Олена Якуніна, практикуючий психолог, член НПА, член Української спільноти транзакційного аналізу, член Асоціації лікарів і психологів РХП: «терапія і превенція»
Дуже багато наших сил забирають тривожність, невпевненість, незавершені справи. А закриваючи їх, можна визволити внутрішню енергію. Психологиня ОЛЕНА ЯКУНІНА ділиться дієвими порадами, як віднайти втрачений баланс та стати головною фігурою у власному житті.
– Рада з Вами спілкуватися, Олено! Ви ведете свою приватну психологічну практику зараз. Скажіть, чому саме ця професія привернула Вашу увагу?
– Навзаєм. Знаєте, психологією я цікавлюся досить давно. Протягом багатьох років моя професія була пов’язана з комерційною діяльністю. Та важкі події в житті привели мене до того, чим я хотіла займатись завжди – до психології. Вона змінила все навколо. Тож зараз маю свій унікальний життєвий досвід і шлях змін й готова ним ділитися зі світом.
– Які напрямки для консультацій ведете? Та з якими проблемами найчастіше звертаються до Вас клієнти?
– Я – практикуючий психолог. Зараз активно працюю з розладами харчової поведінки, взаємовідносинами сімейними та партнерськими, емоційними проблемами, самопізнанням, особистими кризами. Допомагаю людям досягнути точки зросту та зрозуміти себе. Останній рік було багато запитів про те, як жити в умовах невизначеності, що робити з тривожними станами. Розбираємо з клієнтами багато травматичних подій, розлучень та міграцій.
– Є такий вираз – сила жінки в її мудрості, згодні з ним? І чому?
– Так, згодна. Мудрість для мене – це про зрілість. Доросле життя потребує дорослих рішень. Поясню, що маю на увазі: інколи ми обираємо реакції на події, ніби ми ще діти, наприклад, образитись на щось чи когось. А мудрість – це здатність брати відповідальність на себе за своє життя. Це про впевненість у собі. Орієнтир, в першу чергу, на свою думку про себе, розуміння – хто Я, вміння домовитися з собою та обрати правильну реакцію на події. Але це не про «промовчати та бути мудрішою», як нам казали в дитинстві. Дуже важливо проживати свої почуття і відчувати себе.
– А якщо я запитаю у Вас про те, хто така ідеальна жінка – що Ви мені відповісте?
– Ідеальна жінка – це про красу внутрішню, доброту, чуттєвість, про самоповагу, гідність, про повагу до інших. Про внутрішнє сяйво.
– Чи правильно взагалі приміряти слово – «ідеальна» в повсякденному житті? Чи можливо сягнути цього статусу в реальності?
– Взагалі-то мені не дуже подобається слово «ідеальна», бо це, як на мене, дуже фантазійно. Я вважаю, що кожна жінка по-своєму унікальна, і в цьому і полягає її ідеальність.
– Сьогоднішні події дуже сильно позначилися на наших внутрішніх ресурсах. Можете порадити нашим читачам, як віднайти сили?
– Коли зовнішні опори рухнули, треба віднайти опору в собі. Стати для себе турботливою фігурою, впевнитись в тому, що ти з усім впораєшся, і жити життя сьогодні. Нагадати про власні цінності, працювати над фізичним станом, прописати омріяні цілі та йти до них, відновлюючи себе, розуміючи, що це не назавжди. Тут головне – приймання і проживання своїх почуттів, побудова особистих кордонів.
Найбільш ресурсним для жінки є стан спокою. Вона черпає енергію від пасивного відпочинку, моря, прогулянки, масажу… Якщо є можливість, то рекомендую працювати над своїм станом з психологом.
– Знаю, що у психології тема самооцінки досить широка та глибока. Та я б хотіла дізнатися від Вас, якщо не любити себе – куди може привести цей шлях?
– Жити життя, обслуговуючи чужі інтереси. Шлях жертовності. Та саморуйнування.
Ми не можемо змінити минуле, але цей досвід неоціненний. Я дуже хочу, щоб кожна людина дозволила собі жити СВОЄ життя саме зараз і робити для себе те, що залежить від неї.
+380974934418