Перейти до панелі інструментів
миллениум

Синдром подразненої кишки – дуже розповсюджений діагноз, який потребує особливої уваги. Про тонкощі діагностування, про симптоматику, методи лікування та запобігання розвитку СПК розповідає в авторській статті гастроентеролог з великим досвідом ІЛОНА БУЛІЧ.

СТАТИСТИКА
Рецидивуючий абдомінальний біль, в середньому щонайменше один раз на тиждень протягом останніх трьох місяців, що поєднується з двома або більше критеріями:

ДІАГНОСТУВАННЯ
СПК – це діагноз виключення. Тобто, щоб встановити цей діагноз, спочатку я маю виключити всі інші можливі діагнози.
А для цього важливі.

ПРИЧИНИ
Війна принесла людям неабиякий психоемоційний стрес, тому розповсюдженість розладу СПК зростає і буде зростати. Я не тільки сама вчусь різним психологічним вправам, як опанувати паніку, тривогу, стрес, а й навчаю своїх пацієнтів з СПК як досягти душевної рівноваги.
Саме психологічні фактори є основними в розвитку СПК. Серед них.

ПРАКТИКА
Крім того, я навчаю своїх пацієнтів, як правильно вести харчовий щоденник, щоб виявити індивідуальні харчові тригери-продукти, які викликають або підсилюють симптоми хвороби. І вже з урахуванням цих даних та стану здоров’я всього організму, наявності супутньої патології складаю персоніфікований раціон.
Додатково я пояснюю важливість дотримання режиму дня та фізичних навантажень. Адже саме досягнення стабільного психологічного стану, правильний режим дня, здорове харчування, достатнє фізичне навантаження і є профілактикою розвитку СПК.


ПОРАДИ
Я хотіла б зупинитись детальніше на порадах з харчування. Адже незбалансований раціон, вживання жирної смаженої їжі, що містить шкідливі продукти глікації, підсолоджувачі; простих вуглеводів; продуктів з переробленого м’яса; напівфабрикатів та фаст-фуду призводить до розвитку багатьох розладів органів травлення, серцево-судинних захворювань, ожиріння й навіть до розвитку ракових захворювань.
Тому радила б українцям складати раціон за методом тарілки, де половина її має бути заповнена овочами, чверть – білками (кролик, індичка, курятина, риба, кисломолочні продукти, яйця), чверть – складними вуглеводами (каші, паста твердих сортів пшениці). І не забувати вживати достатню кількість негазованої якісної води.
Бажаю всім українцям Перемоги та здоров’я!

instagram: gastrodoc.bulich

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями