Наш ріст починається з уміння комунікувати з навколишнім світом і, якщо ви відчуваєте, що щось не так у вашому вмінні говорити, то з цим можна і потрібно працювати, адже це те, що залишається з вами на все життя. Ірена ШИНДЕРОВСЬКА відкриває секрети того, як можна поставити собі сильний голос та досягти з ним успіху.
- Вітаємо, Ірено! Скажіть, хто такий мотиваційний оратор і що він робить? І як ця професія Вас підкорила?
- Мотиваційний оратор – це той, хто має достатньо знань, навичок, енергії, умінь та бажання вести за собою людей для їхньої ж трансформації, внутрішньої та зовнішньої, на психологічному, фізичному та на інших рівнях. Це той, хто дає цілковите усвідомлення цінності дару, який є у кожного, розкриває природну силу людини й допомагає їй проявлятись. У моєму випадку, робити це за допомогою голосу.
Оратора приємно слухати, його дійсно чують і довіряють найцінніше – час. Я знаю – це моє призначення, адже я йшла за покликом душі й отримую задоволення від моєї професії. А що може бути краще? - Чи правда, що тембр та сила нашого голосу впливає на нашу самооцінку й те, як нас сприймає навколишній світ?
- Абсолютна. Ви будете почувати себе впевнено, якщо знаєте, що, коли і як це сказати. Людину з дитячим, тихим та невпевненим голосом не будуть чути та слухати, їй не платитимуть гроші, адже дітям не платять. Її не поставлять на керівну посаду.
Чому одних людей заворожено слухають, а голос інших відштовхує?
Бо ми зчитуємо вібрації голосу на підсвідомому рівні, і, саме низький, дорослий та переконливий голос викликає довіру та бажання слухати та прислухатись. - От як мотиваційний оратор, що порадите робити, аби таки покращити свій голос та тембр? Чи можна зробити це самостійно, чи лише з допомогою професіонала?
- Займатися голосом системно та комплексно, починаючи з основи. Це дихання, яке впливає на звучання і тембр голосу. Навіть працюючи з ним 10-15 хвилин на день, у вас додасться чіткість, приємна гучність, мелодійність.
Самостійно чи з професіоналом? Вибір за вами. Щоб створити авторську методику, я зібрала досвід та знання 5 років, працювала ведучою 3 роки, пройшла понад 15 програм з роботи з голосом і публічних виступів та допомогла понад 300 людям полюбити своє звучання та навчила керувати голосом.
У вас завжди є вибір: скористатися послугами професіонала та отримати швидший і стовідсотковий результат, або ж витрачати тижні та місяці для пошуку ефективних методів роботи. - Ви проводите інтенсиви – «Заговори переконливо» для покращення дикції та збільшення словникового запасу. Як вони відбуваються і коли найближча сесія планується?
- Один із моїх найновіших продуктів – це інтенсив для тих, хто хоче швидких результатів за мінімум часу.
У ньому зібрані найефективніші вправи для щоденної роботи протягом 10 днів, виконання яких займає 2-3 хвилини на добу. Завдання спрямовані на пропрацювання дикції, покращення чіткості звучання, урізноманітнення вимови та збільшення словникового запасу. Інтенсив проводиться в закритому Telegram-каналі. Четвертий набір відбудеться 25 серпня. - Ірено, знаю, що є такі продукти, які краще не вживати перед виступами, адже вони подразнюють горло. Що це за продукти?
- Загалом, на звучання голосу впливає дуже багато факторів. Це режим дня, місце де ви говорите, погодні умови, ваш настрій, навіть менструальний цикл і продукти. Виходячи з мого досвіду, для уникнення неприємних відчуттів першіння та сухості в горлі, раджу обмежити вживання в день виступу (або напередодні) молочних продуктів, алкоголю, кави, горіхів та зерен.
- Наостанок, як побороти страх перед виступом на камеру?
- Щоб подолати будь-який страх, потрібно у нього зайти та перепрожити його. Ви можете записувати себе на камеру щодня і, переглядаючи відео, робити самоаналіз.
У моїй практиці підготовки клієнтів до виступу я даю спеціальні тілесні та дихальні техніки, які допомагають почуватися впевненіше та спокійніше. Також вони отримують медитацію «Налаштування на виступ», яка програмує на успіх та впевненість у собі, що відображається у звучанні їхнього голосу.
@irena.shynderovska
Голос – твоя сила