеріально-технічну базу.
У закладах освіти електромережа не дозволяє застосовувати сучасні прилади, оскільки є технічно застарілою. Сьогодні ми розробляємо програму протипожежних заходів та сталого функціонування закладів освіти, що передбачатиме її ремонт та заміну, безпеку навчання, енергозбереження.
– З якими викликами зіштовхуєтесь в умовах пандемії, та що вже реалізовано?
– На сьогодні, у цей нелегкий для країни час, проводиться відповідна робота у напрямку дотримання режиму карантину, протиепідемічних норм та превентивних правил, щоб не допустити масового інфікування та поширення епідемії на території району. Організовано також страхування медичних працівників Бородянського району.
В період епідемії з районного бюджету, сільських, селищних рад, резервного фонду адміністрації закуплено обладнання ШВЛ для медичних працівників первинної та вторинної ланок медицини, засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби, ПЛР-тести, безконтактні термометри, проведено поточний ремонт двох автомобілів швидкої допомоги тощо.
– Аліно, ми дуже раді чути, що Ви розвиваєте всі необхідні ланки району. Авжеж, бажаємо Вам та Вашим однодумцям найліпшого вирішення будь-яких питань. Чекаємо на побажання.
– Я дуже вдячна за ініціативність та небайдужість громади до вирішення нагальних питань життєдіяльності району. З вашою допомогою ми змінимо на краще ситуацію в районі та в кожній громаді.
Сьогодні дуже важливо згуртувати команду однодумців, які будуть генерувати і втілювати ідеї та проєкти в районі. Я бачу її як команду Бородянського району в широкому розумінні, не обмежену рамками виконавчої чи самоврядної влади. Не зважаючи на політичне різноманіття поглядів активної частини спільноти, нам потрібно консолідуватися. Наша молодь, яка використовує сучасні технології щодня, може генерувати цікаві пропозиції щодо розвитку району. Ми маємо їх чути, розуміти та підтримувати. Головне, аби стратегія розвитку Бородянського району та інші проєкти об’єднували громаду.