Жіночність не дається бонусом, як ґендер. Це не риса характеру. У дитинстві дівчатка навчаються від мами, пізніше самостійно виховують цю якість. Для кожної жінки є своє розуміння та сенс жіночності. Про це спілкуємось з психологинею НАТАЛІЄЮ ІДРІСОВОЮ.
- Вітаємо Вас, Наталю! Нашу розмову хочу присвятити темі жіночності. А точніше – розібратися, як її знайти та не втратити під гнітом стресу й тривог. Але для початку, що з точки зору психології містить у собі це поняття?
- У якийсь момент життя кожна жінка замислюється про жіночність.
Вважаю, багато хто звертав увагу на жінок, від яких складно відвести погляд. Вони ніби магніт притягують до себе. З ними є бажання спілкуватися. Тож, що таке «жіночність»? Це такий емоційний, фізичний та духовний стан. Я порівняла б його з багатогранним кристалом, де для одних жінок – це чудовий макіяж, доглянуте волосся, бездоганний манікюр, одяг, аксесуари, шлейф заворожливих духів, погляд, голос, хода. Для інших – спосіб створити затишок та комфорт у будинку, смачно та гарно приготувати їжу, нагодувати рідних та близьких. Для третіх – медитації, практики пізнання себе. Очевидним залишається одне: жіночність – протилежність мужності, тобто жорсткості, агресивності. - Які головні причини того, що жінка «забуває» все це та намагається тягнути планету на власних плечах?
- Зараз багато жінок беруть на себе забагато обов’язків. Намагаються бути сильними, рішучими, оскільки об’єктивні умови вимагають цього від них. Все це починає віддаляти від світогляду, поведінки, зовнішності та класичного розуміння жіночності. Сучасна мода диктує своє бачення. Все більше стирається грань між жіночністю та мужністю й залишається менше відмінностей. А ще багато з нас вважають, що тільки чоловік здатний розбудити наше внутрішнє «я». Та жіночність починається зсередини, а потім тільки проявляється зовні, саме на цей й приходять чоловіки.
- Як саме терапія допоможе відкрити в собі внутрішню жінку?
- Робота з психологом допомагає сконцентруватися на ваших істинних бажаннях, відкинути нав’язані суспільством обов’язки та стереотипи й віднайти те, що було втрачене.
- Тож, якщо говорити про конкретні кроки, яку пораду дасте щодо повернення собі жіночності? Чого точно робити не варто, а що є обов’язковим?
- Ось такі раджу робити маленькі кроки до жіночності.
Доглядайте за тілом, обличчям і волоссям. Відвідуйте косметологів, масажистів. Отримуйте задоволення від процесу.
В одязі переходьте на сукні, спідниці. Є таке поняття, що дуже зручно в джинсах, але мінімізуйте їх кількість. А аксесуари придадуть вашому образу завершеності.
Пам’ятайте, що робота забирає багато ресурсів. За можливості вибудовуйте кордони, мінімізуйте конфлікти. Те, що трапляється в офісі, не обговорюйте вдома.
Проводьте розмови з подружками на жіночі теми. Навіть якщо це просто про нігті або сукню, жінкам корисно поговорити. У такий спосіб відбувається обмін енергетикою та розслаблення.
Будинок змініть так, щоб він вам приносив задоволення. Подобаються квіти? Купіть їх або гарний горщик й пересадить туди домашні рослини. Хочете порадувати близьких чи себе їжею? Знайдіть рецепт, приготуйте страву. Насолоджуйтесь тим, що у вас є місце, в якому комфортно, тепло та затишно. Свічки, ароматизатори творять романтичний настрій та спокій.
Займайтеся спортом, він підтримає ваш організм. Ранкова зарядка, вправа, біг. Можна просто ходити гуляти. За бажанням – спортзал чи басейн.
Знайдіть таке хобі, яке б вам подобалося. Кулінарія, квітникарство, вишивка, малювання, танці тощо.
Відчувайте кохання до життя у всіх його проявах.
Бережіть здоров›я. А це – міцний сон, здорова їжа, багато чистої води.
Пізнавайте себе: читайте книжки, дивіться відеолекції з психології, проводьте духовні практики.
Вирішуйте, з якого кроку ви розпочнете сьогодні? - https://www.facebook.com/psychologyformeandthechild?mibextid=ZbWKwL